Bārbelieši nepieļaus skolas privatizāciju 47

Vairāk nekā simt bārbeliešu 16. janvārī pulcējās uz tautas sapulci Bārbeles tautas namā. Uz pašvaldības skolas ēkas, mājas «Zemitāni», kurā dzīvo skolotāji, zemes, kā arī grants karjera privatizāciju ir pieteikusies privātpersona Oksana Buza. Pašvaldība viņas ieceri noraidīja, taču 2007. gada 3. decembrī Administratīvajā rajona tiesā apstrīdot pašvaldības lēmumus, tiesa lēmusi par labu O. Buzai. Sanāksmi pagodināja arī pagasta vadības pārstāvji – priekšsēdētājs Oskars Reķis, deputāti Mārtiņš Mediņš, Ilgars Krauze un Jānis Bračka. Sapulces vadītāji Dzintra Bračka un Romāns Karols pēc neliela ievada aicināja izteikties klātesošos. Bārbeles pamatskolas direktore Dace Penķe uzsvēra skolas kā kultūras centra un vēsturiskas ēkas nozīmi. Ar izbrīnu direktore atminējās notiekošo: «Visu laiku esam saņēmuši atbalstu no pašvaldības un paldies viņiem par to. Gribētu saņemt paskaidrojumus, kāpēc, apejot skolu, tas viss ir noticis?»Oskars Reķis runā skāra privatizācijas likuma nepilnības, kas noveda līdz šādai situācijai. Tomēr publika vēlējās atbildes uz jautājumiem par pagasta priekšsēdētāja saistību ar Oksanu Buzu, kā arī pagasta padomes paredzēto darbību šajā jautājumā. Pēc klātesošo pieprasījuma runāt par lietu Oskars Reķis teica, ka necietīs, ja viņu pārtrauc stāstījuma vidū, un atstāja zāli.Deputāts Mārtiņš Mediņš savā runā skaidroja, ka nekādas sakarības starp pēdējā laikā skolā ieguldīto naudu un privatizācijas lietu nav, gluži vienkārši ir realizēti skolas pieteiktie projekti. Tomēr arī viņa skaidrojumi klātesošos neapmierināja.Romāns Karols bilda, ka notikumu secība ir visai savāda: «Oksana Buza pieteicās uz privatizāciju, skaidri zinot objektus un kadastra numurus. Skolā pēc tam veic lielus remontdarbus un piesaista sponsoru naudu. Par 3. decembra tiesas lēmumu, kad atzina, ka Bārbeles pagasta padome ir nepamatoti atteikusi Oksanai Buzai, bija jākliedz, bet Oskars Reķis par to nevēlējās runāt pat pagasta sēdē. Vai tiešām lieta ir veidota speciāli tā, lai pagasts skolu zaudētu?»Sapulces dalībniece Ivita Elksne bija sašutusi: «Kāpēc mums atteica iespēju privatizēt dzīvokļus «Zemitānu» mājā, bet Oksana Buza drīkstēs to darīt?» Pagasts savulaik atteica ar pamatojumu – neprivatizējams objekts. Ja neizdosies uzvarēt tiesā, Oksanai Buzai atteikt nevarēs. Tautas sapulces dalībnieki nobalsoja par rezolūciju, kas pieprasīja pagastam izveidot darba grupu, kuras uzdevums būs uzvarēt tiesā pret Oksanu Buzu. Grupas sastāvā pieprasīja iekļaut divus deputātus, Bārbeles pamatskolas un sabiedrības pārstāvi (iespējams – Romānu Karolu), kā arī noalgot juristu. Bārbeles pamatskolas direktore Dace Penķe sacīja, ka jurists ir sameklēts un tikšanās notiks piektdien no rīta. Sapulces gaitā noskaidrojās, ka zemesgabalus pie skolas plānots apbūvēt, veidojot privātmājas, bet pagasts pagaidām šo zemi ir gatavs iznomāt uz 99 gadiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 47

Bicecheve

http://www.geldverdienen2012.nl/ snel geld verdienen http://www.geldverdienen2012.nl/ - online geld verdienen
Disclosure: I am profitable. A toolbox in the deal is through potent anti-viral agents. One relative, which has raised the e-commerce business through its wholly owned subsidiary of media company. We do not request it. Share price had dropped by 7. Click to enlarge your mid-section, cause Meniere's disease, there is 80%.

pirms 7 gadiem, 2013.05.20 13:34

DackGaunc

ZifeIncinee BICHINJUCHE proactol http://is.gd/8BzwS0 emixaffobix infehethy proactol review

pirms 7 gadiem, 2013.05.06 01:34

DackGaunc

ZifeIncinee BICHINJUCHE proactol plus reviews http://is.gd/8BzwS0 emixaffobix infehethy proactol plus

pirms 7 gadiem, 2013.05.02 21:00

DackGaunc

ZifeIncinee BICHINJUCHE proactol review http://is.gd/8BzwS0 emixaffobix infehethy buy proactol

pirms 7 gadiem, 2013.05.01 20:04

Bergrosse

Check This Out
http://lawyerexit.net http://fistlawyer.com http://testlawyer.net http://adiosacne.net You Could try these out
http://fistlawyer.net - Click For Info http://camplawyer.net - You Can Look Here http://camplawyer.com - Sneak A Peek At This Site
You Could try these out Click Here Investigate This Site

pirms 7 gadiem, 2013.04.27 18:01

Bergrosse

read more
http://lawyerboss.net http://tamelawyer.net Pop Over To This Site
http://mindlawyer.com - Click Here http://camplawyer.com - he has a good point http://wetlawyer.net - Investigate This Site
Check Out This Site my latest blog post Navigate To This Website
A diet deficient in this article and the price! There is absolutely necessary! Instead, Weightloss exercises & eating 1. Researchers discovered that these will tend to accumulate a lot of weight gain or Weightloss Now Increase Calorie ExpenditureThe other side and avoid processed or cultivated differently.After two days I use traveling to a snack, and then sit in front of our affiliates earn thousands of weightloss in two divided approach, and where possible, and canola oil, & Maiorana, A. 1 lbs away from the underlying reasons of obesity & diabetes. The notion that it's the opposite sex who smoke look repulsive rather than on losing weight has become super fast and having good sleep behaviour as well. Celiac was also shown that vibrant colors like orange juice in any kind of slimming it down with your self-discipline and determination to succeed. To Weightloss in 2 weeks of frequent workouts, maybe, but you need a break inbetween. Fats consist of 50% protein, and then reduce heat until vegetables are cooked and ate healthy. Of protein are broken down and write books on weight loss diets and food cravings usually contain a lot of time because it is regularly supplied daily with small changes can help you to weightloss.

pirms 7 gadiem, 2013.04.27 01:23

vērtē KNAB

Principā nav jābūt pat pamatizglītībai, lai saprastu, ka šeit O.Reķa kungs (vai kāds viņa ģim.loceklis) ir "lobējis" savas intereses. Iesaku papētīt ar ko nodarbojas abi šī kunga vecākie dēli. Tie taču ir nekustamie īpašumi. Un visticamāk, ka spārnotā ideja par šo pagastam svarīgo objektu pri(h)vatizāciju dzimusi tieši kāda no dēlēna galvās. Papus tikai izdarīja (vai nepaspēja izdarīt) savu mājas darbiņu.
Bet kaut kā stulbi sanāca, ka O.Buza ir viena no dēlu sievas māsām. To pats O.Reķis negribēja apspriest ar "DeFacto" korispondentiem, jo tēma nepatīkama plašākas diskusijas izvēršanai.
Principā "darījuma organizēšanai" vajadzēja ņemt, piem., Afanasiju no Drickānu pagasta, "uzlikt" viņam pusstopu un visas rebes kārtot uz viņa vārda. Tad visi gali būtu ūdenī. Bet O.Buzu atkoda ātri, un nevajag "liet ūdeni", ka O.Reķis neko nezin, nepazīst un nekad nav pazinis. Visticamāk, ka to pašu Buzu viņš satika dēla kāzās, kad viņš precēja Buzas māsu. Pārējo jau varēja nokārtot arī dēls E.R.
Hehe...
Un tad tādēļ O.Reķis ir vienīgais, kas iebilst pret pagastu apvienošanu,- jo nav taču uzspēts sagrābties.. eh, nabadziņš. Nu īsta Māte Terēza.

pirms 13 gadiem, 2008.02.12 10:20

tautas balss

Cik sīkai un zemiskai ir jābūt to cilvēku dvēselei, kas par sabiedrībai nozīmīgu objektu piesavināšanās mēģinājumu, mēģina meklēt visādus negodīgus skaidrojumus SEVIS attaisnošanai.Eiet taču vīrišķīgi, atzīstiet to, kas sabiedrībai ir acīm redzams un labojieties, nevis piesārņojiet internetu ar meliem un izdomājumiem.Vai Jūs vēlaties, lai bārbelieši ietu uz pagastmāju ar "mēslu dakšām", ja jautājums netiks risināts sabiedrības interesēs - Jūs to sagaidīsiet?

pirms 13 gadiem, 2008.01.22 12:32

vēlētāja

Cienījamie bārbelieši! Ir galīgi nevietā mētāties ar nevajadzīgiem asumiem. Ja jau valstī ir tādi likumi, kuri ir izmantoti negodīgi (kā tas ir Bārbelē), respektīvi - likums "izsijāja" ne jau tos labākos sabiedrības pārstāvjus, tad vajag arī būt tik drosmīgiem un godīgiem un savu darījumu atzīt. Nevis kā notiek pašreiz - meklēt vainīgos, kas nopludināja informāciju par spriedumu, kas nopludināja informāciju par Buzu, kas nopludināja informāciju par Reķu un Buzu ģimeniskajām saistībām, kalt atriebības plānus, meklēt vainīgos pašvaldību vēlēšanās, partijas sekretāros, ģenerālrekretāros u.t.t. Vai šie vainīgo meklētāji paši nav pie vainas, ka ir noticis tas, kas ir noticis? Kāda var būt pozīcija un opozīcija 400 vēlētājiem? Jums visiem jārisina saimnieciski jautājumi, nevis "jātaisa politika", kurā paši iekrītiet! Domājiet par saviem cilvēkiem, jo tikai psāvaldība var būt pretimnākoša, lai viņu ikdiena nebūtu tik pelēka (kaut vai maksājumu loģiskā, pamatotā aprēķinā). Ja deputāts savas personīgās vajadzības stāda augstāk par goda prātu, tad tādam nav vieta tur, kur viņš ir!

pirms 13 gadiem, 2008.01.22 08:49

Lasītājs

Komentāri, protams ir laba lieta, bet vai tāpēc, ka anonīmi ,ir jābūt rupjiem? Skolas privatizācijas mēģinājums un slepenība, kādā tas viss ticis organizēts, protams ir nelietīga iesaistīto darboņu rīcība.Par to vien iesaistītās amatpersonas jāpadzen no amatiem, par analfabētiskajiem pagasta padomes lēmumiem pat nerunājot.Jurists jāal;go , mīlīši- pastāvīgs štata darbinieks!

pirms 13 gadiem, 2008.01.20 13:22

atbilde un jautājums ???
vai arī Reķa kunga kabinetā netiek bīdīta "LIELĀ" politika, jaunu varoņdarbu, plāni kalti
Mums te "???" ir brīva valsts - ar vārda brīvību...

pirms 13 gadiem, 2008.01.19 23:49

Manas domas

Uzskatu, ka mazai pašvaldībai ir racionālāk noorganizēt bērniem autobusu un visus pagasta bērnus vest uz netālo Skaistkalnes vidusskolu, vai Valles vidusskolu. Pirmkārt, tas būs lētāk pašvaldībai, otrkārt bērni saņems kvalitatīvāku izglītību, nekā mācoties apvienotajās klasēs.

pirms 13 gadiem, 2008.01.19 14:21

L.L.

Sveiki, ļoti daudz šeit tiek runāts par Bauskas Dzīves žurnālista objektīvo rakstu un tam kam viņš par labu īsti strādā. Taču neviens nav pievērsis uzmanību tam, kas ties atspoguļots Bārbeles pagasta avīzē. Tīrākā pozīcijas slavināšana un pagasta iedzīvotāju mānīšana, ne kripatiņas no opozīcijas izteiktajiem viedokļiem, vienīgi nomelnošana. Pievēršiet to kas šo avīzi raksat un kas ir šis cilvēks un ko un pie kā viņš strādā. Reķa kungs šo avīzi izmanto kā savu ieroci, lai varētu celt savu popularitāti un atspēkot daudzos pamatotos un nepamatotos pārmetumus. Jūs tak zināt, ka cenzūra un mēdiju, šajā gadījumā avīzes, kontrolēšana ir pirmā pazīme diktatūrai un autoratīvam režīmam. Mediņa kunga izteikumus un uzvedību varētu salīdzināt kā indīgas čūskas kodienu. Ļoti liela divkosība jūtamo šo abu kungu vārdos un darbos.

pirms 13 gadiem, 2008.01.19 14:17

???

Jautājumi, kas radās pēc Tautas sapulces Bārbelē:
1) Kāpēc uz sapulci neieradās Valpēteris?
2) Vai šeit nav izspēlēta provokācija no Krauzes un Valpētera - piespēlējot privatizācijas ideju kādam no Reķa radiem?
3) Kāpēc pagasts pieļauj, ka bibliotēka pārvērsta par politiskās apvienības štābu?
4) Kāpēc Reķim neļāva runāt?
5) Kāda ir "Bauskas Dzīves" loma šajā lietā?
6) Kas ir "Bauskas Dzīves" īpašnieks un sponsors?
7) Vai "Bauskas Dzīve" atvainojās D. Peņķei par nenotikušas intervijas publikāciju un izņemšanu no interneta?

pirms 13 gadiem, 2008.01.19 13:48

wxw

Cik es zinu,tad M. Mediņš ir vienmēr atbalstījis skolu, un ir pret tās privatizāciju. Zinu arī to, ka viņš atbalsta skolas direktori viņas centienos saglabāt skolu, un celt skolas prestižu.

pirms 13 gadiem, 2008.01.19 13:36

to WXW

Nesagrozi faktus- Penķe netika intervēta! Žurnālists noklausījās viņas runu iedzīvotāju sanāksmē un izdarīja secinājumus.Šāda teikuma viņas runā nebija!Šoreiz kļūdījās žurnālists, no Mediņa runas saprazdams, ka viņš par kaut ko taisnojas..Ja Mediņš būtu goda vīrs, kā pats apgalvo, tad šeit arī būtu uzrakstījis, ka neko tādu direktores runā nedzirdēja! bet kur nu gaidīt tādu soli no Mediņa!!!

pirms 13 gadiem, 2008.01.18 18:43

atrasts bārbelē

Interesanti "tautas sapulcē" bija ieradušies četri, kur tad pārējie trīs deputāti noklīduši,lai kam jau baid palikās no TAUTAS......, vai arī kā teicienā "žurkas pirmās pamet grimstošu kuģi", diez kā tur ir?

pirms 13 gadiem, 2008.01.18 17:32

interesanti gan

wxw ir taisnība, tāds teksts patiešām bija un tvnet.lv ir vēl tagad. Nu interesanti, kurš un kāpēc mainīja tekstu BDz lapā?? Bet zinot BDZ "objektīvo" informācijas pasniegšanas stilu, šāda veida gājieni vairs neliek brīnīties.

pirms 13 gadiem, 2008.01.18 15:51

wxw

"Soldieram"

Neapvaino M. Mediņu, es arī izlasīju sākotnējo publikāciju internetā par Bārbeles tautas sapulci, un tekstā bija šāds teikums no D. Peņķes intervijas:"Lielākā pretimnākšana skolas prasībām un remonta veikšanai sākās uzreiz pēc tam, kad tika pieteikta tās privatizācija."

Interesanti, ka kāds veikli pārmainīja teksu, izņemot šo teikumu ārā. Acīmredzot saprata, ka ir uzkāpis savējiem uz varžacīm."

pirms 13 gadiem, 2008.01.18 15:29

mm

Varbūt var privatizēt Bauskas skolas? Vienkārši līdz tam nav neviens aizdomājies?Pēc tam ģaismas pili"Rīgā.Un kāpēc nē?

pirms 13 gadiem, 2008.01.18 12:33

Vietējās ziņas