Basketbolisti jaudīgi sāks sezonu 20

Latvijas Basketbola trešās līgas (LBL3) 2015./2016. gada sezonu lieliski sākusi «Bauskas BJSS» komanda, kura pirmajā čempionāta spēlē 6. oktobrī savu skatītāju priekšā ļoti pārliecinoši ar 79:48 sagrāva pagājušā gada bronzas medaļas ieguvējus, «Dārznieks/Cēsis» basketbolistus.

«Bauskas BJSS» jaunajā sezonā piedzīvojusi pārmaiņas. Galvenā trenera amata pienākumus turpmāk pildīs Juris Ojāru, nevis Līga Rimševica, kā tas bija pērn. Komandu nepārstāvēs, vismaz pagaidām, septiņi spēlētāji. Kā informē komandas galvenais treneris, Elvis Simanovičs nav pietiekami trenējies, Renārs Rupkus dziedē ceļgala traumu, atkopjas no deguna operācijas un vismaz pirmajā aplī komandai nepalīdzēs.

Mārtiņš Rūgums velta visu uzmanību bobslejista karjerai, Rinalds Ņikaņins dzīvo Rīgā, Jānis Lietavietis joprojām cīnās ar traumām un pirmajā aplī komandai nepalīdzēs. Sandis Balodis nespēlēs darba dēļ. Komandas sastāvā nav arī Arta Lagužnieka.

Komandu ir pastiprinājuši četri labi spēlētāji – divi vietēji un divi «ārzemnieki». Viens no viņiem ir baušķenieks, 190 centimetrus garais Kaspars Jakubonis. Iepriekšējos uzaicinājumus spēlēt vienībā  dēļ darba ārzemēs atteicis. Tagad situācija mainījusies, un Kaspars iekļauts komandā. Viens jau jaunajiem censoņiem ir 193 centimetrus garais ceraukstietis Anrijs Janševskis. Spēlētājs ticis noskatīts jau pērn, taču vieta sastāvā viņam neatradās. Tagad puisis ir sevi parādījis dažādos turnīros, apmeklē visu treniņus.

Komandas rindas papildinājuši divi «ārzemnieki» – 192 centimetrus garais Oskars Liepiņš no Dobeles un 186 centimetrus garais Niks Gaigalietis no Alūksnes. Pirmais ir ar «Aldaris» Latvijas Basketbola līgas (LBL) pieredzi, kas ir augstākais šī sporta veida līmenis Latvijā. Oskars spēlēja basketbola kluba (BK) «Jelgava» rindās, bet pērns viņš piedalījās Latvijas Basketbola 2. līgas (LBL2) čempionātā. Otrais jaunieguvums Niks Gaigalietis ir ar LBL2 pieredzi, pērn spēlējis komandā «Gulbene.»

«Komandas sastāvs ir pietiekami labi komplektēts. Esam saglabājuši pērnās sezonas kodolu un piesaistījuši vēl citus spēlētājus. Pakāpeniski aizvien lielāku spēles laiku dosim jauniešiem. Vienībā patlaban ir basketbolisti, ar kuriem var veikt rotācijas un maiņas, nesatraucoties par spēles līmeņa samazināšanos. Pagaidām neko nemainīsim. Iespējams, nākotnē sevi pierādīt dosim vēl kādam jaunajam censonim. Šogad mērķis ir tik līdz pusfinālam,» atklāj «Bauskas BJSS» komandas treneris Juris Ojāru.

«Bauskas BJSS» komandas starta pieciniekā laukumā devās Oskars Liepiņš, Mikus Karlovs, Ivars Zemītis, Arnis Simsons un Toms Vilks. Viesu sastāvā īpašu pārmaiņu nav. No godalgotās pērnā gada komandas kodols ir saglabājies, prom devies tikai vien no trim līderiem. Tiesa, par spēlētāju  zaudējumu sūdzēties «Dārznieks/Cēsis» komandas trenerim nevajadzētu, jo klāt nākuši tikpat spēcīgi spēlētāji. Jau no paša spēles sākuma mājinieki kontrolēja situāciju laukumā, izmantojot ātrās piespēles. Šķiet, ka arī šajā sezonā komandas līderis būs Ivars Zemītis, kurš pretinieka grozā pirmajā ceturtdaļā no trīs punktu līnijas salādēja pirmos 12 komandas punktus. Ar vēl Ivara komandas biedru gūtajiem punktiem baušķenieki pirmo ceturtdaļu noslēdza ar pārliecinošu pārsvaru – 28:13. Arī otrajā ceturtdaļā mājinieki turpināja iesākto un otrajā ceturtdaļā pretinieks sagrauts ar 20:9, kas pēc puslaika deva 26 punktu pārsvaru.

Kā jau bija gaidāms, viesi trešajā ceturtdaļā centās pārņemt spēles grožus savās rokās. Pavisam nedaudz tas viņiem arī izdevās, uzvarot trešo ceturtdaļu ar 18:16, bet pēdējās spēles desmit minūtēs «Bauska» apliecināja savu varēšanu, sametot 15 punktus un uz brīdi sasniedzot pat 35 punktu pārsvaru. Pretinieks atbildēja tikai ar astoņiem gūtajiem punktiem ceturtdaļā. Pirmajā spēlē «Bauskas BJSS» komandai pārliecinoša uzvara pār pērna gada bronzas medaļniekiem.«Bauskas BJSS» komandas rindās ar punktiem izcēlās visi 11 basketbolisti.

Mājinieku komandas treneris Juris Ojāru pastāstīja, ka komandas uzdevums pirms spēles bija nemitīga bumbas kustināšana, spēlētāju rotācija un agresīva aizsardzība. «Šobrīd 40 minūtes nevienam nav jāspēlē, komandā regulāri notiek spēlētāju maiņas. Varam līdzvērtīgi sadalīt spēles laiku, katra spēlētāju lomu laukumā. Veicot maiņas, nav jāuztraucas par spēles kvalitātes un komandas snieguma pasliktināšanos,» uzskata treneris.

«Fiziskā sagatavotība mums ir ļoti laba. Lielāko daļu pirmssezonas treniņos strādājām bez bumbām, koncentrējoties uz fizisko sagatavotību. Pirmajā pārbaudes mačā tā pa īstam ņēmām bumbas rokās,» stāstā J. Ojāru.

Nākamā spēle «Bauskas BJSS» komandai šo piektdien, 9 oktobrī, viesos pret «BJSS Alūksne» komandu. Jāatzīmē, ka izbraukumā komandai līdzi nedosies līderis Ivars Zemītis, Mikus Karlovs un  Oskars Liepiņš.

Uzziņai:
«Bauskas BJSS» komandas spēlētāju statistika.
Ivars Zemītis – 22 punkti (p.), 5 atlecošās bumbas (a. b.), 3 rezultatīvas piespēles (r. p.), Niks Gaigalietis – 14 p., 3 a. b., 2 r. p., Arnis Simsons – 7 p., 6 a. b., 2 r. p., Oskars Liepiņš – 7 p., 3 a. b., 2 r. p., Mikus Karlovs – 6 p., 4 a. b., 4 r. p., Kaspars Jakubonis – 6 p., 4 a. b., Māris Skrējāns – 6 p., 3 a. b., 1 r. p., Anrijs Janševskis – 5 p., 1 a.b., Toms Vilks – 3 p., 6 a. b., 13 r. p., Roberts Cers – 2 p., 1 a. b., 1 r. p., Miks Cepure – 1p.

Komentāri 20

3 līga

Vai tiešām ir jāpriecājas,ka Bauska,kur basketbols visu laiku ir sporta veids nr. 1,spēlē 3 līgā ??? Kauns Grantiņas kundzei,kura nav sagatavojusi basketbolistus lielajam basketbolam. Es SAPRASTU,JA BAUSKA SPĒLĒTU VISMAZ 2 LĪGĀ,BET TAGAD KAUNS.

pirms 5 gadiem, 2015.10.09 21:01

nr1

Kopš kura laika tad Grantiņas kundze ir basketbola trenere??? Viņai ir citi darba pienākumi, nevis trenēt. Cik noprotu tad rakstītājs ir spēlētājs no augstākas līgas, kurš tik zemā līgā nespēlēs un māk tikai visus kritizēt. Varbūt ej un piesakies darbā par basketbola treneri un Bauska spēlēs lielajā LBL!!!

pirms 5 gadiem, 2015.10.10 12:13

fuij

Atkal kārtējais dzīves neapmierinātais cilvēks.Lai Tev veicas un arī Bauskas sportistiem.

pirms 5 gadiem, 2015.10.09 22:40

aura

Viss pareizi šai ir citi darba penākumi tāpēc rezultāts čušsss

pirms 5 gadiem, 2015.10.10 21:28

aaaa

ja komanda spele 3 liga, kamdel nevar komandu nokomplektet pilniba no vietejiem?

pirms 5 gadiem, 2015.10.11 11:50

bbbb

no komandas 13 spēlētājiem 11 ir vietējie. Ko tev vēl vajag, āksts? Atradis par ko uztraukties umnijs.

pirms 5 gadiem, 2015.10.11 19:13

aaaa

es gribu lai visi 13 ir no bauskas jo tie 2 ka redzems nav tie kas sez mala un nak uz mainu!

pirms 5 gadiem, 2015.10.12 09:09

bbb

acimredzot, tad tie divi ir to vērti, ja jau vietējie nevelk.Lai trenējas un pierāda sevi,veselīga konkurence nāk katram par labu.;)

pirms 5 gadiem, 2015.10.12 09:14

aaa

uz ko tie tavi divi ir verti pastisimies kad uz kadu speli netiks zemitis!

pirms 5 gadiem, 2015.10.12 09:43

to aaa

Otrā spēle «Bauskas BJSS» komandai bija, 9 oktobrī, viesos pret «BJSS Alūksne» komandu. Jāatzīmē, ka izbraukumā komandai līdzi nedevās līderis Ivars Zemītis.Komanda vinnēja šo spēli.

pirms 5 gadiem, 2015.10.12 10:26

aaa

pirms 5 gadiem, 2015.10.12 12:16

aaa

gribeju teikt neredzu to 2 super dzeku nerealo pienesumu komanda !

pirms 5 gadiem, 2015.10.12 12:17

Vērotājs

Atbilde AAA
Kas tev bija sakams par to kad pirms 2 gadiem Bauskas komanda spēleja LBL2 un komanda bija tikai 2vietejie spēlētaji?

pirms 5 gadiem, 2015.10.12 14:03

aaa

mans sakamais vnk 3 liga ir nu tuvu apaksai viespeletaji nav vajadzigi lai noturetos saja limeni , ja gribi tk augstak tad var kko domat . bet tiesi par to atgadijumu es personigi negaju nestijos nevienu speli nepatika jo gluzi vnk nepazinu nevienu kas taisija rezultatu!:)

pirms 5 gadiem, 2015.10.12 18:30

pēdējā līga

Virsraksts gan jaudīgs. Komandas jauda ar to izrādīsies nesamērojama. Pat laižot uz pilnu klapi.

pirms 5 gadiem, 2015.10.12 17:33

bbb

aaa
diez kurs no speletajiem tu esi, visu zini, bet atklati izrunaties drosme nav, diezgan bailigs un tuks gan ka cilveks gan ka sportists =]] varbut pamegini dzive ko citu piemeram vieglatletika vai dambrete. savadak pretigi lasit par to ka netiec uz laukuma un mekle ka nolikt citus un pats tik cikst un cikst.
Gan jau caur varnevicu var uzzinat kas atstaj komentarus butu jauku visu prieksa nopert =]]]

pirms 5 gadiem, 2015.10.12 18:41

aaaa

:) papusei tev ir taisniba biju basktebolists bet metu jau mieru tam visam es savu amatier ligas medalu komplektu jau savacu! un vieglatletika ar sadu tadu medalu esu dabujis un vel dazos sporta veidos ari , taka diez vai te bus kkada runa par skaudiba es vnk gribetu lai bauskas bjss parstav bauskas puisi bet tas tik ir manas velmes. bet jautajums tev kapec tu esi tik sapigi satraucies par manis teikto?:) kapec visu manis teikto uztver ka personigu kritiku? nav dusas atzities pasam kas esi?:)un es ar gribetu lai tu uzprasi varnevicam kas es esu vnk gribu zinat vai kas tads ir iespejams:) par noliksanu gan nosavi greizi vaitad es kadu noliku? atskiriba no tevis manu draudzin?:)

pirms 5 gadiem, 2015.10.13 07:35

1234

Muha muha muhahahahahah :D Malachi chalji, aaa pilniigs amplis :D

pirms 5 gadiem, 2015.10.12 22:22

Xxx

Paldies puišiem par to ka grib spēlēt un spēlē, nav svarīgi kurā līgā. Studē, strādā,citam vēl ğimene , bet atrod laiku un cīnās laukumā.Mani ďēli arī sporto ,bet citā pilsētā un es priecājos par to...

pirms 5 gadiem, 2015.10.13 11:03