Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bārbelē godinās Latvijas patriotu

Vecumnieku novada Bārbeles bibliotēkā 17. maijā – cilvēktiesību aizstāvja Jura Ziemeļa dzimšanas dienā – pulksten 17 notiks viņa piemiņas pēcpusdiena, informē 80. gadu politiskās kustības «Helsinki – 86» dalībniece Anta Bergmane.

Sadarbībā ar Bārbeles pagasta bibliotēkas vadītāju Brigitu Krauzi A. Bergmane organizē atceres sarīkojumu Bārbelē. B. Krauze ir izpētījusi J. Ziemeļa dzīves gājumu, kas ir atspoguļots Bārbeles vēstures ekspozīcijas stendos bibliotēkā.
Vispirms J. Ziemeļa domubiedri pulcēsies Rīgas Pirmajos meža kapos, lai godinātu 1941. gadā Bārbelē dzimušā patriota piemiņu. 1989. gada 3. janvārī viņš pavadīts aizsaulē, Jura Ziemeļa kapu draugi aizbēra ar rokām.

Pēc tam visi dosies uz Bārbeli, piestājot pie J. Ziemeļa dzimtajām Ķauķu mājām, no kurām 1949. gadā Ziemeļu ģimeni izsūtīja uz Sibīriju. Pēc atgriešanās no Sibīrijas bārbelieti apvainoja pretvalstiskās darbībās un 1960. gadā notiesāja. Politiski represēto ieslodzījuma vietās Krievijā J. Ziemelis pavadīja 15 gadu.

Anta Bergmane stāsta, ka piemiņas pēcpusdienā Bārbelē par J. Ziemeļa un viņa līdzgaitnieku lomu Latvijas neatkarības atgūšanā stāstīs Liepājas diecēzes luterāņu bīskaps Pāvils Brūveris, politiķis Einārs Cilinskis, kā arī J. Ziemeļa domubiedri un draugi. Viņi ir nolēmuši izdot grāmatu, publicējot J. Ziemeļa no Sibīrijas sūtītās vēstules.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas