Bārbelē piemin represijas

Bārbeles bibliotēkā, pieminot Latvijas okupāciju un represijas, līdz 19. jūnijam skatāma literatūras un novadpētniecības materiālu izstāde «Rētas, kuras nesadzīst».

Bibliotēkas vadītāja Brigita Krauze izstādē savākusi ne tikai drukātos preses izdevumus un grāmatas, bet arī dažādus citus novadnieku atstātos materiālus un informāciju par cilvēkiem, kas deportēti gan 1941. gada 14. jūnijā, gan citus gadus Padomju Savienības laikā. Daudzviet redzama norāde – miris Sibīrijā. Arī Mārtiņš Augusts, Jānis Irbens, Mārtiņš Kaktiņš, Mārtiņš Resnis, Jānis Bleke, Voldemārs Sutra no Sibīrijas neatgriezās.

B. Krauze uzsver, ka deportēja ne tikai šajā zīmīgajā datumā – daudzi bārbelieši represēti 1949. gada 25. martā un citos datumos. Izstādē vieta atvēlēta pazīstamajam Bārbeles aktīvistam Jurim Ziemelim, kurš no represijām cieta arī pagājušā gadsimta 80. gados. «Īstā atmoda sākās ar mītiņu Bastejkalnā 1987. gada 14. jūnijā. Toreiz sanākušos uzrunāja arī Juris Ziemelis,» stāsta B. Krauze.

Materiāli pieejami arī elektroniskā formātā – CD matricā «Digitālā Bārbeles vēstures grāmata – 20. gadsimts». Izstādē eksponētas izsūtītajiem veltītas grāmatas, arī īpaši eksemplāri un dāvinājumi.

Vecumnieku iedzīvotāji aicināti 14. jūnijā pieminēt politiski represētās personas Vecumnieku pagasta dzelzceļa stacijā pie piemiņas akmens.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas