Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bārbelē rīkos semināru par sēnēm

Augusta beigās Vecumnieku novada Bārbeles pagastā būs gaidīti sēņotāji, lai smeltos zinības Latvijas Dabas muzeja Botānikas nodaļas vadītājas Initas Dānieles vadītā seminārā.

Semināru par tēmu «Meža nekoksnes resursi un rekreācija» otrdien, 27. augustā, Ausekļu dzirnavās rīko Meža konsultāciju pakalpojumu centrs (MKPC), informē iestādes Rīgas reģiona nodaļas speciāliste Rita Daščiora. Tā mērķis ir iepazīstināt ar sēnēm kā vienu no meža daudzveidīgajiem resursiem.

Ievadu par meža nekoksnes resursiem un to izmantošanu sniegs R. Daščiora. Klausītāji tiks iepazīstināti ar «Gada sēni 2013» – īsto mājas sēni jeb brantu. I. Dāniele raksturos cepurīšu sēnes, to sistemātiku un pazīmes, aprakstīs pārtikā izmantojamās sēnes, neparastās ēdamās sēnes un īpaši indīgās Latvijas sēnes. Semināra dalībnieki pārrunās sēņošanas tradīcijas, meklēs sēnes dabā, mācīsies tās pazīt pēc dažādām pazīmēm un ievākt. Noslēgumā tiks veidota kopīga sēņu izstāde, rosināta diskusija. Visi varēs pārbaudīt savas zināšanas, mēģinot pazīt dažādas sēnes.

Lai nodrošinātu daudzveidību, semināra dalībnieki aicināti ierasties ar savos mežos salasītām sēnēm. R. Daščiora «Bauskas Dzīvei» aprakstīja pieredzi līdzīgā pērnā gada seminārā, proti, viņa I. Dānielei parādīt atvedusi mājas apkaimē salasītas, pēc pašas domām, suņu sēnes, taču speciāliste pierādījusi, ka tās ir ēdamas sēnes. «Tas nenozīmē, ka tās tagad ēdu, jo tradīcijām ir spēks, tomēr sēņu pasaule var būt ļoti pārsteidzoša,» atzīst R. Daščiora.

Būtiski atvest sēnes no dažādām vietām, īpaši tās, ko lasītājs īsti nepazīst, piemēram, no saviem iecienītajiem mežiem vai mājas apkārtnes, lai I. Dānielei būtu plašāka piemēru kolekcija, iesaka MKPC speciāliste.

Nodarbību sākums – pulksten 10. Teorētiskās un praktiskās nodarbības ilgs līdz pat vakaram. Seminārs dalībniekiem ir bez maksas. To atbalsta Valsts lauku tīkls (VLT), Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests.

Vairāk informācijas VLT mājaslapā laukutikls.lv vai pa e-pastu: rita.dasciora@mkpc.llkc.lv.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas