Bārbeles, Kurmenes un Skaistkalnes pagastā tīrīs ūdens sistēmas 1

Vecumnieku novada Bārbeles, Kurmenes un Skaistkalnes pagastā šonedēļ un nākamnedēļ tiks veikta profilaktiska dzeramā ūdens sistēmu iekārtu – ūdens rezervuāru un hidroforu – dezinfekcija. Šajā laikā iedzīvotājiem jārēķinās ar neērtībām.

Valles pašvaldības aģentūras direktors Ziedonis Jankužs «Bauskas Dzīvi» informē, ka SIA «Ūdens risinājumi» speciālisti Skaistkalnes pagastā strādās ceturtdien, 24. oktobrī. Dzeramā ūdens padeves pārtraukums «Priežkalnos» būs no plkst. 9.30 līdz 11.30, Putnos – no plkst. 10 līdz 12, Mēmelē – no plkst. 10.30 līdz 12.30, Skaistkalnē – no plkst. 11 līdz 13. Savukārt Bārbeles un Kurmenes pagastā darbi plānoti nākamtrešdien, 30. oktobrī. Bārbeles centrā ūdens nebūs no plkst. 9.30 līdz 11.30, bet Zemitānos, kur atrodas arī Bārbeles zēnu pamatskola «Saknes un spārni», – no plkst. 10 līdz 12. Kurmenes pagasta centrā ūdens padeves pārtraukums plānots no plkst. 15 līdz 17.30. Z. Jankužs aicina iedzīvotājus un sabiedrisko ēku pārstāvjus, kas dzeramo ūdeni saņem centralizēti, laikus sagatavot rezerves un brīdina, ka pēc ūdens padeves atjaunošanas tas īslaicīgi var būt duļķains.

«Lai garantētu dzeramā ūdens drošuma un kvalitātes uzraudzību, ūdens piegādātājs veic monitoringu un izmeklējumus pēc dezinfekcijas veikšanas, kuru apjoms un nosakāmie rādītāji iepriekš saskaņojami Veselības inspekcijā. Dzeramā ūdens piegādātāji un komersanti (pārtikas uzņēmumu pārstāvji) katru gadu izstrādā monitoringa programmu un iesniedz to saskaņošanai Veselības inspekcijā,» skaidro Z. Jankužs. «Ūdens sagatavošanas iekārtas – rezervuārus un spiedkatlus – mazgā, tīra un dezinficē profilaktiski ne retāk kā divas reizes gadā. To drīkst veikt tikai sertificēts dezinfektors vai uzņēmums. Valles pašvaldības aģentūra ar SIA «Ūdens risinājumi» sadarbojas astoņus gadus, uzņēmums ir reģistrēts Veselības inspekcijā.»

SIA «Ūdens risinājumi» pakalpojumus Vecumnieku novadā izmanto arī SIA «Mūsu saimnieks», savukārt Misā un Beibežos apkopi ūdens atdzelžošanas stacijās veic SIA «Watex», bet ūdenstorņu tīrīšanu un dezinfekciju – SIA «Mazurs», informē SIA «Kūdrinieks» valdes loceklis Andris Beinārs.

Sniedzot sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu, jāveic regulāra ūdens sistēmu iekārtu attīrīšana, dezinfekcija un skalošana, to nosaka arī Ministru kabineta noteikumu nr. 671 «Dzeramā ūdens obligātās nekaitīguma un kvalitātes prasības, monitoringa un kontroles kārtība» 6. punkts. Tas paredz, ka «ūdensapgādes sistēmas mazgā, tīra un dezinficē pirms ekspluatācijas uzsākšanas un pēc avārijas remonta, bet ūdensvada iekārtas mazgā, tīra un dezinficē profilaktiski ne retāk kā divas reizes gadā».

Pievieno komentāru

Komentāri 1

------- ------- -------

Kā viņi uzzināja ka ūdens rezervuāri un hidrofori ir jādezinfekcē, apbrīnojami.

pirms gada, 2019.10.22 15:11

Vietējās ziņas