Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Basketbola čempions viesojas pie Bauskas skolēniem

Īstenojot Latvijas Jaunatnes basketbola līgas projektu «Basketbols aicina», 28. novembrī Bauskā bija ieradies četrkārtējais Latvijas čempions Uģis Viļums. Viņš vadīja nodarbības jaunāko klašu skolēniem.
 
Bauskas novada skolu 1. – 4. klašu bērni bija ieradušies sporta namā «Mēmele», kur kopā ar U. Viļumu nodarbības vadīja Latvijas Basketbola līgas komandas BA «Turība» spēlētāji Mikus Sokolovs un Mārtiņš Vīņauds, kā arī Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) audzēkņi Anrijs Janševskis un Roberts Cers.
 
Divās 45 minūšu nodarbībās piedalījās Bauskas sākumskolas, Bauskas 2. vidusskolas, Īslīces un Uzvaras vidusskolas, Griķu, Mežgaļu un Jaunsaules pamatskolas jaunāko klašu skolēni. Programmā bija iesildīšanās vingrinājumi, basketbola pamatelementi un šķēršļu stafete. Katrs dalībnieks saņēma «Basketbols aicina» T-kreklu.

Sporta skolotāji atzina, ka pasākums ir interesants un, iespējams, kādu iedvesmos  trenēties šajā sporta veidā. «Labi, ka skolēniem sporta nodarbībās beidzot ir kāds cits skolotājs, nevis dienu no dienas viens un tas pats,» smaidot teic Bauskas sākumskolas sporta skolotāja Līga Rimševica. Bauskas 2. vidusskolas sporta skolotāja Jeļena Kotenkova atzīst, ka daudzi vingrinājumi bijuši sarežģīti, piemēroti pieredzējušiem basketbolistiem. «Mūsu skolā 3. un 4. klašu skolēni trenējas basketbolā. Viņi veiksmīgi izpildīja lielāko daļu uzdevumu. Tiem, kas netrenējas, bija grūtāk,» tā skolotāja.

Projekta «Basketbols aicina» mērķis esot popularizēt basketbolu Latvijā, ar laiku apbraukājot visus novadus. Pagājušajā gadā Vecumnieku novada Vallē šādu pasākumu vadīja BK «Barons» spēlētāji Raimonds Feldmanis, Agnis Čavars un Dereks Viljamss.

Grūti pateikt, vai tas veicināja basketbola popularitāti Vecumnieku novadā. Bauskas novada BJSS treneri atzīst, ka pilsētā jebkura sporta veida popularitāti pašlaik ierobežo sporta bāzu trūkums. Basketbolā pilnvērtīgi var trenēties tikai sporta namā «Mēmele», dalot treniņu laiku ar pieaugušo florbola un basketbola komandām un jaunajiem florbolistiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas