Bārbelē mājas dūmvadā deg sodrēji 1

Vakar, 20. augustā, plkst. 9.18 ugunsdzēsēji-glābēji devās uz Vecumnieku novada Bārbeli, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 0,5 m2 platībā.

Ugunsdzēsēji-glābēji izņēma degošo materiālu no apkures ierīces un degošos sodrējus no dūmvada, informē Viktorija Gribuste, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

Pēc dažiem mēnešiem sāksies apkures sezona, tāpēc VUGD atgādina, ka līdz 1. novembrim ir jātīra dūmvadi un cietā un šķidrā kurināmā apkures iekārtas, savukārt ar gāzi kurināmas apkures iekārtas tīra reizi gadā. Degoši sodrēji ir bīstami, jo dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju un izraisīt postošu ugunsgrēku. VUGD aicina iedzīvotājus apkures sezonai sagatavoties laikus!

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 20. augusta plkst. 6.30 līdz 21. augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma sešus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu, trīs uz glābšanas darbiem, kā arī vēl divi izsaukumi bija maldinājumi.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas