«Balticovo» sagādā datortehniku Iecavas novada skolēniem attālinātā mācību procesa nodrošināšanai

Iecavas novada skolēnu attālināta mācību procesa nodrošināšanai vietējais uzņēmums «Balticovo» novirzījis līdzekļus  un operatīvi iegādājies datortehniku 6000 eiro vērtībā, kas jau decembrī nonāks pie ģimenēm, portālu informēja uzņēmuma pārstāve Gita Deniškāne.
Iecavas pašvaldības apkopotā informācija liecina, ka lielākais datoru trūkums ir daudzbērnu ģimenēs. Nereti ir situācijas, ka ģimenēs ir tikai viens dators un bērniem savā starpā tas jādala, kas nozīmē, ka nav iespējams pilnvērtīgi pievērsties attālinātam mācību procesam. 
 
«Izglītības ministrijas piešķirtie datori un planšetes tika skolēniem izdalītas jau pavasara attālināto mācību laikā, un šobrīd tehnikas atkal pietrūkst. Pašvaldība sniedz atbalstu iespēju robežās, taču šādās krīzes situācijās uzņēmumu atbalsts ir neatsverams,» teic Iecavas novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks.

«Mēs ticam, ka ir vēl daudz uzņēmumu, kas gada nogalē varētu rast iespēju palīdzēt skolēniem, tādēļ aicinām sazināties ar savām vietējām pašvaldībām, lai precizētu skolēnu skaitu un vajadzības. Tāpat kā mūsu visu, arī skolēnu ikdiena ir būtiski ietekmēta, tādēļ mazākais, ko varam darīt, ir palīdzēt uzlabot viņiem mācību procesu un ļaut pilnvērtīgi apgūt mācību vielu,» norādīja «Balticovo» komunikācijas un attīstības direktorsToms Auškāps.

«Balticovo» kopā ar Iecavas novada pašvaldību Ziemassvētku laikā aicina arī citus uzņēmumus pārskatīt iespējas atbalstīt savu vietējo pašvaldību un iesaistīties mācību datortehnikai nepieciešamo līdzekļu nodrošināšanā skolēniem, ziedojot jaunu vai lietotu, bet darba kārtībā esošu datortehniku vai līdzekļus tās iegāde

Kā liecina Latvijas pašvaldību savienības pieejamie dati, teju 20% jeb vairāk nekā 40 tūkstošiem skolēnu mājās nav pieejams stabils interneta pieslēgums un datortehnika, kas šobrīd ir akūti svarīgi, lai nodrošinātu pilnvērtīgu attālināto mācību procesu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas