«Balticovo»: Jaunā koronavīrusa ietekmē audzis pieprasījums pēc olām čaumalās 1

aunā koronavīrusa ietekmē Latvijā audzis pieprasījums pēc olām čaumalās, bet sarukuši HoReCa segmentā realizēto šķidro olu produktu realizācijas apmēri, aģentūrai LETA teica "Balticovo" valdes loceklis Toms Auškāps.
Komentējot pieprasījuma izmaiņas pēc "Balticovo" ražotās produkcijas Covid-19 ietekmē, viņš norādīja, ka brīvdienās daudzviet mazumtirdzniecības veikalos plaukti ar olu produktiem tika iztukšoti, kas iepriekšējās nedēļas vēl nebija novērojams. No mazumtirgotājiem saņemti lielāki pasūtījumi pēc vistu olām čaumalās.

Tajā pašā laikā, ņemot vīrusa negatīvo ietekmi uz sabiedriskās ēdināšanas sektoru, mazinājies pieprasījums pēc šķidrajiem olu produktiem, ko uzņēmuma realizē HoReCa segmentā. Tomēr "Balticovo" paredz, ka kritumu šajā segmentā kompensēs lielāks mazumtirdzniecībā realizētais olu un olu produktu apmērs. Arī eksporta tirgos lieltirgotāji samazinājuši pasūtījumus pēc šķidrajiem olu produktiem un vārītām olām.

Tomēr viņš uzsvēra, ka "Balticovo" spēj pielāgot ražošanu, lai saražotu attiecīgus olu produktus atbilstoši pieprasījumam. Krīzes apstākļos iespējams šķidros olu produktus pārstrādāt arī olu pulverī un saldētajos olu produktos, pagarinot to realizācijas termiņu.

Auškāps pieļāva, ka ieviesto ierobežojumu dēļ, iespējams, pagarināsies produkcijas piegādes laiks uz ārvalstu tirgiem, kā arī var veidoties sastrēgumi uz robežām, jo tiek veiktas rūpīgākas kontroles. Vienlaikus viņš pastāstīja, ka darbinieku noslodze Covid-19 dēļ nav mainījusies un uzņēmums ar visiem darbiem tiek galā ierastajā režīmā.

Viņš arī uzsvēra, ka "Balticovo" ļoti nopietni ievēro visus iespējamos valstī noteiktos drošības pasākumus Covid-19 kontekstā. Jau iepriekš saistībā ar vairāk nekā mēnesi pastāvošo trauksmes līmeni putnu gripas dēļ, uzņēmums savlaicīgi ierobežojis cilvēku un automašīnu kustība ražotnē. Kopš februāra "Balticovo" autoparks izvietots ārpus ražotnes telpām. Ikvienu transportlīdzekli, kas šķērso uzņēmuma teritoriju, ļoti rūpīgi dezinficē - "Balticovo" pats ražo dezinfekcijas līdzekli.

Tāpat Auškāps teica, ka rūpēs par uzņēmuma darbinieku drošību kompānija pēc iespējas ir samazinājusi cilvēku savstarpējo kontaktu iespējamību. Tajā skaitā līdz aprīļa beigām atcelta uzņēmuma darbinieku dalība konferencēs un komandējumi, darbinieku sapulces iespēju robežās notiek virtuāli un tie, kam darba specifika ļauj, strādā no mājām. Plaši pieejami sanitārie līdzekļi, cimdi, maskas un īpaši apģērbi.

Tāpat viņš piebilda, ka uzņēmuma darbiniekiem, kam februārī vai martā bija komandējumi, piemērota ne tikai 14 dienu karantīna, bet arī pēc tam šie cilvēki uz darbu var nākt tikai ar tiešā vadītāja saskaņojumu. Tāpat "Balticovo" pievērš īpašu uzmanību darbinieku pašsajūtai un veselības stāvoklim - uzņēmumā ieviesti bezkontakta termometri, pārbaudot temperatūru cilvēkiem ierodoties darbā.Turklāt stiprināsim savu darbinieku imūnsistēmu, nodrošinot tos ar medu, citroniem un ingveru.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka "Balticovo" apgrozījums 2018.gadā bija 48,669 miljoni eiro, kas ir par 7% mazāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa samazinājās divas reizes un bija 5,374 miljoni eiro. 2019.gadā "Balticovo" investīcijas ražotnē pārsniedza 15 miljoni eiro.

"Balticovo" ir lielākais olu un olu produktu ražotājs Ziemeļeiropā ar vairāk nekā 45 gadu pieredzi. Uzņēmuma ražotne un filiāles atrodas Iecavā, Madonā un Daugavpilī. 70% saražotās produkcijas tiek eksportēts uz vairāk nekā 20 valstīm. Pagājušajā gadā "Balticovo" saražoja 649 miljonus vistu olu, kas ir par 37 miljoniem mazāk nekā iepriekšējā gadā.

Uzņēmuma lielākais īpašnieks ir SIA "BCO", kam pieder 95,42% akciju.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas