Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bārbelē piemin Latvijas Tautas fronti

Vecumnieku novada Bārbeles bibliotēkā šodien, 27. septembrī, notiks tematiskās izstādes «Vakardiena šodien un rīt – LTF 25» atklāšana.

Ekspozīcija ir veidota kā Kultūras ministrijas finansēts projekts. Materiālus gadiem ir krājusi un uzglabājusi Bārbeles bibliotekāre Brigita Krauze. «Pati esmu vākusi, neko neesmu ārā metusi,» tā izstādes veidotāja.

Ekspozīcija vēstīs par toreizējā Bauskas rajona Bārbeles aktīvistiem, par Latvijas Tautas frontes (LTF) veidošanos. Bārbelē savulaik tapa pirmā LTF nodaļa Bauskas rajonā. «Šeit ir stāsts par cīņu pret ģipša karjera izveidi Skaistkalnē, dokumenti un atbildes uz tiem. Ar šo parakstu vākšanu viss arī sākās,» stāsta B. Krauze.

Varēs apskatīt avīzi «Atmoda» gadu gājumā un citus tā laika preses izdevumus. Būs izstādīts Latvijas karogs, ar kuru bārbelieši stāvēja «Baltijas ceļā», kā arī Igaunijas un Lietuvas karogi, kas saglabājušies no tiem laikiem.

«Ir izstādīta vēstule, kura tika sūtīta Padomju Savienības komunistiskās partijas CK ģenerālsekretāram Mihailam Gorbačovam par migrācijas problēmām Latvijā. Traki cilvēki toreiz mēs esam bijuši,» smaida bibliotekāre.

Izstāde būs pieejama visu oktobri un novembra sākumā. B. Krauze informēja, ka 8. novembrī Bārbeles tautas namā tiek plānota liela konference par godu Latvijas Tautas frontes 25 gadu jubilejai.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas