Banku klienti Bauskā rindās nestāv

Piektdienas, 23. augusta, rītā «Bauskas Dzīve» devās uz banku filiālēm Bauskā, lai lūkotu, kā «PNB bankas» darbības apturēšana ietekmē vietējos ļaudis.

Rindu pie «PNB bankas» un bankas «Citadele» filiālēm tirdzniecības centrā «Rimi» nebija. Ik pēc brīža ieradās pāris cilvēku, darbinieki bija aizņemti, bet ļaudis stāvgrūdām nenāca. Baušķenieks Andris algu līdz šim saņēma «PNB bankas» kontā, piektdien atvēra kontu bankā «Citadele», turpmāk nopelnītie līdzekļi nonāks tur. Jauna konta atvēršana un pāriešana uz citu banku baušķeniekam problēmas nav sagādājusi.

Savukārt Codes pagasta iedzīvotājiem Dzintaram un Irīnai gan bijuši nepatīkami pārdzīvojumi. Dzīvesbiedriem bija konti «PNB bankā» pensijas saņemšanai. Abi atvēruši jaunu kontu bankā «Citadele», pirmdien kontu atvēruši, ceturtdien saņēmuši bankas karti. Vīrs, kuram pensija parasti ir ap mēneša 12. datumu, to jau saņēmis, savukārt kundzei nauda nākot ap 19. datumu, bet 23. augusta rītā pensijas vēl nebija. Tālab dzīvesbiedri ieradušies vēlreiz «PNB bankas» filiālē skaidrot, kas un kā. «Varēja izmaksāt pensijas «vecajā» bankā, tad slēgt ciet. No pensijas jādzīvo, kā lai dzīvo?!» neapmierināts ir codietis.

Tā kā «PNB bankas» klientiem garantētās atlīdzības izmaksā banka «Citadele», «Bauskas Dzīve» 23. augustā izmēģināja, cik viegli šajās dienās ir sazvanīt bankas klientu centra tālruni, pēc trim mēģinājumiem ar vidēji pusstundas gaidīšanu katrā sazināties ar bankas klientu konsultantiem nekādi neizdevās…

Bankas «Citadele» Korporatīvās komunikācijas daļas vadītāja Aiga Volksone sacīja, ka Daugavpilī un Liepājā esot ļoti liela aktivitāte, savukārt Bauskā viss ritot mierīgi.

Līdz šim Bauskā tieši «PNB banka» bija vienīgā, kur bija iespējami skaidras naudas darījumi. Līdz ar tās aizvēršanu bankā «Citadele» tomēr skaidras naudas darījumi neesot paredzēti, «Citadele» virzās uz bezskaidras naudas darījumiem, skaidrā naudā tie notiekot tikai četrās filiālēs, kuras atrodas Rīgā, stāsta A. Volksone. Arī kompensācijas netiekot izmaksātas skaidrā naudā. Ja klienti skaidras naudas darījumus aktīvi pieprasīšot, tad varbūt tāda iespēja tiks apdomāta.

«Bankas sistēma mums uzskaita visus klientus kopā, tāpēc konkrēti, cik kontu atvērts Bauskā, nevaram pateikt. Bauskas filiālē šajās dienās ir nedaudz lielāka aktivitāte, tomēr rindu nav, viss rit mierīgi, tālab no tuvējiem reģioniem aicinām doties uz filiāli Bauskā. 23. augustā līdz plkst. 12 «PNB bankas» 2629 klientiem visā Latvijā bija izmaksāti 15 miljoni eiro. Līdz 23. augustam kopā izmaksāti 47 miljoni eiro, aptuveni 9500 cilvēku uz šo brīdi saņēmuši atpakaļ naudu. 279 miljoni ir provizoriskā summa «PNB bankā», kas klientiem varētu tajā būt, divās dienās jau esam izmaksājuši 17%, tas ir labs rādītājs,» uzsver A. Volksone.


Plašāk – „Bauskas Dzīves” drukātās versijas otrdienas, 27.augusta, numurā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas