Bārbeles folkloras kopa «Tīrums» pošas uz Gruziju

Vecumnieku novada dome nolēmusi finansiāli atbalstīt Bārbeles folkloras kopas «Tīrums» dalību starptautiskā festivālā «Golden Dolphin-2019», kas no 22. līdz 27. maijam norisināsies Gruzijas pilsētā Batumi. Dalības maksai piešķirti 910 eiro, kolektīva vadītāja komandējumam – 184 eiro.

«Tīruma» vadītājs Raimonds Vimba «Bauskas Dzīvei» minēja, ka pašlaik nevar sniegt precīzu informāciju par visām dalībvalstīm, kas tiks pārstāvētas, jo organizatori šo informāciju vēl nav atklājuši, taču zināms, ka Vecumnieku novada folkloras kolektīvs būs vienīgais no Latvijas un, iespējams, arī no Baltijas.

Kopas mākslinieciskā vadītāja Irita Vimba atklāj, ka «Tīrums» uz starptautisku festivālu dosies pirmoreiz. «Tā ir lieliska iespēja gūt pieredzi, iepazīt citu tautu kultūru un tradīcijas, rast jaunus draugus, iegūt kontaktus, kas pavērtu iespējas nākotnē arī citiem kolektīviem piedalīties festivālos Gruzijā; jau šogad piedāvājām mums pievienoties braucienā,» viņa uzsver.

Bārbeles folkloras kopu Batumi pārstāvēs 14 dalībnieku. Lai parādītu krāšņo latviešu kultūru, festivālā plānots izdziedāt kāzu dziesmas, izrādīt kāzu tradīcijas, kas mīsies ar dejām.

«Pasaulē ir dažādas starptautiskas folkloras organizācijas, kas, apvienojot domubiedrus, organizē festivālus. Viens no pamatnosacījumiem paredz – nokļūšana uz svētku norises vietu un mājup, kā arī apdrošināšana ir dalībnieku ziņā. Jau pērn nosūtījām pieteikumu festivāla organizētājiem Gruzijā un papildus prasītos materiālus par folkloras kopu. Kad saņēmām ielūgumu, par pašu līdzekļiem iegādājāmies aviobiļetes. Tā kā par dalību festivālā katram dalībniekam jāmaksā akreditācijas maksa, esam pateicīgi Vecumnieku novada domei par finansiālo atbalstu, nodrošinot nepieciešamo summu,» pauž Irita Vimba. Kolektīvs Gruzijā uzturēsies līdz 28. maijam.

Šogad dome atvēlējusi līdzekļus arī citu amatiermākslas kolektīvu ceļojumiem ārpus Latvijas robežām. Gita Skribāne, Vecumnieku novada domes finanšu nodaļas vadītāja, «Bauskas Dzīvi» informē, ka sieviešu korim «Via Stella» braucienam uz Ungāriju – Budapeštas starptautisko koru festivālu un konkursu, kas norisinājās aprīļa vidū, piešķirti 3609 eiro. Vecumnieku un Baldones apvienotā jauniešu simfoniskā orķestra «Draugi» dalībai starptautiskā mūzikas festivālā «Costa Barselona», kas pašlaik – no 1. līdz 5. maijam – notiek Spānijā, atvēlēti 2500 eiro un vēl 1000 eiro no Mūzikas un mākslas skolas budžeta.

Oktobrī braucienam uz Gruziju gatavojas Vecumnieku tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs «Vēveri», ko pašvaldība atbalstījusi ar 3809 eiro. Vēlmi rudenī doties uz starptautisku koru festivālu un konkursu «Praga Cantat 2019» Čehijā izteicis Vecumnieku tautas nama jauktais koris «Maldugunis», bet pagaidām dome vēl nav lēmusi par finansējuma piešķiršanu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas