Baltijas ceļa maršrutā piestāj Bauskā 1

Baltijas ceļa nedēļā «Radisson BLU cycling team» rīkoja braucienu «Baltijas ceļš 2015» no Viļņas uz Tallinu. 21. augustā dalībnieki kopā ar diviem mūsu novada riteņbraucējiem uz īsu brīdi apstājās Bauskā.

«Radisson BLU cycling team» šis bija trešais brauciens. Pirms diviem gadiem Baltijas ceļa jubileju pieminēja ar piecu dienu maršrutu, pērn – ar 24 stundu braucienu no Viļņas līdz Tallinai, šogad trīs dienu pasākumā atsevišķos maršrutos iesaistījās vietējie riteņbraukšanas entuziasti. Bauskas novada puišiem palīdzēja braukt Kaspars Brazovskis un Toms Lauks.

«Forumā izlasīju par braucienu un uzaicināju līdzi Tomu. Dalībniekus pavadījām jau no Lietuvas,» stāsta K. Brazovskis. Abiem šis bijis treniņbrauciens – K. Brazovskis kompāniju pameta Codē, bet T. Lauks minās tālāk. Riteņbraucēju palīdzība šoreiz izpaudās tā, ka mūsējie brauca pa priekšu, piesedzot pārējos no vēja.

«Tallinā finišēsim 23. augustā. Šodien ir garākais maršruts – no Viļņas līdz Rīgai ir aptuveni 290 kilometri. Nākamajā dienā plānoti 240 kilometri, bet pēdējais, 160 kilometru posms beigsies Tallinā. Vairāki riteņbraucēji pievienosies Rīgā, vēl citi – Igaunijā,» stāsta riteņbraucējs Kārlis Plakans. K. Plakans 20. augustā no Rīgas aizminies līdz Viļņai un nākamajā dienā kopā ar komandu devies atpakaļ.

Braucēju kodolu veido viesnīcas «Radisson BLU» darbinieki. Puiši īsteno dažādus projektus, kas atbalsta riteņbraukšanu. Viens no populārākajiem pasākumiem savulaik bijis 17 dienu brauciens uz Olimpiskajām spēlēm Sočos. «Laika apstākļi bija briesmīgi – mīnus 25 grādi, sniegs, ledus, sniegputenis. Tomēr mēs aizbraucām,» atceras K. Plakans.

Bauskā riteņbraucēji uz īsu brīdi apstājās Rātslaukumā un izmantoja iespējas padzerties ūdeni no Rātsnama lauvas rīkles. «Paldies baušķeniekiem, kas ļoti palīdzēja!» prom tālāk, pateicās K. Plakans.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas