Bauskā aicina uz diskusija par teritoriālo reformu 9

Bauskas kultūras centrā 10. janvārī plānots aizvadīt diskusiju par administratīvi teritoriālo reformu. Diskusiju rīko Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, kas šādi cer atrast labāko variantu reģionālajai reformai.

Diskusijas Bauskā 10. janvārī un Jēkabpilī 15. janvārī rīko ar Zemgales plānošanas reģiona (ZPR) atbalstu. Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) diskusiju veidošanu pamato ar vēlmi  izstrādāt konkrētas vadlīnijas reģionālās politikas attīstībai, vērtējot to caur uzņēmējdarbības prizmu. «Uzņēmējdarbības sekmīgai attīstībai nepieciešamas arī spēcīgas un finansiāli neatkarīgas pašvaldības. Svarīgi atrast labāko modeli reģionālajai reformai, kurā sekmīgi apvienotos uzņēmēju un iedzīvotāju intereses, aptverot visu Latviju, lai sekmētu reģionu izlīdzināšanu, ko īsteno arī Eiropas Savienība,» pausts LTRK izplatītajā informācijā.

Diskusiju vadīs LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, atklāšanā runās LTRK prezidents Aigars Rostovskis. Atsevišķi runas teikt aicinātas trīs personas – mūspusē nu jau labi zināmais Latvijas Lielo pilsētu asociācijas izpilddirektors Viktors Valainis, Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks un Rundāles novada domes priekšsēdētājs, ZPR Attīstības padomes priekšsēdētājs Aivars Okmanis. Savukārt paneļdiskusijā bez minētajiem aicināti piedalīties arī Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja padomnieks uzņēmējdarbības jautājumos Pēteris Salkazanovs un Bauskas novada Uzņēmējdarbības konsultatīvās padomes vadītājs un SIA «Kronis» valdes loceklis Aivars Svarenieks.
 
Pasākuma otrajā daļā piedalīsies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Pašvaldību departamenta Pašvaldību attīstības nodaļas vecākā eksperte Diāna Orlovska, kā arī vēl viena mūspusē zināma persona – SIA «Karšu izdevniecība «Jāņa sēta»» pētījumu biznesa virziena vadītājs un galvenais redaktors Jānis Turlajs. Ieradīsies arī Izglītības un Veselības ministrijas pārstāvji.

Tie, kas vēlas piedalīties diskusijā, aicināti pieteikties laikus. Informācija atrodama bauska.lv mājaslapā. Savukārt reģionālo diskusiju rezultātu varēs uzklausīt Latvijas konferencē, kas plānota 8. martā Jelgavā.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

ņem par labu!

tas ir tad,kad diskusija notiek stroikā uz paneļu kaudzes! vēlams tupus pozā,stripainās trenuškās un ar semuškām.

pirms gada, 2019.01.08 11:32

zināmais

izpilddirektors Viktors Valainis... vai tas pats ZZS pirmsvēlēšanu makaronu karināšanas čempions ? Biedrs Arnolds lai uzdod partijas biedram precizējošos jautājumus par to "palīdzēšanu" Bauškiem!

pirms gada, 2019.01.08 12:00

VIRSRAKSTS

"Bauskā aicina uz diskusija"

Varbūt vajag pārbaudīt tomēr, pirms publicēt, tak nav tik sarežģīti.

pirms gada, 2019.01.08 13:16

nevar būt

bez piespiedu apvienošanas var diskutēt līdz bezgalībai, jo kurš gan gribēs atteikties no mazo muižiņu pārvaldes un ar to saistītajām iespējām un privilēģijām, kur liks gadiem audzēto šo muižiņu svītu, piemēram, vai tad Okmanis gribēs ieņemt parasta pagastveča vietu, kas viņš arī ir šobrīd

pirms gada, 2019.01.08 15:52

mjāā

Varēja jau arī minēt, kur notiek diskusija un cikos, galu galā kur ir jāpiesakās laikus???? varēja minēt par ko būs diskusija- ko mainīs novadus, veidos rajonus, apgabalus utt

pirms gada, 2019.01.09 11:34

?

Pirms dažīem gadiem izjauca rajonus,vajadzēja sadalīties.Tagad atkal apvienoties?

pirms gada, 2019.01.10 22:01

Vietējās ziņas