Basketbolistus pieviļ metienu precizitāte

Otro zaudējumu deviņās Latvijas basketbola 3. līgas čempionāta spēlēs 20. novembrī cieta «Bauskas BJSS» basketbolisti, kuri ar 80:78 piekāpās vienai no līgas vājākajām komandām – basketbola klubam (BK) «Krāslava».

Bauskas vienībai izbraukuma mačā nepalīdzēja vairāki komandas basketbolisti – Ivars Zemītis, Mikus Karlovs, Oskars Liepiņš, Mikus Cepure un Kaspars Jakubonis. Pēdējais izcieš divu spēļu diskvalifikāciju, un arī nākamais mačs Kasparam būs jāizlaiž.

Jau pašā spēles ievadā komandas vairākas reizes apmainījās ar vadību. Vispirms viesi panāca 2:5, tad mājinieki pārņēma vadību ar 10:8, bet ceturtdaļas vidū pēc Māra Skrējāna divpunktu metiena vadībā ar 15:13 atkal izvirzījās baušķenieki. Vienubrīd krāslavieši panāca 21:19 sev par labu, bet tad ar diviem tālmetieniem no trīspunktu līnijas izcēlās Eliss Upenieks, atjaunojot pārsvaru ar 25:23 viesiem no Bauskas.

Notikumiem bagātā ceturtdaļas izskaņā veiksmīgāk spēlēja mājinieki, kuri pirmās desmit spēles minūtes uzvarēja ar 27:25.
Kā pa viļņiem komandas sacentās arī otrajā ceturtdaļā. Vispirms mājinieki iekrāja solīdu – 42:30 – pārsvaru. Bauskas komandas basketbolisti rezultātu centās samazināt, izpildot vairākus trīspunktu metienus, taču neviens no sešiem mēģinājumiem nebija sekmīgs. Neveiksmju sēriju izdevās pārtraukt «Bauskas» komandas saspēles vadītājam Tomam Vilkam, kurš guva astoņus punktus pēc kārtas, bet Arnis Simsons ceturtdaļas izskaņā divas reizes bija precīzs no soda līnijas un reizi no trīspunktu metienu līnijas, samazinot starpību līdz trim punktiem – 43:46.

Otrā puslaika trešajā ceturtdaļā baušķenieki turpināja spēlēt katastrofāli no trīspunktu līnijas – iemests viens «trīnis» no 11. Bauskas nevarību izmantoja krāslavieši, kuri guva brīvus metienus un pirms pēdējām desmit minūtēm iekrāja septiņu punktu pārsvaru – 62:55.
Jau pašas pēdējās ceturtdaļas sākumā «Bauskas» basketbolisti rezultātu izlīdzināja – 64:64, bet spēles turpinājumā jau atkal labāk uzbruka krāslavieši, kuri izrāvās vadībā ar 74:69, bet, pateicoties Nika Gaigalieša precīzajam tālmetienam, minūti pirms beigām «Bauskai» tikai -2. Baušķenieki sita sodus, kas deva vēlamo rezultātu. Pretinieki neiemeta nevienu no diviem mēģinājumiem, bet, neskatoties uz sāncenšu dāvanu, iespēju izlīdzināt rezultātu vai pat pārņemt vadību «Bauska» neizmantoja. Toms Vilks jau nākamajā uzbrukumā netrāpīja divu punktu metienu, ļaujot mājiniekiem sekmīgi iemest no trīspunktu līnijas, kas krāslaviešiem deva jau piecu punktu pārsvaru. Atlikušajās 30 sekundēs baušķenieki steidzās iemest «trīnīti», kurš bija nesekmīgs. «Bauska» ātri uzsita sodu, bet, par nožēlu, mājinieki šoreiz bija precīzi. Ātru atbildi deva baušķenieks Niks Gaigalietis, kurš realizēja trīspunktu metienu, panākot četru punktu starpību, bet spēles galotnē krāslavieši iemeta vienu no diviem sodiem, ar ko pietika uzvarai. Punktu mačam pielika Nika Konstantīna Dibeta realizētais trīspunktu metiens pāri pretinieku rokām, un līdz ar beigu sirēnu rezultāts – 80:78 BK «Krāslava» labā.

«Lai arī piedzīvojām nepatīkamu zaudējumu, komandas spēlētājiem neko nevar pārmest. Visi cīnījās, centās uzvarēt. Jā, bija lieli robi sastāvā, tāpat spēles beigās tiesneši pieņēma neadekvātus lēmumus, kuri būtiski ietekmēja izšķirošos notikumus laukumā, bet lielākais iemesls zaudējumam bija netrāpītie brīvie metieni pašu basketbolistu izpildījumā,» zaudējuma iemeslus skaidro «Bauskas BJSS» komandas treneris Juris Ojāru.

Viņš atzīst, ka katastrofāls sniegums vienības spēlētājiem arī no trīspunktu līnijas. «Realizējām 15 no 44 tālmetieniem. Eliss Upenieks viens pats netrāpīja 12 no 15 mēģinājumiem. Ar realizāciju mums neveicās. To pašu attiecināt var uz soda metieniem – realizēta vien puse – 11 no 20. Tāds sīkums kā trīs iemesti «sodiņi» vairāk, un uzvara kabatā. Kā mierinājumu no šī zaudējuma var paņemt faktu, ka «Krāslava» par 99% netiks izslēgšanas cīņās, līdz ar to šis zaudējums mums nenāks līdzi «play-off» spēlēs. Sāpīgāk bija piekāpties «Saulkrastiem»,» tā J. Ojāru.

«Bauskas BJSS» vienībā statistikas rādītājos ar visvairāk gūtajiem punktiem izcēlās Arnis Simsons, kurš jau trešo spēli pēc kārtas ir komandas rezultatīvākais spēlētājs. Arnis cīņā pret «Krāslavu» guva 26 punktus (p.) un izcīnīja 5 atlēcošās bumbas (a. b.), Niks Gaigalietis – 16 p., 5 a. b., Toms Vilks – 14 p., 5 a. b., 7 rezultatīvas piespēles, Eliss Upenieks – 9 p., 5 a. b., Māris Skrējāns – 7 p., 6 a. b., Niks Konstantīns Dibets un Anrijs Janševskis – 3 punkti katram.

Neskatoties uz zaudējumu, «Bauskas BJSS» komanda ar 16 punktiem deviņās spēlēs, kurās gūtas septiņas uzvaras, saglabā pirmo vietu B grupā.

Nākamā spēle Bauskas vienībai 26. novembrī mājās pret «BJSS Madona» komandu, kuru novembra sākumā baušķenieki viesos uzvarēja ar 79:74.