Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Balticovo» daļa Čehijas olu tirgū – 7% 3

Iecavas novada olu ražotāja a/s «Balticovo» teju divos gados ieguvusi nozīmīgu daļu Čehijas olu tirgū, informē uzņēmuma pārstāve Liāna Bokša.Regulāru patēriņa olu piegādi klientiem Čehijā sadarbībā ar vadošo vietējo izplatītāju «Balticovo» sāka 2011. gada aprīlī. Pēc uzņēmuma aplēsēm, pērn Iecavas novada ražotājs jau nodrošināja gandrīz 7% no visa Čehijas olu tirgus.Uz Čehiju tiek eksportētas olas, šķidro olu produkti, olu pulveri un vārītas olas. Kopš pagājušā gada «Balticovo» regulāri piegādā patēriņa olas mazumtirgotājiem «Ahold» un «Tesco». Tie ir Čehijas mazumtirdzniecības līderi ar tirgus daļu atbilstīgi 9,7% un 8,1%. Katrā mazumtirdzniecības ķēdē mēnesī pārdod ap pieciem miljoniem «Balticovo» olu. Panākta vienošanās par apjomu palielināšanu, šogad - par 30%.Par 30% plānots palielināt arī piegādāto olu apjomu reģionālajiem un lielajām mazumtirdzniecības ķēdēm nepiederošajiem pārtikas tirgotājiem, informē L. Bokša. «Balticovo» finanšu direktors Edgars Lesnieks skaidro, ka Čehijas mazumtirdzniecības tirgū nevienai no vadošajām ķēdēm 2012. gadā nepiederēja vairāk par 10% tirgus daļu, un tā ir «unikāla situācija Eiropā». Lielākoties citās valstīs trīs lielākās ķēdes kontrolē 45 - 60% tirgus, Čehijā - 28%. Vairākumā Eiropas valstu vietējā tirgus līderis kontrolē 20 - 30% tirgus. Dažādās vietās konkurē vidēji septiņi mazumtirgotāji.«Iekļūšana šajās ķēdēs ir ilgstošs process, kas ietver stingrus auditus. Sarunas notiek tikai ar tām pārtikas kompānijām, kurām piešķirti BRC Food (British Retail Consortium) vai IFS Food (International Food Standard) sertifikāti, kuri apliecina augstāko pārtikas drošības standartu ražotnē. Pircēju audita prasības ir ļoti stingras. Baltijas valstīs neviens olu ražotājs, izņemot «Balticovo», šos pārtikas drošības standartus pagaidām nav ieviesis,» uzsver E. Lesnieks.Čehija ir Eiropas Savienības dalībvalsts kopš 2004. gada, tajā dzīvo 10,1 miljons iedzīvotāju. Tā ir viena no ekonomiski spēcīgākajām Centrāleiropas valstīm.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

uzņēmējs

''Balticovo''ir godprātīgs uzņēmums ,kurš ciena un novērtē savus sadarbības partnerus.Šim uzņēmumam var uzticēties .Veiksmi biznesa attīstībā !

pirms 7 gadiem, 2013.01.20 19:42

sesks

Vietējā tirgū tās olas vairs neviens nepērk, jo smird un vistas baro ar ķīmiskiem atkritumiem!

pirms 7 gadiem, 2013.01.20 16:53

Vietējās ziņas