Baseina jautājumā gaidīs sabiedrības viedokli 34

Baseina būve Bauskā atkal nonākusi pašvaldības deputātu uzmanības lokā. Finanšu komitejas sēdē 20. oktobrī deputāti atbalstīja lēmumu apstiprināt tehniski ekonomiskā pamatojuma (TEP) izstrādi baseina būvei.Diskusijas par šo jautājumu komitejas sēdē izvērtās asas, līdz pat apvainojumiem apzinātā bezdarbībā. Atbilstīgi spēkā esošajiem noteikumiem, izstrādājot TEP, pēc tam nepieciešams sabiedrības viedoklis. Ir jārīko sabiedriskā apspriešana, vai iedzīvotāji ir ar mieru, ka pašvaldība tērē savu naudu, apmēram pusmiljonu latu, būvējot baseinu konkrētā vietā.  Ja būs pozitīvs sabiedrības viedoklis, varēs sākt tehniskā projekta, kura aptuvenās izmaksas ir 100 000 latu, izstrādi. Tikai pēc tam būs iespējams būvēt baseinu. Tāda ir loģiskā lietu kārtošanas secība, par ko deputātiem komitejas sēdē norādīja izpilddirektore Dagnija Ludrika. Viņai piebalsoja juridiskās nodaļas vadītājs Modris Mākulēns, arī komitejas sēdes vadītājs, domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Feldmanis. Viņš arī paskaidroja, ka beidzot nolemts baseinu būvēt Salātu ielā - uz pašvaldībai piederošās zemes aiz Bauzes tirgus. Baseinā paredzēti seši 25 metrus gari celiņi. Plānots līdzās iekārtot mazo baseinu bērniem, dažādas palīgtelpas, kafejnīcu, stāvlaukumus. Pašvaldība cer, ka izdosies šo projektu iekļaut kādā no ES līdzfinansētām programmām. Ja ne, būs jāiztiek tikai ar pašvaldības finansējumu.Deputātus Veru Purmali un Alvi Feldmani ļoti satrauca lēmuma pieņemšanas gausā gaita. A. Feldmanis iebilda pret kārtējo sabiedrisko apspriešanu, jo iedzīvotāji savulaik jau izteikuši pozitīvu viedokli, kad baseinu vēlējās būvēt privātuzņēmējs. V. Purmale veltīja pārmetumus priekšsēdētāja vietniekam J. Feldmanim: «Mēs braucam, skatāmies citu pieredzi, jau aprīlī atvēlējām naudu darbu sākšanai, bet jūs tagad sakāt, ka vajag vēl sabiedrības viedokli. Man ir skumji, ka līdz šim nekas tā arī nav izdarīts. Kas ir vainīgs, ka viss tā bremzējas? Kā interesēs tas viss tiek darīts? Sauciet lietas īstos vārdos!»  Arī deputāte Ārija Gaile pauda viedokli, ka visiem kopā jāmeklē iespējas, kā uzbūvēt baseinu, nevis kā to neuzbūvēt: «Tagad ir iespaids, ka deputāti grib būvēt, bet administrācija negrib.» Izpilddirektore D. Ludrika vēlreiz uzsvēra, ka visas šīs procedūras tiek veiktas, dokumenti gatavoti, lai pasargātu deputātus no kļūdainu lēmumu pieņemšanas. Šī tomēr ir pašvaldības zeme, objekta būvei var nākties tērēt ap pusmiljonu latu, visam jābūt saskaņotam un likumīgam.

Pievieno komentāru

Komentāri 34

Ha!

Pašvaldība tērē savu naudu! Tā ir mūsu - nodokļu maksātāju nauda! Tā lūk, Auzāna kungs. Bet nodomsw ir labs, lai izdodas!

pirms 9 gadiem, 2011.10.24 15:00

pelžonis

Deputātiem varētu iešķiebt atsevišķu celiņu - atsprākleniskai peldēšanai. Tas līdzēs domas aizcietējumu reizēs.

pirms 9 gadiem, 2011.10.23 20:28

Kāpēc vajadzīgi 6 celiņi??? Pie mūsu iedzīvotāju skaita pietiktu pilnīgi ar 4 celiņiem. Par apkuri jāmaksā un kāpēc tad ,kad peldēt gribētāju trūks,jāsilda lieks ūdens??? Jelgavā, labi ja viens vai divi pelddceliņi ir noslogoti pārējie stāv tukši,tad kāpēc Bauskā darīt kļudu un taisīt 6 celiņus,kam nav ne finansiāla,ne apmeklētības pamatojuma??? Bauskā nerīkos ne pasaules ne eiropas čempjus...tā kā ekonomisks baseins būtu ar 3-4 celiņiem!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.10.23 20:12

jaaks

Kārtējo reizi varam pārliecināties , cik mumsir truli deputāti! Cienijamie novadu iedzīvotāji! Es domāju, ka vēlēšanas nav aiz kalniem, un šo brīdi, kā deputāti kārtējo reizi ņirgājas par tautu, vajadzētu atcerēties. Jau cik reizes ir veiktas visādas aptaujas, un sen ir konstatēts, ka Bauskai baseins ir vajadzīgs, taču deputāti, kā spītīgi puišeļi vēl grib veikt nezkādas aptaujas,un atkal novilkt laiku. Latvijā, pat mazos miestos ir baseini, bet Bauska kārtējo reizi izceļas ar savu tuvredzību.

pirms 9 gadiem, 2011.10.23 12:51

exs

... skolēniem vajag baseinu. Pat ļoti. Par cenu te neiet runa, ja jāmaksā, jāmaksā, arī sociālais dienests varētu vērtēt, kam maksāt, kam piešķirt bezmaksas apmeklējumu, līdzīgi kā ar pusdienām. Un 6 celiņi nav daudz, domājot,cik novadā ir skolas.
Es par!

pirms 9 gadiem, 2011.10.22 23:26

Aina

Baseins vajadzīgs. Es regulāri braucu uz Rīgas baseinu. Zinu vairākus baušķeniekus, kuri braukā uz Rīgu, Jūrmalu. Man ērtāk būtu ja baseins ar labiem treneriem būtu šeit pie mājām. Sākat darīt...

pirms 9 gadiem, 2011.10.22 10:45

Peteris

Smiekli sanaca, ka te viena raksta-visiem berniem janodrosina bez maksas. Ko vel ne??? Man pasam ir berns, bet pat prata nenaca, ka varetu but par velti. Protams, zemaka cena neka pieaugusajiem, bet jamaksa visiem!!! Esmu par baseinu, par kafejnicu, nevis strikeru ednicu, bet kadu Chilli picu - jauniesi tur tik vien sedes!!!

pirms 9 gadiem, 2011.10.22 10:25

PARUNPAR

NU TAK AIZIET! KO VAR BREMZĒT (tikai ieliec iet klāt kādu saunas, vai pirts telpu!!!)

pirms 9 gadiem, 2011.10.22 00:25

Mia

Manuprāt, peldbaseins būtu lieliska lieta.Katrā ziņā vajadzīga.Noteikti atbalstu.Tikai pirms tā celtniecības, manuprāt, vajadzētu padomāt par steidzamākām lietām.-Nu kaut vai bedrainām ielām, veco, bet aizvien skaisto kinoteātra ēku, kurā varētu itin labi ievietot kādu kultūrai un sabiedrībai piemērotu vietu.

pirms 9 gadiem, 2011.10.21 23:25

bite

Šobrīd strādāju Dānijā, tā nebūt nav lēta zeme, bet par 1 stundu baseinā jāmaksā 20 kronas (ap 1.9Ls). Bauskā ir gatavi maksāt 3 latus. Pie esošajām algām diez vai daudzi varēs atļauties šo prieku.

pirms 9 gadiem, 2011.10.21 23:02

vēlētājs

Jūtams, ka vēlēšanas tuvojas ..dažam labam tas ir svarīgi..tā no malas vērojot tas viss izskatās... ar lozungu - pēc manis kaut ūdens plūdi, bet iepriekšējās ievēlēšanās solīto būšu izpildījis

pirms 9 gadiem, 2011.10.21 22:10

Jūtams, ka vēlēšanas tuvojas ..dažam labam tas ir svarīgit

pirms 9 gadiem, 2011.10.21 22:08

viedoklis

Pirms šādu iedzīvotājiem svarīgu lēmumu pieņemšanas ir svarīgi izstrādāt Tehniski ekonomisko pamatojumu--- lai saprastu paši deputātu un saprastu arī tauta, kāds ir izdevīgākais lietderīgākais risinājums, cik izmaksās objekta būvniecība, kādas būs objekta uzturēšanas izmaksas, ..
Nevar šaut uz dullo tumsā bez nakts redzamības brillēm-- tā var arī sev kājā vai pierē iešaut un daudzus citus arī apšaut!!!!
Un visbeidzot, -- ja pašvaldības deputātiem ir tik daudz brīvas naudas budžetā, tad varbūt ir citas svarīgākas lietas, ko īsenot vispirmām kārtām,.. varbūt sakārtot Rīgas ielas segumu...
Ja man būtu iespēja izteiktiies publiskajā viedokļu izteikšanā,, -- man svarīgi zināt visas paredzamās būves izmaksas.. ja baseinu var uzbūvēt pa 500 000, tad varbūt piekristu, bet, ja pa tam vajdzīgi turpat divi miļjoni latu, tad uzskatu, ka ir svarīgākas lietas ko novadā izdarīt, - tā pati Rīgas iela .. tad slimnīcas iela no plūdoņa ielas uz augšu (nu tas kalns), tad sociālo dzīvokļu būvniecība varbūt vēl kas sabiedrībai ir svarīgs

pirms 9 gadiem, 2011.10.21 22:05

Raitim

Kāpēc vajadzīgi 6 celiņi??? Pie mūsu iedzīvotāju skaita pietiktu pilnīgi ar 4 celiņiem. Par apkuri jāmaksā un kāpēc tad ,kad peldēt gribētāju trūks,jāsilda lieks ūdens??? Jelgavā, labi ja viens vai divi pelddceliņi ir noslogoti pārējie stāv tukši,tad kāpēc Bauskā darīt kļudu un taisīt 6 celiņus,kam nav ne finansiāla,ne apmeklētības pamatojuma??? Bauskā nerīkos ne pasaules ne eiropas čempjus...tā kā ekonomisks baseins būtu ar 3-4 celiņiem!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.10.21 21:34

skolniece

Šis jau ir vairākus gadus vecs jautājums. Vai celt Bauskā baseinu?! Mums skolā šo jautājumu uzdeva pirms dažiem gadiem. Visi, protams, bija ar mieru. Tikai prasīja no katra skolēna, ja pareizi atceros, 2 Ls. Un man radās jautājums. Ja mēs to savā ziņā nedaudz finansēsim mums ieeja būs bez maksas? Bet tā kā tagad ir tagad.
Es uzskatu, ka baseins ir nepieciešams, jo upē, jeb īpaši Mēmelē, es nepeldos. Esmu ne reizi vien upēs sagriezusi kājas. Turklāt upes ir aizaugtas. Un man nepatīk pieskarties ūdenszālēm (ES ZINU, KA NEESMU VIENĪGĀ, KAM NEPATĪK PIESKARTIES ARĪ DŪŅĀM). Tāpēc baseins ļoti noderētu. Jā, Bērzkalnos arī ir baseins. Bet cik liels ta viņš ir? Esmu mēģinājusi lekt "galviņā", bija labi. bet uzpeldēju tikai otrā pusē. Man, personīgi, tur ir pa šauru.
Atceros, ka sākumā baseinu gribēja celt pie TOP veikala, bet tur uzdūrās kaut kādam šķērlsim.
Skolnieki par baseina apmeklēšanu varētu maksāt līdz 3 Ls. (zinot, savus draugus un paziņas viņi būtu gatavi par to maksāt.) Tāpēc apmeklētāji būtu. Jaunāki bērni, viņiem taču gribēsies peldēties u.tml.. Bet otrs pieņēmums - Kas notika ar boulingu? Daudzi gribēja boulingu. Labi, sākumā viņi daudz pelnīja. Pat daudzi sēdēja un gaidīja līdz atbrīvosies celiņš. Bet tagad? Es daudz, sev apkārt, dzirdu šadu jautājumu:"Boulings vēl strādā". Man liekas daudzi pat nezin, kas ar to boulingu vispār notiek.(Iesaku - vairāk lasiet). Bet vai ar baseinu nenotiks tā pat?
Vienozīmīgi - ja būs baseins es uz turieni iešu katru nedēļu, ja pat ne divas reizes nedēļā!

pirms 9 gadiem, 2011.10.21 18:26

Baseins ir vajadzīgs, bet , kā nodrošināt ,lai visu novada skolu bērni to var bez maksas?!!

pirms 9 gadiem, 2011.10.21 17:23

pilsonis

Ko tur spriest - vajag rakt!
Kad varēs peldēt?

pirms 9 gadiem, 2011.10.21 16:53

Ciprese

Baseinam būt! Ne tikai tas vajadzīgs pilsētai, arī no pagastiem brauks peldēties!

pirms 9 gadiem, 2011.10.21 16:36

pensionāre

Drīz jau visām atejām blakus ierīkos kafejnīcas.Ja būvē,tad vajag askētiski,tikai nepieciešamo,citādi atkal "tādas varkas"sanāks kā ar Rīgas tiltu. Liekas,ka atkal kādi gaida uz "piķis uz ķepu",tāpat kā mērdēja tos DUS būvniekus pie RIMI, kamēr iesmērēja.

pirms 9 gadiem, 2011.10.21 15:45

Vietējās ziņas