Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskā aizvadīts lasīšanas veicināšanas konkurss

Trešdien, 19. februārī, jau trešo gadu pēc kārtas Bauskas pilsētas pamatskolā norisinājās tradicionālais Bauskas izglītības nodaļas un skolu bibliotekāru metodiskās apvienības organizētais konkurss «Niķi un stiķi skolas bibliotēkā».

Šoreiz pasākums tematiski bija veltīts mūsu novadniekam dzejniekam Vilim Plūdonim, kam martā būs 140 gadu jubileja. Sarīkojumu sākot, neliels klusuma brīdis tika ieturēts, pieminot rakstnieci un ilustratori Margaritu Stārasti, kura, nosvinējusi savu simto jubileju, otrdien devusies mūžībā.

Konkursā kopumā piedalījās 14 ceturto klašu komandas no Bauskas un Rundāles novada. Vienībām bija uzdots mājas darbs – iemācīties kādu V. Plūdoņa dzejoli. Lielākoties skolēni ne tikai skaisti runāja dzeju, bet arī iesaistīja to nelielā uzvedumā. Par visizteiksmīgākajiem dzejas lasītājiem tika atzīti bērni no Bauskas pilsētas pamatskolas komandas. Vērtēts tika arī vienību noformējums, ar pavasarīgo izcēlās Īslīces vidusskolas audzēkņi.

Sekoja dažādi uzdevumi. Ar krustvārdu mīklu par dzejnieku visātrāk un precīzāk tika galā Uzvaras vidusskola. Lasītprasmes un teksta izpratnes pārbaudē, kurā vajadzēja lasīt grāmatas «Mazā Anduļa pirmās bērnības atmiņas» fragmentu, veiksmīgākie bija Mežgaļu pamatskolas ceturtklasnieki. Iejusties bibliotekāra profesijā un sakārtot pareizā secībā grāmatas plauktā vislabāk padevās Bauskas sākumskolas bērniem.

Šogad ātrākās lasītājas titulu ieguva Mežotnes pamatskolas audzēkne Sonora Mediņa. Šajā uzdevumā savas prasmes varēja pārbaudīt arī pieaugušie. Šoreiz nepārspēta palika Vecsaules pamatskolas bibliotekāre Sandra Kalniņa. Savukārt ar informācijas meklēšanu enciklopēdijās visprasmīgāk tika galā Bauskas 2. vidusskolas komanda.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas