Basketbolā noslēdzas pamatturnīra spēles

Sporta centra «Mēmele» kausa izcīņā basketbolā 1. marta pēcpusdienā čempionāta komandas aizvadīja pēdējās spēles pamatturnīrā.

Čempionāta pamatturnīra pēdējā spēļu diena bija kā iesildīšanās cīņām par medaļām, jo vienības, kuras tikās savā starpā, cīnīsies arī par turnīra godalgām.

Līderu divkaujā arī otrajā tikšanās reizē spēcīgāki pār saviem pretiniekiem izrādījās komandas «Code» spēlētāji, kuri uzveica savu sīvāko konkurenti «BJSS II» vienību ar rezultātu 65:60, izcīnot pirmo vietu pamatturnīrā.

Otrajā dienas mačā savā starpā tikās komandas, kuras mērosies spēkiem par trešo vietu čempionātā. Pamatturnīra pēdējā spēlē vienība «Iecava» ar rezultātu 81:77 uzvarēja komandas «Gailīši» basketbolistus. Arī pirmajā tikšanās reizē pārāki bija iecavnieki.

Dienas pēdējā spēlē piektās vietas ieguvēja komanda «Īslīce» ar rezultātu 115:76 uzvarēja pēdējā vietā palikušās «BJSS I» komandas basketbolistus.

Čempionāta nolikums paredz, ka pamatturnīra pirmās un otrās vietas ieguvēji divu spēļu summā cīnīsies par čempiona godu. Tādi pati izspēles kārtība paredzēta starp trešās un ceturtās vietas komandām, kuras divu spēļu summā sacentīsies par bronzas medaļām. Piektās un sestās vietas vienībām čempionāts ir noslēdzies.

Turnīra organizators un galvenais tiesnesis Zintis Alksnis uzskata, ka prognozēt čempionāta medaļu sadalījumu ir ļoti grūti. «Jebkura cīņa ir neprognozējama. Pērnā gada čempione «Code» rāda stabilu un labu sniegumu, taču par viņu pretinieci komandu «BJSS II» varētu teikt to pašu. Ja vienībām izdosies nokomplektēt labāko sastāvu uz izšķirošajām divām spēlēm, tad cīņas būs interesantas,» stāsta Z. Alksnis. Viņš uzskata, ka čempionāts bijis aizraujošs. «Līderi piedzīvoja trīs zaudējumus, arī piektās vietas ieguvēja «Īslīce» varēja iekļūt pārspēlēs par medaļām, bet tai mazliet nepaveicās. Spēles bija interesantas un aizraujošas, netrūka arī pārsteigumu savstarpējos mačos,» čempionāta pamatturnīra cīņas raksturo Zintis.

Komandas pirmo spēli par medaļām aizvadīs šīs nedēļas nogalē, bet izšķirošās spēles notiks 15. martā.

UZZIŅAI

Komanda    Uzvaras/ Zaudējumi/ Punkti
«Code»         7/ 3/ 17
«BJSS II»      7/ 3/ 17
«Iecava»        6/ 4/ 16
«Gailīši»        5/ 5/ 15
«Īslīce»         4/ 6/ 14
«BJSS I»       1/ 9/ 11

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas