Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bārbeliešu deja gūst augstu vērtējumu

Vecumnieku novada vidējās paaudzes deju kopa «Bārbele» sestdien, 25. janvārī, XVIII jaunrades deju konkursā Valmierā savā grupā ieguva otro vietu, portālu informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra (NKC) sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika.

Jaunrades deju konkursā vidējās paaudzes deju kopa «Bārbele» izpildīja jaunās horeogrāfes Rūtas Seglickas jaunradīto deju «Tikušai meitai Dievs palīdz». Vairāk nekā 15 pretendentu vidū R. Seglickas deja ieguva augsto otro vietu un saņēma 250 eiro naudas balvu.

«Man vēl tagad grūti noticēt, ka esmu guvusi tādus panākumus,» pāris dienu pēc konkursa portālam atzina dejas autore, Rīgas Pedagoģijas un vadības akadēmijas deju un ritmikas specialitātes 2. kursa studente Rūta Seglicka. Viņas kontā pašlaik ir trīs jaunradītas dejas, taču šādam prestižam valsts mēroga konkursam deja «Tikušai meitai Dievs palīdz» ir pirmā iesniegtā. Jauniete ir pateicīga deju kolektīvam «Bārbele», kas konkursā lieliski izpildīja savu priekšnesumu.

Kolektīva vadītāja Agita Seglicka apliecināja, ka konkursā dejotājas visu izpildījušas teju perfekti. Tas, iespējams, arī bijis viens no augstā vērtējuma saņemšanas nosacījumiem. Latvijas NKC deju mākslas eksperte Maruta Alpa pēc konkursa atzina, ka ir visas iespējas Rūtas deju pēc pieciem gadiem skatīt kādā no Dziesmu un deju svētku lielkoncertiem.

«Esmu bezgala priecīga par meitas panākumiem. Lepojos arī ar to, ka pirmo reizi kāds deju kolektīvs no Vecumnieku novada saņēmis tik augstu vērtējumu šādā konkursā,» atzīst A. Seglicka.

Prieku par kolēģes veikumu «Bauskas Dzīvei» pauda arī Bauskas bērnu un jauniešu centra deju kopas «Mēmelīte» vadītāja Ligita Irbīte. Arī viņa ir dažu jauno deju autore. To izpildītāji ir skolēnu deju kolektīvi.

Jaunrades deju konkursā Valmieras kultūras centrā savus jaundarbus rādīja 30 jaunie autori un 17 pieredzes bagāti horeogrāfi. Šoreiz konkursā bija pieteikts īpaši liels skaits deju – kopā 85.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas