Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Balticovo» pērk graudus un rapšus no vietējiem zemniekiem 1

Šogad Iecavas novada olu ražotāja a/s «Balticovo» no vietējiem zemniekiem plāno iepirkt 70 tūkstošus tonnu graudu un 20 tūkstošus tonnu rapšu sēklu.

Ražotnes teritorijā top rapšu eļļas spiestuves rūpnīca, ko paredzēts nodot ekspluatācijā šī gada rudens sākumā, «Bauskas Dzīvi» informēja uzņēmuma pārstāve Liāna Bokša. Tajā pārstrādās rapšus.

Līdz šim jau iegādāti 5000 tonnu lopbarības graudu. «Graudus pērkam par tirgus cenu. Atkarībā no proteīna daudzuma, to cena ir no 110 līdz 125 latiem par tonnu. Šķiet, ka graudu spekulanti tirgu ir pametuši un atgriezusies normāla cena. Skatīsimies, cik ilgi tā būs,» stāsta uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Arnis Veinbergs.

Lopbarības graudi veido 70% no vistu un cāļu pamatbarības. Putnu barība tiek ražota a/s «Balticovo». Ar 12 tūkstošiem tonnu graudu var sagatavot tik daudz barības, lai putniem pietiktu divus trīs mēnešus.

Kopš 2006. gada ražotnes teritorijā ir graudu pirmapstrādes centrs, kur iespējams pieņemt, attīrīt un žāvēt 38 tūkstošus tonnu graudu. Šajā projektā, kurš tika īstenots ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu, ieguldīti 1,9 miljoni latu. Savukārt 2007. gadā, investējot divus miljonus latu, tika pabeigta astoņu modernu graudu glabāšanas tilpņu būvniecība un montāža, tur saiet 25 tūkstoši tonnu graudu.

«Balticovo» ir Ziemeļeiropas reģiona lielākā olu un olu produktu ražotāja ar tirgus daļu Latvijā ap 40% un 70% eksporta no kopumā saražotās produkcijas. Tās apgrozījums pērn bija 34,3 miljoni latu. Vairāk informācijas – balticovo.lv.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas