Bārbeles un Skaistkalnes rokdarbnieces atbalsta labdarības projektu «Sirds siltuma darbnīca» 2

Vairāki desmiti siltu, mīkstu un košu adījumu, ko darinājušas Vecumnieku novada Bārbeles un Skaistkalnes pagasta rokdarbnieces, šodien, 14. novembrī, sāks ceļu pie priekšlaikus dzimušiem vai bez vecāku gādības palikušiem bērniņiem.

Iesaistīties labdarības projektā «Sirds siltuma darbnīca» čaklās adītājas rosināja Brigita Krauze, Bārbeles pagasta bibliotēkas vadītāja.

Septembra beigās pulciņš nesavtīgu un apņēmības pilnu rokdarbnieču sanāca kopā, lai iepazītos ar projekta nosacījumiem, pārrunātu darba nianses un vienotos par termiņu. Noteiktajā dienā, 12. novembrī, Bārbeles pagasta bibliotēkā krājās smalki un krāsaini darinājumi. Jaciņas, cepurītes, zeķītes, «kokoniņi» un citas lietas, kā to paredz akcijas mērķis, nonāks pie priekšlaikus dzimušiem vai bez vecāku gādības palikušiem mazuļiem, lai sasildītu viņus.

Ieceres iniciatore Brigita Krauze «Bauskas Dzīvei» atzīst, ka esot patīkami pārsteigta par atsaucību un vēlmi darīt kaut ko ļoti labu no sirds. Rokdarbu pratējas, atbalstot svētīgās misijas ideju, radījušas necerēti daudz skaistu adījumu pavisam maziem bērniņiem. «Esmu ļoti gandarīta par rezultātu, pat negaidīju, ka pusotra mēneša laikā izdosies saadīt tik daudz siltu lietu. Nevienai nebija ne jālūdzas, ne jāskubina,» teic akcijas dalībnieču iedvesmotāja.

«Iesaistoties labdarības projektā, apliecinājām, ka mums rūp katrs bērniņš, kas sevi pieteicis šajā pasaulē, bet jo īpaši mazulīši, kuri dzimuši pirms laika, nonākuši bērnu namos vai atstāti «glābējsilītēs»; viņiem nepieciešams vislielākais atbalsts.»

14. novembrī Brigita Krauze vietējā pasta nodaļā noformēs sūtījumu, lai darbiņi, kuros ieadīta arī labestība un sirds siltums, iespējami drīz nonāktu Smiltenē pie šī projekta koordinatores.

«Sirds siltuma darbnīcas» atbalstītājām nebija jāsagatavo konkrēts daudzums noderīgo lietu; varēja adīt to, kas labāk padodas, un tik daudz, cik vēlas vai kādas ir iespējas, jo vajadzīgie materiāli bija jāgādā pašām.

Pavisam mazuļiem uzadīts 50 zeķīšu un 13 zābaciņu pāru, deviņas cepurītes, divas jaciņas, astoņi «kokoniņi», pāris sedziņu un tikpat daudz apģērba komplektiņu. Rokdarbnieces par veikumu saņems pateicības veltes. Santa Bračka, Bārbeles pagasta pārvaldes vadītāja, apskatot rokdarbnieču veikumu, atzina, ka «tas ir nenovērtējams darbs».

Pārrunājot «Sirds siltuma darbnīcā» iespēto, viena no dalībniecēm, Daina Pelne, rosināja domubiedres iesaistīties sociālā uzņēmuma «Eņģeļa pasts» projektā «Piepildi sapni» un iepriecināt ļaudis, kuri mīt aprūpes iestādēs. Viņasprāt, būtu svētīgi apzināt Vecumnieku pagasta veco ļaužu un invalīdu pansionāta «Atvasara» cilvēku vajadzības un sagādāt pārsteigumu. ««Atvasarā» dzīvo arī bārbelieši un būtu jauki piepildīt viņu klusos sapņus, sarūpējot saldumus, čības vai kādu citu lietu,» priekšlikumu izteica adītāja.

Brigita Krauze ideju atbalstīja un prātoja, ka «Ziemassvētku vecīša» dāvanu maisā varētu likt arī kādu vilnas zeķu pāri. Vēl plānots aprunāties ar citām čaklajām rokdarbu meistarēm. «Ar tik jauku un atsaucīgu, idejām bagātu rokdarbnieču grupiņu var darīt pasakainas lietas! Tuvojas Ziemassvētki un zinu, ka mēs katra domājam par adītām dāvanām. Gatavojamies arī Ziemassvētku rokdarbu izstādei; tās veidošanā piedalīsies mūsu audējas un floristes,» vēsta Brigita Krauze.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Job

Te nav Anglija !

pirms gada, 2019.11.15 14:24

Vietējās ziņas