Bārbelē pēc pārtraukuma atkal būs kafejnīca 16

Apstiprināti Vecumnieku novada pašvaldības nekustamā īpašuma «Sprīdīši» Bārbeles pagastā nedzīvojamo telpu – ēdnīcas – nomas tiesību izsoles rezultāti. Par uzvarētāju kļuva individuālais komersants (IK) «Pie Mēmeles» no Skaistkalnes. Nomas līgums noslēgts trešdien, 26. februārī.

«Izsole notika 24. februārī, tajā piedalījās divi pretendenti,» precizē izsoles komisijas priekšsēdētājs Aivars Petruševics. Sākumcena bija 20 eiro mēnesī bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) un, kāpinot summu par vienu eiro, nomas tiesību izsole noslēdzās ar rezultātu 206 eiro. Komisija lēma par labu IK «Pie Mēmeles», kas tika atzīts par nekustamā īpašuma «Sprīdīši» ēdnīcas telpu 129,1 m2 platībā nomas tiesību izsoles uzvarētāju. Nomas līguma termiņš – 2025. gada 31. janvāris.

IK «Pie Mēmeles» īpašniece Regīna Ukriņiene, aicināta atklāt savus plānus, «Bauskas Dzīvei» priecīgi sacīja, ka ēdināšanas uzņēmums Bārbelē durvis varētu vērt jau pavisam drīz; galvenais – jāsakārto apkure. «Salīdzinot ar kafejnīcu Skaistkalnē, šī vieta tiks veidota citā stilā, atšķirsies arī piedāvājums, kas būs plašāks. Iecerēts gatavot maltīti dažādām gaumēm – būs gan dārgākas, gan lētākas porcijas, bagātīgāks kartupeļu ēdienu klāsts, lielāka fritētu produktu izvēle. Protams, netrūks arī iecienīto cepelīnu,» sola saimniece.

Uzņēmēja turpinās darbību arī Skaistkalnē. Kafejnīca Bārbelē būšot izdevīgāka ceļotāju grupām, jo līdz šim bijis sarežģīti vienlaikus paēdināt vairākus desmitus tūristu. Tagad plašajās telpās pietiks vietas 30 un, draudzīgi saspiežoties, pat 40 ekskursantiem. «Vieta ir laba, var ērti piebraukt, ir autostāvvieta,» izdevīgos apstākļus raksturo Regīna Ukriņiene. Pagaidām vēl nav zināms, vai būs iespējams saglabāt iepriekšējo nosaukumu «Bārbala»; ja tiesības uz to būs reģistrētas, nāksies domāt ko citu «bārbelisku».

Ēdināšana iznomātajās telpās Bārbeles centrā nodrošināta jau vēsturiski. Savulaik tur bijusi glauna bufete, kur pulcējās sabiedrība, rīkotas ballītes. Vietējie atceras, ka vēl 70. gadu sākumā apmeklētājiem piedāvātas smalkmaizītes, miežu kafija un tēja. «Ēku puduri, kur bijusi arī mēbeļu darbnīca, 30. gadu sākumā uzbūvējis un par «Sprīdīšiem» nosaucis Kārlis Fogelmanis, kurš strādājis par veikalnieku «Mūrnieku» bodītē pie Bārbeles skolas,» atklāj bārbelietis Mārtiņš Mediņš. 1939. gadā telpas iekļautas Bārbeles patērētāju biedrībā, padomju laikos ēka izmantota arī kolhoza ēdnīcas vajadzībām. Novadpētniecības entuziaste Brigita Krauze teic, ka biedrība Bārbelē pastāvējusi līdz pat 1969. gada decembrim, tad telpas pārgājušas Bauskas patērētāju biedrības valdījumā. 90. gados pagasta padome pieteikusi savas tiesības, un «Sprīdīši» nonākuši pašvaldības īpašumā. Ilgu laiku telpas kafejnīcas vajadzībām nomājusi vietējā uzņēmēja, bet nu jau kādus pāris gadus «Bārbala» ir slēgta.

Jāatgādina, ka domes sēdē 22. janvārī nolemts pārtraukt nomas līgumu par nedzīvojamo telpu – ēdnīcas un blakus esošās ēkas – izmantošanu īpašumā «Sprīdīši». Tas noticis pēc ilggadējās nomnieces iniciatīvas, uzsver Ligita Vasermane, pašvaldības nekustamā īpašuma speciāliste. Lai gan iepriekš noslēgtā vienošanās bija spēkā līdz 2024. gada decembrim, viņa lūgusi to izbeigt. Tajā pašā sēdē deputāti atbalstīja sagatavoto lēmumprojektu par ēdnīcas telpu iznomāšanu, pārdodot nomas tiesības mutiskā izsolē. Noteiktā sākumcena – 20 eiro mēnesī bez PVN; mērķis – sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšana un pārtikas produktu mazumtirdzniecība.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

Garšotājs

Neproti lasīt? Slēgta Bārbala un bijusī nomniece telpas vairs nenomā, atteikusies. Būs cita nomniece, kas zināma ar cepelīniem. Jau gaidu, kad atvērs vaļā!!!

pirms gada, 2020.02.28 16:40

lasītpratējs

Bijusī nomniece varētu pastāstīt kāpēc pārtrauca biznesu, ko darītu savādāk raugoties no šodienas skatupunkta, ko ieteiktu nākošajiem nomniekiem utt. Kāpēc šāda rakstura informācija nekad neparādās ???

pirms gada, 2020.02.28 20:07

uzvara

Vai no bārbeliešiem neviens nevēlējās šei t darboties.

pirms gada, 2020.02.28 18:18

uzvarai

neviens nevēlējās darboties... tikai apd...t.... tos, kas vēlas darīt labu un daudziem nepieciešamu, sākot ar pusdienām un cepelīniem ( cerams, ka ne ar atkausētiem, kā pēdējā laikā trāpījies ir leišmalē... ) līdz bārbelīšu nepieciešamajiem bēru galdu mielastiem...

pirms gada, 2020.02.28 19:56

lasītprasējam

Klausies, vai Tev negadās dzīvē kādas ķibeles? Piemēram - kā Tev ar veselību? Neklepo? Neklibo? Pēķšņi apenēs caureju ierāvi? Par to jau Tu Bauskasdzīves komentos nerakstīsi. Vai ne?

... Lūdzu neapdr....s cilvēkus, ja nezini nianses, un Tu te esi šeit laikam tikai lai kādu ap***...t...

pirms gada, 2020.02.28 20:13

Nu jau, nu jau

Par ko uzbrauciens ? Ko tad tik nepareizu cilvēks uzrakstīja ? Žurnālisti garus rakstus ar bildēm taisa tikai tad, kad ir atklāšanas. Kāpēc nevarētu būt izsmeļošākas un informatīvākas publikācijas tad, kad kāds krogs vai veikals tiek aizvērts un likvidēts ? Tad gan tikai skopa informācija pāris rindiņās.

pirms gada, 2020.02.28 21:35

Tev "Nu jau, nu jau"

Padomā, kurš gan tad, ja nav veicies, tagad baigi ies un stāstīs, kā viņam nācies pārtraukt biznesu. Skaidrs ka neko neteiks .....

pirms gada, 2020.02.29 00:40

Tauta

Vieglāk jau par otru kautko negatīvu pateikt un kļūdas meklēt, nekā pašam darboties un sasniegt nospraustos mērķus!

pirms gada, 2020.02.29 14:55

Iedzīvotāji

Ilgi jau nekonkurēs! Tur dzīvo daudz skaudīgu iedzīvotāju!

pirms gada, 2020.03.01 14:55

Vietējās ziņas