Baldone jauno pašvaldību vēlas veidot ar Iecavas novadu, par centru nosakot savu pilsētu 17

Baldones novada domes deputāti atbalsta iespēju veidot lielāku novadu, taču nākotni redz ar Iecavas novadu, par pašvaldības centru nosakot Baldoni, liecina novada domes sēdes protokols.
Ar domes lēmumu noteikts, ka domes deputāti neatbalsta patreizējo ieceri Baldones novadu pievienot Ķekavas novadam.

Deputāti norāda, ka Baldonē patreiz ir deklarēti 3996 iedzīvotāji. Viņi aprēķinājuši, ka, apvienojot Baldones un Iecavas novadus, kopējais novada iedzīvotāju skaits tuvākajos gados var pārsniegt 15 000.

Vienlaikus dome uzsver, ka novadam nav raksturīgas "mazo pašvaldību grūtības sabiedrisko pakalpojumu nodrošināšanā". Tāpat novadā ir izveidota pašvaldības policija, kas neesot raksturīgi mazajiem novadiem.

"Starp Baldoni un Rīgu ir nodrošināta ērta autobusu satiksme, kas dod iedzīvotājiem piekļuvi Rīgā tiem pakalpojumiem, kurus nenodrošina pašvaldības. Galvaspilsētas tuvums un rekonstruētie valsts autoceļi maršrutā Baldone - Rīga ļauj iedzīvotājiem ātri nokļūt Rīgā arī ar privāto transportu," pamatoja deputāti.

Domnieki uzskata, ka Baldones pievienošana Ķekavai, tāpat kā Iecavas pievienošana Bauskai, būtiski neuzlabos sociālo pakalpojumu sniegšanu un uzņēmējdarbības vidi pašvaldībās. Savukārt, nosakot Baldoni kā centru Baldones un Iecavas apvienībā, Baldone "var tupināt attīstīt pakalpojumus un sāktos projektus un sniegt labākus pakalpojumus gan Baldones, gan pievienoto teritoriju iedzīvotājiem, jo Iecavas un Baldones pašvaldības sasniegušas līdzvērtīgu attīstības līmeni".

Savu lēmumu dome nosūtījusi Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijai. 

Jau vēstīts, ka gan Iecavas, gan Baldones novadā sāktas diskusijas par abu pašvaldību apvienošanu, taču viedokļi, kur varētu atrasties nākotnes administratīvais centrs, ir atšķirīgi, noskaidroja aģentūra LETA.

Iecavas novadā aptaujā internetā par šo jautājumu piedalījušies 366 iedzīvotāji. Puse no respondentiem piekrīt veidot jaunu novadu kopā ar Baldones novadu tikai gadījumā, ja Iecava ir administratīvais centrs, bet 15% neiebilstu, ja administratīvais centrs būtu Baldonē. Pārējie respondenti abu novadu apvienošanu neatbalsta.

Savukārt Baldones novada priekšsēdētājs Raimonds Audzers (VL-TB/LNNK, V) ir pārliecināts, ka par administratīvo centru jākļūst Baldonei, jo tai, atšķirībā no Iecavas, ir pilsētas statuss. Turklāt vēsturiski pastāvējis Baldones rajons, kura sastāvā bijusi arī Iecava. Viņš sarunā ar aģentūru LETA apelēja arī ar statistiku, kas liecinot, ka liela daļa Iecavas iedzīvotāju strādā Rīgā.

Viņš arī uzsvēra, ka Baldonē aug iedzīvotāju skaits, pilsētā esot attīstīta infrastruktūra.

Jau vēstīts, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju izstrādātā administratīvi teritoriālā iedalījuma karte paredz, ka Iecavas novada administratīvo teritoriju ir paredzēts apvienot ar Bauskas, Vecumnieku un Rundāles novadu, par reģionālās nozīmes attīstības centru nosakot Bausku.

Savukārt Baldones novadu plānots pievienot Ķekavas novadam.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

CIK VAR

Jau apnicis lasīt kārtējo šāda veida rakstu, kad pašvaldības izrāda savas kaprīzes un savu ES, ES, ES. Nolaidieties uz zemes. Neviena no minētajām pašvaldībām nav labāka par otru. Visās vienādi radu raksti un vidēja izaugsme. Neviens nav parādījis WOW izaugsmi

pirms gada, 2020.01.07 09:06

SM

Nu tev jau arī ir savs ES, ES, ES, jo kālab gan man būtu svarīgi uzzināt, ka tev "jau ir apnicis lasīt" - apnicis, šķir pāri netraucē citiem. Man piemēram nav apnicis.

pirms gada, 2020.01.07 11:53

Osis

Bauska nav parādījusi vispār nekādu izaugsmi, salīdzinot ar šiem novadiem. Savukārt Ķekava ir korumpantu perēklis, tāpat kā Rīga.

pirms gada, 2020.01.07 11:03

kļava

Un kādu iniciatīvu tad ir parādījis "zarnu miests" Iecava? Tikai nogrābt sev pēc iespējas lielāku "piķi." Nezinu kā ķekava, bet Bauska šos nemaz negrib, lai tik tinās zem Baldones spārna. Protams ar Baldoni kā administratīvo centru, tā ir skaistāka un citādi šie ar nīkuļo un netiek pie lielāka "piķa".

pirms gada, 2020.01.07 11:45

WTF

Mļjatj kur Baldone un kur ir Iecava, plus Iecavā iedzīvotāju 2x vairāk. Es vēl saprastu viņu vēlmi apvienonoties ar Vecumniekiem. Lai tak viņi visi atšujas, gan Bauska, gan Baldone

pirms gada, 2020.01.07 13:12

Ha ha

Baldone skaista sakārtota pilsēta, Iecava miests ar lauku teritoriju un iecavnieki pie kam mantkārīgi un lecīgi. Tā nu šos atstās vienus pašus lauķus. Kāpēc netaisīja visus gadus Iecavu pilsētu? Naudiņu kāsa, nebija izdevīgi. Tagad nu miestu par pilsētu taisīs, atkal naudu grib. Palieciet vien par pāķiem un marš zem Baldones!

pirms gada, 2020.01.07 13:25

naivs jautājums

cik tajā pilsētā Baldonē ir ielu, kad pēdējoreiz biju, tiesa, pirms padsmit gadiem, tur bija tikai viena?

pirms gada, 2020.01.07 14:00

Mjā

Tagad sāksies kašķis, kura labāka- Iecava vai Baldone? Un, tikai tādēļ, ka nevarēs novienoties, nekas nesanāks. Bet, varbūt, var pa vidu- abas līdzvērtīgas. Kādas funkcijas atstāj vienā, kādas- otrā. Speciālisti un ēkas ir abās. Tikai tā satiksme nav īsti laba starp abām. Šķiet, pēc iedzīvotāju skaita Iecava ir lielāka

pirms gada, 2020.01.07 15:22

jā,jā

bet, cik reižu gadā tos pašvaldību speciālistus iedzīvotājs parastais apmeklē, visticamāk ka nevienu, ja nav regulārais pabalstu lūdzējs, visu to, ko tagad pašvaldību vadība mēdz dēvēt par "pakalpojumiem" pašvaldībām tie jāpilda ar likumu kā pašvaldību pienākumi, neatkarīgi no tā, vai tas pašvaldības speciālists sēž Bauskā, iecavā vai Baldonē. Iedzīvotājiem izdevīgi būtu, lai mazāk viņu būtu jāuztur, jo tad to nodokļos samaksāto naudu varētu izmantot lietderīgi, gan veselības aprūpei, gan ceļiem

pirms gada, 2020.01.07 18:04

jautājums medicīnas sfērā

Baldone ir pierīgas reģionā, Iecava - Zemgalē.
NMPD Baldonē darba dienās brauc un dežurē savas stundas, naktīs un brīvdienās brigāde uz vietas nav, tā izsaukuma gadījumā jāgaida no Rīgas, Ķekavas. Iecavai ir savs NMPD postenis, kas ir Zemgales reģiona sastāvā.
Kā Baldone, kas vēlas apvienoties ar Iecavu, Zemgales pagastu, kārtotu šo jautājumu?

pirms gada, 2020.01.07 19:27

atbilde

taču nekā nekārtos, viņi pat to diez vai zin, jo šobrīd vienkārši iznieko laiku un kabinetos perina stulbas idejas, kurām nav nekāda seguma

pirms gada, 2020.01.07 20:04

atbilde pašvaldību sfērā

kāds sakars NMPD ar pašvaldībām. Ne jau pašvaldības lemj, kurā apdzīvotā punktā šīs iestādes postenim atrasties lai attiecīgo Latvijas punktu sasniegtu tik un tik minūtēs, kā prasa normatīvs. Diez kāds vēl funkcijas sev nepiedēvēs šie pašvaldību mākoņu stūmēji, kuru izpratnē bez viņu līdzdalības pat saule vairs neuzausīs....

pirms gada, 2020.01.08 09:20

Jautājums

Es atvainojos, kāda attīstība un pakalpojumu pieejamība būs Iecavai apvienojoties ar Baldoni, ja uz Baldoni pat autobusus nekursē? pieņem lēmumus pieņemšanas pēc, vienkārši vietējie ķeizariņi kaut ko grib tāpēc, ka grib. Paldies ka Pūce neņem vērā lielāko daļu no vietvaru cariņu murgiem.

pirms gada, 2020.01.07 20:02

Jony

Kļava un Ha Ha baigie pilsētas švīti ne? ***ēji, kas lauķiem vainas jūs auna galvas, tracina šitā ***ana. Un kas vainas Baldonei? Labāk Baldone nekā Bauska.

pirms gada, 2020.01.07 22:57

Elīna

Būtu ar mieru pievienoties Baldonei, laba infrastruktūra, un iespējas, savukārt, kad iecava bija Bauskas novadā, nekas jauns un labs nenotika, Baldonē ir laba skola, salīdzinājumā pielīdzināma Iecavas vidusskolai, ko nevar teikt par Bausku.

pirms gada, 2020.01.08 10:41

Pelīna

interesnati kā uz to Baldones ūber skolu tie skolēni nokļūs???

pirms gada, 2020.01.08 20:44

Kāds izmisis baldonietis no Vēju ielas

Nav te nekādas "infrastruktūras" pēc Audzera kunga izteikumiem, pēc jaunā kanalizācijas un ūdensapgādes projekta,kuru pabeidza vasarā, pēc mazgāšanās un dabisko vajadzību nokārtošanas staigājam ar spainīti un nezinām, kur izliet- vai mežā,vai pie Domes, vai "Būka". Asenizācijas mašīnu, kura izbrauc no Ķekavas reizi nedēļā(jo Baldones pilsētai savas nav) gaidām kā Dievu, bet nebrauc, kaut gan dārgos pakalpojumus apmaksājam laicīgi. Iecavnieki, neuzķerieties uz Audzera izteikumiem!

pirms gada, 2020.01.14 19:39

Vietējās ziņas