«Balticovo» pērn nopelnīja 5,374 miljonus eiro

Olu un olu produktu ražošanas uzņēmuma "Balticovo" apgrozījums aizvadītajā gadā bija 48,669 miljoni eiro, kas ir par 7% mazāk nekā gadu iepriekš un uzņēmums gadu noslēdzis ar 5,374 miljonu eiro peļņu, kas ir uz pusi mazāka nekā gadu iepriekš, liecina informācija "Firmas.lv".

Kompānijas vadības ziņojumā teikts, ka "Balticovo" vidējā olu realizācijas cena pērn bija 62,67 eiro par 1000 olām, kas ir par 14,3% mazāk nekā gadu iepriekš, kad kompānijas vidējā olu realizācijas cena bija 73,13 eiro par 1000 olām. "Balticovo" pērn saražoja 649 miljonus vistu olu, kas ir par 37 miljoniem mazāk nekā iepriekšējā gadā, kad tika saražoti 686 miljoni olu.

Pērn "Balticovo" produkciju eksportēja uz vairāk nekā 20 valstīm, tostarp galvenie eksporta tirgi bija Igaunija, Lietuva, Čehija, Polija un Vācija, taču kompānija produkciju realizēja arī ārpus Eiropas robežām, tajā skaitā Apvienotajos Arābu Emirātos.

Pērn "Balticovo" ekspluatācijā nodeva brīvos apstākļos turētu vistu kūti Madonā, īstenoja biodrošības uzlabošanas projektu, kā arī pabeidza jaunputnu novietnes būvniecību un ventilācijas modernizāciju vārīto olu cehā. Tāpat kompānija iesāka ārpus sprostiem turētu vistu un jaunputnu novietņu būvniecību Iecavā.

Jau ziņots, ka "Balticovo" apgrozījums 2017.gadā bija 52,3 miljoni eiro, kas ir par 17,3% vairāk nekā 2016.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa bija 10,8 miljoni eiro, kas ir četras reizes lielāka nekā 2016.gadā.

"Balticovo" pamatdarbība ir vistu olu, olu pulvera, olu šķidrās masas, vārītu vistu olu bez čaumalas, vārītu kapātu olu ražošana un realizācija. Uzņēmuma lielākais īpašnieks ir BCO, kam pieder 95,42% akciju. "Balticovo" ir orientēts uz darbību Latvijas un starptautiskos tirgos un eksportē aptuveni 70% no saražotās produkcijas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas