«Balticovo» sāk pārejas procesu, lai atteiktos no sprostos turētu vistu olu ražošanas 2

Iecavas novadā bāzētais olu un olu produktu ražotājs «Balticovo» ir izvirzījis mērķi tuvāko gadu laikā attiekties no sprostos turētu vistu olu ražošanas un pilnībā pārstrukturizēt ražotnes līdzšinējo darbību, informē Anna Pančenko, «Balticovo» mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja.

Ilgtspējīgais lēmums pieņemts, balstoties uz uzņēmuma ilgtermiņa attīstības stratēģiju un sekojot pieaugošajam patērētāju un pārtikas produktu ražotāju pieprasījumam pēc ārpus sprosta dētām olām. Plāna realizācijai «Balticovo» tuvāko piecu gadu laikā procesu un tehnoloģu attīstībā plāno investēt vairāk nekā 30 miljonus eiro.

Patlaban uzņēmums piedāvā visu četru veidu produkciju: sprostā  dēto vistu olas (kuras marķē ar 3. numuru), kūtī turēto vistu olas (nr. 2), brīvos apstākļos turēto vistu olas (nr. 1), kā arī olas no bioloģiskajām saimniecībām (nr. 0). Cena ir galvenais iemesls, kāpēc vairākums patērētāju priekšroku joprojām dod 3. numura olām, taču ik gadu vērojams aizvien lielāks pieprasījums pēc ārpus sprostiem dētām olām.

Plāni par atteikšanos no sprostos turētu vistu dētām olām, sākot ar 2025. gadu, pasaulē izskan gan no lielākajiem olu ražotājiem, gan mazumtirdzniecības uzņēmumiem. Tādēļ «Balticovo» sāktais ceļš ir loģisks solis visas nozares attīstībā, kas kalpos par piemēru arī citām Baltijas un Austrumeiropas reģiona valstīm, kur šādas pārmaiņas notiek lēnāk.

Pakāpenisku pāreju no sprostos dētu olu ražošanas «Balticovo» apņēmīgi sācis jau aizvadītajos gados, izveidojot kūtis, kurās vistas uzturas ārpus sprostiem. Uzņēmuma paspārnē Latvijā darbojas divas lielizmēra brīvās turēšanas vistu novietnes, katrā astoņu hektāru platībā mājo aptuveni 20 000 putnu. Viena no tām atrodas Madonā, otra – Jelgavas novada Vilces pagasta «Kurmīšos».

«Balticovo» iecerētās pārmaiņas paredz pilnīgu ražošanas infrastruktūras maiņu. Tas nozīmē, ka jaunuzbūvētajās kūtīs uzreiz tiks paredzēta putnu brīva pārvietošanās. Pašlaik «Balticovo» ir vadošais ārpus sprosta olu ražotājs Austrumeiropā, tomēr pilnīga pāreja ir ilgtermiņa process, kas paredz vairāku gadu sagatavošanās darbus.

«Apņēmības pilni esam sākuši pāreju uz vistu labturības apstākļu uzlabošanu, pakāpeniski palielinot ārpus sprosta dēto olu apjomu, ticam, ka arī patērētāji un tirgotāji to novērtēs. Ja viss ritēs pēc plāna, paredzam, ka jau līdz 2026. gadam varēsim pilnībā atteikties no kūtīm ar sprostiem. Sākot ceļu uz 100% atteikšanos no sprostā turētu vistu dētām olām, vēlamies ieņemt virzienu, kam sekos arī citi olu ražotāji Baltijas valstīs. Esam pārliecināti, ka speram būtisku soli pretī atbildīgākai un ilgtspējīgākai olu ražošanai ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē,» komentē «Balticovo» valdes priekšsēdētājs  Vladimirs Mhitarjans.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vietējās ziņas