Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Balticovo» paplašināšanas apspriešanā uz visiem jautājumiem neatbild 1

Ziemeļeiropas lielākās olu ražotnes «Balticovo» paplašināšanas projekta otrā sabiedriskā apspriešana Iecavas kultūras namā pirmdien vakarā noritēja daudz aktīvāk nekā pirmā. Uz sanāksmi bija ieradušies vairāki uzņēmuma tuvumā esošo īpašumu saimnieki, kuriem nebija sūtītas uzaicinājuma vēstules ne uz pirmo, ne otro apspriešanu. Taču viņi par sapulci bija izlasījuši presē, un vēlējās uzdot jautājumus par projektu.«Bauskas Dzīve» jau rakstīja, ka uzņēmumā vairāku gadu laikā iecerēts palielināt 6-7 reizes - no 1,5 līdz 10 miljoniem putnu vietu, uzbūvējot arī biogāzes koģenerācijas staciju, kas ražotu elektrību un siltumu no putnu mēsliem. Projekta ietekmes uz vidi vērtējumu pēc Vides pārraudzības valsts biroja norādes gatavoja SIA «VentEko».SIA «VentEko» speciāliste Elīna Giluce, izklāstot vērtējuma kopsavilkumu, pastāstīja, ka iedzīvotāju aptaujā kopumā saņemtas aizpildītas anketas no astoņiem respondentiem. Projektu noraidījis viens cilvēks, divi atbalsta ar nosacījumu, ka tiek novērsta smaka un piesārņojums. Pašvaldībai ir atbalstoša attieksme, jo augs budžeta ieņēmumi, būs jaunas darbavietas - plānotas līdz 100.Pirmajā apspriešanā pērn rudenī pirms ietekmes uz vidi vērtējuma tapšanas tika ierosināts novērtēt uzņēmuma apkaimē esošo autoceļu nestspējas atbilstību lielākai slodzei, kas radīsies, pievedot vairāk barības augošajam dējēju pulkam un izvedot biogāzes koģenerācijas stacijas četros reaktoros izstrādāto biomasu.Pēc «Venteko» aprēķiniem, slodze šosejai A7 pieaugšot vien par 0,8%, savukārt par V9 jeb Iecavas - Baldones ceļu teritorijas austrumu pusē skaidrības nav. Pēc «Balticovo» valsts priekšsēdētāja Arņa Veinberga apstiprinātās informācijas, no reaktoriem divas reizes gadā var nākties izvest 110 tūkstošus tonnu biomasas atlieku. Lai arī to visu var pārdot zemniekiem kā mēslojumu, netika atbildēts, kā tas ietekmēs visai sliktā stāvoklī esošo autoceļu. Palika neatbildēti vairāki jautājumi par mēslu piegādi reaktoriem, tā darbībai vajadzīgās skābes pievešanu, biomasas atlikumā esošo smago metālu izkliedēšanu apkārtējos laukos. Ar «Balticovo» paplašināšanas projektu un ietekmes uz vidi vērtējumu var iepazīties mājaslapās balticovo.lv un venteko.lv. Papīra formātā dokumenti apskatāmi Iecavas novada domes administrācijā. Rakstiskus priekšlikumus un viedokļus par projektu un ietekmes uz vidi vērtējumu līdz 9. martam var iesniegt Vides pārraudzības valsts birojā vai SIA «VentEko». Vairāk par apspriešanu lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā versijā trešdien,20.februārī.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Trollis

Pašvaldībai ir jāuztur ceļi, lai ražotājs var strādāt un maksāt nodokļus, par ko ceļi uzturami.
Nu un, protams, lumpeņi jau būs PRET jebko, bet vienmēr prasīs, lai DOD. Kad jābļauj par to,ka nav ražošanas, tad mutes varen plaši atveras un tiek vainoti visi pēc kārtas. Kad grib ražot, tad atkal tie paši lumpeņi bļauj, ka neļaus.
Antiņciems.

pirms 7 gadiem, 2013.02.21 04:13

Vietējās ziņas