Bāriņtiesas locekli Bauskā ievēl uz laiku 10

Bauskas novada domes sēdē uz laiku ievēlēta Bauskas novada bāriņtiesas locekle Helvija Greiere. Iemesls – bāriņtiesa jaunajā sastāvā, kas 1. oktobrī sāka savu darbu, nav pilntiesīga strādāt, jo ir nepilnā sastāvā.

Juridiskās nodaļas juriste Evita Grigorjeva 26. septembrī sēdē deputātus informēja, ka vairākums bāriņtiesas locekļu, arī ievēlētā vadītāja Edīte Ķerģe-Karika, līdz 5. decembrim mācīsies un tikai tad sāks darbu. Bāriņtiesā ir vadītājas vietniece Līga Briede un divas darbinieces, lai gan nepieciešamas vismaz četras. Tāpēc novada domes vadība meklēja iespējas atrast darbinieci uz laiku. Tiekoties ar iepriekšējo bāriņtiesas sastāvu, šo iespēju turpināt darbu līdz decembrim piedāvāja visām. Helvija Greiere piekrita. «Man nebija plāna turpināt darbu pēc 30. septembra. Redzot, kāda situācija izveidojusies, teikšu godīgi – man vēl ir sirdsapziņa un atbildība pret iedzīvotājiem un klientiem. Man ir neērti sava pagasta iedzīvotāju priekšā. Es izmantoju atvaļinājumu, pirms beidzu strādāt, un cilvēki gaidīja. Tagad ir neskaidrība, kā 1. oktobrī bāriņtiesa strādās,» domes sēdē pauda H. Greiere. Viņa atzina, ka būs problēmas arī četratā, jo februārī virknei darbinieču bija darbnespējas lapas un bija grūti strādāt, kaut arī bija pilni septiņi darbinieki.

Opozīcijas deputāti agresīvi kritizēja Bauskas novada domes vadību par šo situāciju. «Redziet, cik brīnišķīgs lēmumprojekts! Jūs savārījāt ziepes, balsojot par darboties nespējīgu bāriņtiesu. Ir iestājušies faktiski apstākļi, kad bāriņtiesa nevar darboties,» pauda Aleksandrs Novickis. Viņš atzīmēja, ka H. Greieri divas reizes no konkursa noraidīja. «Tagad šis cilvēks glābs mūsu novada bāriņtiesu, lai tā varētu pilnvērtīgi darboties. Šis gadījums parāda, kā domē pieņem lēmumus,» atzina A. Novickis. Deputāts J. Landorfs uzsvēra, ka situācija ir amorāla. «Mēs ratus esam piejūguši zirgam priekšā,» komentējot situāciju, kad ievēlēti darbinieki, kas nevar sākt darbu, teica Gatis Skurba. Novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks skaidroja, ka jaunajiem darbiniekiem, kuri sāk darbu bāriņtiesā, sešus mēnešus jāmācās, un šīs mācības darbinieki sāka tūlīt pēc Bauskas novada domes lēmuma par jauno bāriņtiesas sastāvu.

Deputātu vairākums nobalsoja par šo lēmumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

***

vispirms ieliek un tad secina ka joptvai.....vēl tak jāmācas.

pirms gada, 2019.10.01 10:46

^^^

Ļoti pareizi - tad nebūs jārunā roka roku mazgā. Apmācīti profesionāļi. Jautājums, vai iepriekšējam sastāvam bija atbilstoša izglītība? Cik dzirdēju, tad viena ir rokdarbu skolotājas diploms.

pirms gada, 2019.10.01 16:26

cenzūra?

kur pazuda par tingeļtangeļu atlasi, mešanu pa bundžām, pagastmājas džakuzi un bezgalīgo lojalitāti novada auļotājiem?

pirms gada, 2019.10.02 14:35

Neertajam čangakim

Tu, mazais, novecojušais, kleperi, vaktē tik savu ķēvi, lai neaizjādekējas uz citām treknākām ganībām, jāt uz ērzeļiem viņai tīri labi patīk!

pirms gada, 2019.10.02 20:17

Upsim!

Šoreiz Novickim un Landorfam ir jāpiekrīt, kāpēc ievēl cilvēkus, kuri nespēj veikt pienākumus, un noraida profesionālu ar lielu pieredzi darbinieku, kaut kas tur nelīmējās. Tas, ka Helvija ir Novicka partijas biedrene un kvēla šī deputāta uzskatu aizstāve, neko nenozmē, ja tas netraucē darbam, katrs tic, kam grib cits tic Dievam, cits Novickim, cits Laimonim, tam nebūtu jābūt iemeslam, lai noraidītu, strādāt spėjīgu kandidātu?

pirms gada, 2019.10.01 12:07

tā ir

Kaimiņam arī daudzi noticēja, likās ka runā kā svētais, mesija, glābējs....

pirms gada, 2019.10.01 16:23

dupulis

Dzīvojām, kad nebija nekādu liekēžu- bāriņtiesu, un nebija ne vainas. Kāpēc šādas tiesas ir vajadzīgas , kuras neko nevar tiesāt un notiesāt? Un atkal - locekļi, locekles ....

pirms gada, 2019.10.01 17:38

adminstrācija

Statistikai,ķeksīšiem,algām utt..Galvenais-lai būtu darbības imitēšana.

pirms gada, 2019.10.02 13:03

Vietējās ziņas