Bauskā aizvadīts bērnu vieglatlētikas festivāla Zemgales posms

Piektdien, 18. janvārī, Bauskā norisinājās programmas «Bērnu vieglatlētika» rīkotā festivāla Zemgales reģiona posms, kurā piedalījās ap simts Zemgales vispārizglītojošo skolu 2. klašu skolēni. Ceļazīmes uz festivālu finālu, kas pavasarī norisināsies Rīgā, no Zemgales reģionālā posma ieguvušas komandas no Bauskas sākumskolas, Jelgavas 4. vidusskolas un Aizkraukles novada vidusskolas.  Janvārī «Bērnu vieglatlētikas» festivāli norisinājušies vēl četrās Latvijas pilsētās – Ogrē, Daugavpilī, Rīgā un Liepājā.

Latvijas Vieglatlētikas savienības pārstāve Ieva Bļusina skaidro, ka «Bērnu vieglatlētikas» festivālu mērķis ir veicināt kustību prieku un sporta pamatu apgūšanu, kā arī radīt sajūsmu par vieglatlētiku kā spēli. Jauni pasākumi un inovatīva organizēšana dos iespēju bērniem atklāt un izprast vieglatlētikas pamatdisciplīnas – skriešanu, lekšanu un mešanu – jebkurā vietā (stadionā, rotaļlaukumā, sporta zālē, u.c.), kā arī attīstīs bērnu vispārējo fizisko attīstību.

«Bērnu vieglatlētika» programmu īsteno Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS). LVS ģenerālsekretārs Dmitrijs Miļkevičs stāsta: «Bērnu vieglatlētikas festivāla reģionu posmos kopā piedalās vairāk nekā 600 skolēnu no visiem Latvijas reģioniem. Ciešā sadarbībā ar programmas reģionālajiem koordinatoriem ir izdevies sarīkot aizraujošu un sportisku dienu mūsu jauniešiem, kur mūsu galvenais uzdevums ir skolēniem radīt kustību prieku un sajūsmu par vieglatlētiku kā spēli, turklāt palīdzot apgūt pareizus sporta pamatus. Veiksmīgākās reģionu komandas vienuviet tiksies 15. maijā Rīgā šīs sezonas noslēguma festivālā. Savukārt mēs turpinām aktīvu darbu ar pašvaldībām ar mērķi ieviest Bērnu vieglatlētikas programmu pēc iespējas vairākās mācību iestādēs.»

Programmu «Bērnu vieglatlētika», kuras ietvaros tiek rīkoti «Bērnu vieglatlētikas» festivāli, apgūst jau aptuveni 13 miljoni bērnu vairāk nekā 130 pasaules valstīs, un 2018. gadā tā tika ieviesta arī Latvijā. Programmas virsmērķis ir bērniem saistošā veidā ar īpaša inventāra palīdzību jau agrā vecumā iemācīt pareizus kustību pamatus.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas