Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Baltā nakts Iecavā piedāvā programmu dažādām gaumēm 2

Daudzveidīgus pasākumus dažādām paaudzēm un gaumēm kultūras forumā «Baltā nakts» sestdien, 7. septembrī, jau otro gadu Iecavā rīkoja biedrība «Arhīvs».

Vakara pasākumu, apmeklētājus iepazīstinot ar visām aktivitātēm, atklāja bijusī Iecavas novada domes jaunatnes lietu speciāliste Ginta Zaumane un jauniešu apvienības «GTA» aktīvists Verners Jānis Trokšs.

Laukumā darbojās radošās darbnīcas, kurās ikviens gribētājs no dažādiem materiāliem varēja veidot kolāžas, apkrāsot kreklus un māla sejiņas. Neatņemama pasākuma daļa ir krāmu tirdziņš, kurā varēja iegādāties kurpes, mācību grāmatas, māla krūzes, rotaļlietas u.c.

Viļņu ģimene vēl nepaspēja izkravāties, kad jau pirmie klienti pie viņu galda bija klāt. Ralfs, kamēr viņa vecāki Eduards un Ivita no malas noskatījās, te tirgoja savas rotaļu mašīnas, velosipēdu, skrejriteni, skrituļdēli, boksa cimdus, gludekli un telefonu.

«Līdz ar skolas sākšanos māja ir jāatbrīvo no liekajām mantām. Prasu Ralfam, ko viņš domā iesākt. Saka – tirgos nost. Par šķiršanos no rotaļlietām viņš īpaši nepārdzīvo, jo tās viņu tik ļoti vairs neinteresē. Te atlasītas tās, kas pašam mazāk patīk. Mājās vēl ir trīs kastes ar mašīniņām,» atklāj Ralfa tēvs Eduards, kurš ir pārliecināts, ka tirgus zinības dēlam dzīvē noderēs.

Tie, kas naudiņu neiztērēja tirdziņā, baudīja tradicionālo Jāņa Krūzes vakara kāpostu zupu, Vanagu ģimenes diētiskās karbonādes vai ogrēnieša Normunda Labrenča vīnu.

Iecavas sieviešu klubs «Liepas» organizēja ziedojumu akciju, kurā tika vākti līdzekļi novadnieka, izcilā basketbolista Visvalža Eglīša grāmatas izdošanai. Ziedojot konkrētu summu, interesenti saņēma vai nu uzlīmi, vai parakstītu fotokartīti ar Visvalža āķa metienu no 1966. gada spēles ar Maskavas «Dinamo» komandu.

Akcijas laikā notika Latvijas Basketbola savienības padomes priekšsēdētāja Kārļa Strēļa sarūpēto 42. izmēra «Nike» basketbola apavu izsole. Tos varēja saņemt ar abu basketbolistu parakstiem. Trīsdesmit pieci lati bija summa, no kuras šķīrās apavu jaunais īpašnieks.

Vakara gaitā kopumā tika savākti 204 lati un 74 santīmi, kā arī desmit eiro, kas, pēc biedrības valdes priekšsēdētājas Beātas Bundules domām, ir labs sākums. Viņa atklāj, ka grāmatas izdošanai vajag aptuveni pusotru tūkstoti latu. Lai sasniegtu mērķi, klubs domā uzrunāt basketbola komandas, citus sportistus un entuziastus.

Lielu atsaucību guva fotogrāfes Martas Tamules fotokonkurss, kurā bija jāatmin 21 novadā iemūžināts objekts. Martas fotogrāfijas bija aplūkojamas muzejā «Arhīvs», turklāt jauniete kopā ar Betiju Celitani lasīja pašu dzeju.

Muzeja telpās līdz ar pastāvīgo ekspozīcijo bija aplūkojama Zentas Dzividzinskas fotogrāfiju un Jura Tīfentāla gleznu izstāde «Māja upes krastā». Apskatei bija izliktas Ļubovas Lapiņas, Kristīnes Selanes, Dagnijas Lauvas un Andra Grudauska gleznas, kā arī Bauskas un Iecavas mākslas skolas audzēkņu darbi un pagājušā gadsimta bērnu «pedāļmašīnu» kolekcija.

Tie, kas vēlējās pamīt pedāļus, šo izdevību varēja izmantot, piedaloties gokartu sacensībās. Interesenti varēja iemēģināt Zālītes speciālās internātpamatskolas metālapstrādes darbnīcā no krāmiem tapušos braucamrīkus, ko demonstrēja skolotājs Arnolds Ziemelis.

Iestājoties tumsai, koncertu sniedza Iecavas jauniešu kolektīvs «Jezga», mūziķis Verners Martinovs un dīdžejs Andre Crash. Uz ēkas sienas tika demonstrēta jauniešu veidotā filma «Iecava caur «Skype»».

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Ginta

jauniešu veidotā īsfilma skatāma šeit -
http://www.youtube.com/watch?v=YlQLp-Yi4dM

pirms 7 gadiem, 2013.09.10 09:53

uz to mums atkal ....

Pēc kārtīgas iestiprināšanās balto pelīšu ķeršana .

pirms 7 gadiem, 2013.09.10 15:29

Vietējās ziņas