«Baltic Dairy Board» zaudējumi pērn pieauguši līdz 1,467 miljoniem eiro

Piena pārstrādes uzņēmuma SIA "Baltic Dairy Board" apgrozījums aizvadītajā gadā bija 884 288 eiro, kas ir vairākkārt mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma zaudējumi pieauga par 31,2% - līdz 1,467 miljoniem eiro, liecina biržā iesniegtais uzņēmuma gada pārskats.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka pērn martā kompānija pārtrauca iegādāties svaigpienu. Kompānija aktīvi turpināja darbu pie procedūrām ar mērķi sākt galakto-oligosaharīda produktu piegādes zīdaiņu un bērnu pārtikas ražotājiem. 2018.gada decembrī kompānija parakstīja ilgtermiņa līgumu par galakto-oligosaharīda piegādēm Ķīnas pilsoņiem piederošai Nīderlandes kompānijai, bērnu pārtikas ražotājam. Pērn kompānija arī saņēma sertifikātu par bioloģisko produktu ražošanu.

Kompānijas vadība norāda, ka arī ievērojamais "Baltic Dairy Board" apgrozījuma samazinājums pērn ir saistīts ar to, ka uzņēmums aizvadīto gadu veltīja jaunā produkta, rūpnīcas apstiprināšanas procedūras pabeigšanai un kārtoja nepieciešamos sertifikātus un atļaujas ar mērķi sākt piegādes bērnu pārtikas ražotājiem globālajā tirgū, ko arī veiksmīgi kompānija paveica.

"Baltic Dairy Board" vadība norāda, ka kompānijas zaudējumi aizvadītajā gadā ir skaidrojami ar pamatlīdzekļu nolietojuma izmaksām, ražotnes uzturēšanas izmaksām un darbinieku algām.

2019.gada kompānijas prioritāte būs nodrošināt nepārtrauktu galakto-oligosaharīda, tai skaitā bioloģiskos galakto-oligosaharīda produktus, saražoto produkciju eksportēt, pakāpeniski palielinot ražošanas apmēru un tādējādi samazinot ražošanas pašizmaksu. Kompānija ir iecerējusi palielināt uzņēmuma vērtību, apgrozījumu un peļņu, kā arī piesaistīt investīcijas ražotnes paplašināšanai.

LETA jau ziņoja, ka 2017.gadā "Baltic Dairy Board" strādāja ar 19,456 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4,6% vairāk nekā 2016.gadā, bet kompānijas zaudējumi pieauga trīs reizes, sasniedzot 1,118 miljonus eiro.

"Baltic Dairy Board" (iepriekš "Sigilo KV") 2012.gadā izsolē iegādājās maksātnespējīgo piena pārstrādes uzņēmumu "Bauskas piens" un sāka būvēt piena rūpnīcu. "Baltic Dairy Board" rūpnīca tika nodota ekspluatācija 2015.gada decembrī.

"Baltic Dairy Board" pamatkapitāls ir 777 778 eiro. Uzņēmuma lielākais īpašnieks ir Kaspars Kazāks (51%). Kompānijas emitētās obligācijas ir iekļautas biržas "Nasdaq Riga" parāda vērtspapīru sarakstā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas