«Balticovo» peļņa pērn kritusies vairāk nekā uz pusi

Olu un olu produktu ražošanas uzņēmuma "Balticovo" apgrozījums aizvadītajā gadā bija 48,67 miljoni eiro un uzņēmums gadu noslēdzis ar 5,37 miljonu eiro peļņu, aģentūru LETA informēja uzņēmumā par akcionāru pilnsapulcē apstiprinātajiem "Balticovo" finanšu rezultātiem.

Pēc aģentūras LETA aplēsēm "Balticovo" apgrozījums pērn ir sarucis par apmēram 7%, savukārt peļņa kritusies vairāk nekā uz pusi.

Kompānijā arī informēja, ka 2018. gadā "Balticovo" saražoja 649 miljonus vistu olu, kas ir par 37 miljoniem mazāk nekā iepriekšējā gadā, kad tika saražoti 686 miljoni olu.

"Balticovo" valdes loceklis Toms Auškāps paskaidroja, ka "Balticovo" pārdošanas rezultāti ir jāvērtē kā likumsakarīgi un normāli, jo 2018.gadā tirgi nomierinājās un pieprasījums pēc eksporta olām atgriezās iepriekšējā līmenī salīdzinājumā ar 2017.gadu, kad Eiropā un aiz tās robežām bija olu deficīts. Togad vairākās valstīs no tirdzniecības izņēma miljoniem olu indīgas vielas "Fipronil" klātbūtnes konstatēšanas dēļ Nīderlandes un Beļģijas uzņēmumos saražotajās olās, un bija bija vērojams olu cenu kāpums biržās. Tamdēļ "Balticovo" kā viens no uzņēmumiem, kuri vistām nodrošina drošus un veselībai nekaitīgus turēšanas apstākļus, 2017.gadā izmantoja paaugstināto pieprasījumu un kāpināja apgrozījumu.

2018.gadā "Balticovo" eksportēja aptuveni 70% saražotās produkcijas. Olas kompānija eksportētas uz vairāk nekā 20 valstīm, tostarp galvenie eksporta tirgi bija Igaunija, Lietuva, Čehija, Polija un Vācija, taču kompānija produkciju realizēja arī ārpus Eiropas robežām, piemēram, Apvienotajos Arābu Emirātos.

Pērn "Balticovo" uzsāka arī investīciju projektus aptuveni 15 miljoni eiro vērtībā, investīciju apmēram pērn būtiski pieaugot salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem, pastāstīja Auškāps. Pērn "Balticovo" ekspluatācijā nodeva brīvos apstākļos turētu vistu kūti Madonā, īstenoja biodrošības uzlabošanas projektu, kā arī pabeidza jaunputnu novietnes būvniecību un ventilācijas modernizāciju vārīto olu cehā. Tāpat kompānija iesāka ārpus sprostiem turētu vistu un jaunputnu novietņu būvniecība Iecavā.

Tikmēr 2019.gadā plānots ieguldīt piecus miljonus eiro, lai uzbūvētu jaunu 4000 kvadrātmetru lielu ražošanas cehu un modernizētu vienu no esošajiem cehiem. Savukārt astoņi miljoni eiro šogad tiks investēti ārpus sprosta dēto olu ražošanas palielināšanā, lai apmierinātu augošo pieprasījumu eksporta tirgos un arī Latvijā.

Jau ziņots, ka "Balticovo" apgrozījums 2017.gadā bija 52,3 miljoni eiro, kas ir par 17,3% vairāk nekā 2016.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa bija 10,8 miljoni eiro, kas ir četras reizes lielāka nekā 2016.gadā.

"Balticovo" pamatdarbība ir vistu olu, olu pulvera, olu šķidrās masas, vārītu vistu olu bez čaumalas, vārītu kapātu olu ražošana un realizācija. Uzņēmuma lielākais īpašnieks ir BCO, kam pieder 95,42% akciju. "Balticovo" ir orientēts uz darbību Latvijas un starptautiskos tirgos un eksportē aptuveni 70% no saražotās produkcijas. Produkcija tiek eksportēta uz Eiropas valstīm, to skaitā citām Baltijas valstīm, Skandināvijas valstīm, Vāciju, Nīderlandi, Beļģiju, Austriju, Franciju, Itāliju, Poliju, Čehiju, Slovākiju, Slovēniju, Ungāriju, Rumāniju un Bulgāriju, kā arī uz Ziemeļameriku, Japānu, Vidusāziju, Āfrikas un Tuvo Austrumu valstu reģionu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas