Bangu dīķis palicis bez zivīm; BMMB sāks visu no nulles 13

Bauskas novada domes sēdē 30. janvārī deputātiem būs jālemj par Bangu dīķa teritorijas 0,7 hektāru platībā nodošanu bezatlīdzības lietošanā Bauskas mednieku un makšķernieku biedrībai.

Bauskas mednieku un makšķernieku biedrības pārstāvis Māris Vaitekūns pastāstīja, ka dīķa teritorija kopā ar apkārtni aizņem aptuveni četrus hektārus. Tā daļa, kas atrodas uz Mēmeles pusi, pieder pašvaldībai. Lai pilnvērtīgi bez liekām birokrātijas problēmām varētu apsaimniekot teritoriju, biedrība lūdz Bauskas novada domi šo aptuveni 0,7 hektārus lielo platību nodot bezatlīdzības lietošanā.

Komiteju kopīgajā sēdē, kas notika 23. janvārī, M. Vaitekūns raksturoja situāciju ar Bangu dīķi. Viņš sāka skarbi: «Sākam visu no nulles!» Aizvadītajos gados dīķī ielaisti 25 tūkstoši zivju mazuļu un prāvākas zivis. Paveikts liels darbs teritorijas labiekārtošanā un pasākumu rīkošanā, bet zivju nav.

«Dīķi nepametam, turpināsim apsaimniekot, bet nopietnāk nevar būt. Nav izskaidrojuma – kur pazuda zivis? Esam veikuši pētījumus, sadarbojušies ar zinātniekiem, bet skaidrojuma nav. Vienīgais – cilvēka faktors,» stāsta M. Vaitekūns. Viņš gan piebilst, ka par cilvēku paveikto viss ir baumu līmenī – nekādu pierādījumu nav.

Saprotot, ka dīķī nav zivju, pagājušajā gadā ūdenskrātuvei nolaists ūdens. «Gultne bija kā tuksnesis. Tas faktiski bija miris ūdens. Seklajā galā vēl kāda dzīvība bija, bet lielo zivju nebija vispār,» atceras M. Vaitekūns.

Tomēr biedrība dīķi pamest nevēloties – turpinās apsaimniekot. «Dīķi renovēsim. Pavasarī kultivēsim seklāko malu, iesēsim zāli, lai zivīm ir, kur patverties. Cerams, ka līdz rudenim saaugs, un tad dīķī atkal ielaidīsim ūdeni. Ja viss izdosies, nākamgad laidīsim iekšā pirmās zivis,» stāsta M. Vaitekūns. Tiesa, pirmo zivju makšķerēšanu varētu rīkot pēc gadiem trim, savukārt pasākumus organizēt – varbūt tikai pēc pieciem gadiem. Biedrība pie dīķa apsaimniekošanas nākotnē plāno ķerties daudz nopietnāk. Mainīs apmaksas sistēmu, tiks uzstādītas videonovērošanas kameras.

Tomēr jau šogad plānota dīķa sakopšana. M. Vaitekūns stāsta, ka būs talka – apkārtnē jāsavāc atkritumi, jāizzāģē zari, jāsakopj teritorija.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

dewd

Kaut kādai idejai ir jābūt, kur palika zivis..
Gārņi jeb veči ar tīkliem?

pirms gada, 2020.01.28 14:12

!

Gārņi spēj tikai nelielas zivtiņas izķert. Bet vēl ir arī " elektriķi".

pirms gada, 2020.01.28 14:51

Neil. A.

Citplanētieši, pie visa vainīgi citplanētieši.

pirms gada, 2020.01.28 14:55

diez?

kurš BMMB vārdā šīs biedrības biedriem sūtīja īsziņas, ka dīķis nolaists, lai brauc ar tīkliem ķert? Zinātāji teic, ka atbraukušie pēc attiecīga darba paveikšanas to savu tīklu varēja iemērkt, bet lielākoties pa tukšo, jo "lielākie" biedrības biedri savu jau bija padarījuši un katram vismaz pa diviem amūriem ticis, tas neskaitot citas sugas.

pirms gada, 2020.01.28 16:14

Haris

Bauskas mednieku un makšķernieku biedrībai nav sabiedriskā labuma organizācijas statuss, līdz ar to Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likuma 5.pants aizliedz nodot tai bezatlīdzības lietošanā publiskas personas mantu

pirms gada, 2020.01.28 18:52

to Harim

un kādi priekšlikumi ?

pirms gada, 2020.01.29 08:43

priekšlikumi?

varētu to skaisto, BMMB par ES līdzekļiem iekārtoto "makšķerēšanas un atpūtas" vietu ceļā uz Priedītēm pārdot rundāliešiem un par to naudu nopirkt Bangu dīķa zemi, jo BMMB "saimniekošana" diez ko neatšķiras, attiecībā uz vietu, kurā tiek saimniekots. It sevišķi, ja atceramies solījumus, kādi labumi sagaida biedrus pēc cenas četrkāršošanas licencēm un biedra naudas maksas paaugstināšanu arī vairākas reizes.

pirms gada, 2020.01.29 09:56

Murmulis

Sasmējos, izlasot rakstu. Kā cienījamais jurists var tik nelietīgi melot? Zivju bija daudz un lielas, kuras dažas personas smēla ar tīkliem ārā un krāva savās mašīnās. Būtu tikai godīgi, ja zivju resursus par savu naudu atjaunotu tie, kas organizēja dīķa ūdens nolaišanu un resursu izsaimniekošanu.

pirms gada, 2020.01.29 21:33

varbūt?

tiešām visu vajadzētu sākt no nulles, redzot, par ko pārvērtusies šī biedrība. Mednieki sen jau aizgājuši, izveidojot savus kolektīvus, arī makšķernieki, biedri ir vien vimbu licences dēl. Biedrība ir vien dažiem biedriem, kuri iemācījušies itin labi izlietot par licencēm saņemto, gan no ES un Zivju fonda saņemto. Visiem jau nav vienas dienas atmiņa un ticība kāda stāstītajam, uz sitienu...

pirms gada, 2020.01.30 14:25

Haris

Pilnībā piekrītu

pirms gada, 2020.01.30 19:05

Vietējās ziņas