Bangu dīķa makšķerniekiem sacīkstēs daļu loma noceļ kaķis 2

Tradicionālajā rudens «Cīņā par Bangu dīķa lielāko līdaku» uzvarētājs Elgars Prikulis savu 1,78 kg smago zivi izvilka pēdējā iemetienā, kad jau teju bija samierinājies ar neveiksmi.

«Mēģināju visu rītu, pāris zivis piecirta, bet neizdevās izcelt. Īsi pirms sacensību beigām nodomāju – vēl pēdējo iemetīšu, bet laikam šoreiz nekā. Līdaka pieķērās uzreiz, un izdevās arī izvilkt,» gandarīts copētājs E. Prikulis.

Labo lomu Elgars, kurš dzīvo Īslīces pagasta Bērzkalnos, izceps un apēdīs: «Nav nekā gardāka par ceptu līdaku!» Uz Bangu dīķi Bauskas novada Ceraukstes pagastā makšķerēt viņš brauc paretam, tāpēc priecīgs par guvumu.

Otrajā un trešajā vietā ar teju divreiz mazākām zivīm šoreiz iepriekšējais čempions Vladimirs Bunkevics un Ilgonis Dzendoleto. Visi trīs godalgotie saņēma mēneša licenci bezmaksas makšķerēšanai Bangu dīķī nākamajā sezonā.

Sacīkšu tiesnesis Raitis Čekšs teic, ka rīta pusē zivis pievilināt traucējušas dīķī biezi sakritušās lapas. Bauskas mednieku un makšķernieku biedrības vadītājs Pēteris Seleckis stāsta, ka tās no ūdens vilkt ārā nebūtu pareizi, jo lapās no plēsoņām slēpjoties mazās zivtiņas – karpas, līņi.

Vīri stāsta, ka daļu loma dīķa dziļākā gala krastos nocēlis rudais kaķis no tuvējās apkaimes, kas regulāri «iekasē nodevas» no Bangu dīķa apmeklētājiem.

«Dažs uz sacīkstēm varbūt neatbrauca, jo bažījās par ledu,» stāsta R. Čekšs, «Codē un Mūsas ciematā uz dīķiem jau centimetru bieza ledus kārta, bet Bangu dīķis vēl ir tīrs.» P. Seleckis pauž cerību, ka ledus tomēr uzsals, lai varētu rīkot ziemas makšķerēšanas sacensības.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Malējs

Kārtējās sacensības, kurās būtu piedalījies, bet informācija 0 , mači savā starpā.

pirms 5 gadiem, 2015.11.03 14:05

Aigars Liepiņš

2020. Ziema - Bangu dīķis nav jāatjauno. Ir jāsaglabā tradicionāli latviskā ainava un rakstnieka Plūdoņa vide.

pirms 11 mēnešiem, 2020.02.15 15:25

Vietējās ziņas