Bauskā apstājusies industriālā parka attīstība 37

Bauskas industriālā parka izveidē ieguldīti jau vairāk nekā trīs miljoni eiro. Tomēr piesaistīt investorus un sasniegt projekta mērķi - izveidot vismaz 37 darba vietas joprojām nav izdevies. Iemesli tam esot vairāki - gan sīvā konkurence ar citām pašvaldībām, gan iedzīvotāju iebildumi pret teju katru uzņēmēju, kurš vēlas ko ražot, ziņo Zemgales reģionālā televīzija.

Centieni kādreizējo ap 100 hektāru lielo lidlauka teritoriju Bauskas pievārtē pārvērst mūsdienīgā industriālajā parkā aizsākušies vēl pirms novada izveides. Tomēr joprojām rūpnīcu vietā skatienam paveras tikai pļavas. Pēdējais potenciālais investors savu iesniegumu atsaucis maija nogalē.

"Nu jā, varētu teikt arī, ka neveicas. Katrā ziņā ar šī uzņēmuma ienākšanu mums varēja attīstīties vesela jauna nozare, bet situācija ir tāda, kā ir," komentēja Bauskas novada Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ilze Tijone.

Industriālā parka izveidē ieguldīts jau ne mazums līdzekļu. Plānošanas reģions par 8000 eiro veica izpēti par šīs vietas atbilstību iecerei. Piesaistot Eiropas Savienības fondu un pašvaldības līdzekļus par vairāk nekā 3 miljoniem eiro, pievilktas komunikācijas un izveidota jauna iela ar pieslēgumu autoceļam A7. Centrālajai finanšu un līgumu aģentūrai pagaidām pretenziju neesot, bet situācija var mainīties, ja projekta mērķis - 37 jaunas darba vietas - nebūs sasniegts līdz 2023. gadam.

"Es domāju, ka plānošanas reģions šinī gadījumā nebūs tas, kas meklēs kaut kādai pašvaldības teritorijai investorus. Šeit tiešām aktīvāk ir jādarbojas pašvaldībai," norādīja Zemgales plānošanas reģiona izpilddirektors Valdis Veips.

"Šobrīd konkurencē mēs drusciņ nevaram konkurēt ar tām pašvaldībām, kuras jau būvē ēkas un nodrošina gatavas, jo šeit ir tās saucamās "greenfield" teritorijas," stāstīja pašvaldības pārstāve Tijone.

Pašreiz lielākā cerība esot uz kaimiņos esošo putnu gaļas ražošanas uzņēmumu, kas Bauskā plānojot putnu barības ražotni. Atsaucis savu vēlmi neesot arī uzņēmums ''Baltic Bioethanol'', kas pirms diviem gadiem parakstīja sadarbības memorandu. Tomēr nekāda virzība nenotiek. Galvenais iemesls - vietējie zemnieki.

"Uzņēmējs piedāvā nopelnīt, atdodot salmus. Pašiem nedarot neko, nopelnīt. Nu, tad šeit zemnieks šo iespēju vienkārši palaiž garām. Es domāju, no mums pašiem ir ļoti daudz atkarīgs, ko mēs gribam darīt - izveidot šeit savu ražotni vai ne," stāstīja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks (Latvijas Zaļā partija).

Potenciālā industriālā parka teritorijā iespējams izveidot vismaz 20 ražotnes.


Pievieno komentāru

Komentāri 37

SAHS

IZSVIESTA NAUDA, NESKAITOT TO KAS IESLIDEJA SEFMANIEM KABATAS ,TIE KAS BIDIJA SO NEPRATIGO BIZNESPLANU.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.07 11:03

Gaišais

Kur laucinieks pieskaras, tur tukšums, posts un epidēmija.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.07 11:45

attīstības lakstīgala

Bauskas attīstības zīmols - pils galma dāmas, kurām tērpus demonstrēt un preveraņčus griezt! Jātniek, bez tukšas runāšanas, kur ir tā atdeve ieguldītajiem miljoniem un izveidotās darba vietas ??

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.07 12:27

Raimonds

Salmi nav tikai salmi Nenoliedzami, salmiem ir plašas izmantošanas iespējas, taču, pirms tos no sava tīruma izvedat tautās, aizskaitiet vismaz līdz 100.

Pilns raksts žurnāla “Agrotops” 2017.g.janāra numurā
LA.lv

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.07 12:39

abc

nu tu Jātniek iejāji nedaudz auzās ar salmu komentāru :D
Nav jau tie zemnieki, tavi kolēģi, tik neizglītoti. Ja jau nebūtu nekāda labuma no tiem salmiem, un lieka klapata būtu, noteikti atdotu :D Tev kā agranomam pašam labi zināms, kādēļ salmi paliek uz lauka :)

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.07 13:05

Salmugalva

Neesmu ne agronoms, ne zemnieks, taču, man liekas, ka modernie kombaini salmus saekselē un tie tiek ietrādāti zemē kā biomēslojums. Interesanti, vai Jātnieks kungs savus salmus arī pārdod vai atdāvina kādam?

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.07 21:37

gabrilovičgaile

Man prieks, tā tiem stulbeņiem vajag, kaut tā zeme par tuksnesi uz mūžu pārvērstos un tur neviens kāju nespertu.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.07 14:00

kaut kas nav tā....

tūkstoši ieguldīti izpētē, kura izrādās bijusi aplama, miljoni ieguldīti izveidē, kas izrādās arī nevienam nav vajadzīgi, bet par šiem trim miljoniem varēja uzcelt rūpnīcu, kas nekavējoties varētu sākt ražot to, ko šobrīd par lielu naudu iepērkam. Tikai viena maza nianse, tad diez vai tie tūkstoši "izietu" caur plānotāju un miljoni caur novada domes darboņu rokām?

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.07 15:51

Izklausās jau OK,

tikai, vai varētu paturpināt domu? Kas tā būs par pašvaldības rūpnīcu, ko tā ražos, kas to vadīs u.tml.?
Daudz zini tādas pašvaldību rūpnīcas pasaulē?

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.07 21:34

tikai viena doma tev galvā

diez, kāpēc tavā uzskatā tā nauda "jāizlaiž" caur pašvaldībām, ja redzams, ar šīm "pašvaldību galvām" vien tos miljonus izšiverē, nevis tie dod kaut mazāko atdevi

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.08 09:55

Guga

Latvija ir mazattīstīta attiecībā uz profesionālu ražošanas attīstību. Esošais ir ļoti provinciāli veidots un mērķis ir īpašnieku kaislību apmierināšana

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.07 21:39

Manuprāt, uzņēmīgs cilvēks varētu šeit attīstīt dzīvojamo zonu, aizmirstot par salmiem un citiem pigoriem. Bauskā nejūt dzīvojamā fonda attīstību itin nemaz. Tirgo tikai veclaiku dzīvokļus. Pilsētas apjomus palielina, pievienojot pagastiņus, bet būtībā dzīvojamais fonds nepalielinās un jauni cilvēki šeit netiek gaidīti. Visi aizplūst tur, kur var nopirkt normālu dzīvokli.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.08 16:24

Antoha

Piekrītu "kā", es arī tur drīzāk redzu daudzdzīvokļu māju(as) vai kaut ko līdzīgu kā pie Mūsas gājeju tilta, kur ir tās svaigās arī it kā dzīvokļu mājas, bet ne ierastajā izpildījumā.
It īpaši skatoties kā un cik ātri no ss pazūd sludinājumi par mājām un dzīvokļiem Bauskā (tie, kas nav nesamērīgi dārgi vai pilnīga pritona stāvoklī), šis varētu būt izdevīgs risinājums gan pašvaldībai gan uzņēmējam, kas to uzņemas.
Tikai vai pašvaldība jau nav šo teritoriju klasificējusi kā "industriālo" un vai vispār tur ir iespējams attīstīt dzīvojamo zonu, tas ir jautājums.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.08 16:32

Antoha

Par tiem salmiem - bija tak viens no zemniekiem komentējis, ka zemniekam tos salmus "atdot" rūpnīcai sanāk neizdevīgāk nekā izmantot pašam. Tad ko vēl brīnās? Jātnieka kungs jau šeit atklāti lobē rūpnīcas intereses.
Tuklāt šī "industriālā" parka atrašanās vieta ir gaužām vienkārši neērta, principā jebkādai ražotnei vai noliktavai, vai jebkam, kam ir nepieciešama konstanta automašīnu plūsma, it īpaši smago.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.08 08:43

ražošana vai noliktava

lai kaut ko tādu darītu ir jābūt ieinteresētībai, bet visi "ieinteresētie" jau atraduši sev vietiņas valsts pārvaldē un pašvaldībās, jau labu laiciņu ar konkurētspējīgām algām, pietuvinātām privātā sektorā saņemajamām. Tad kāda vēl ražošana, ja nemitīga cīņa par šīm, budžeta paspārnē esošajām amatvietām

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.08 12:57

Lielvīrs

Ai beidz, apskaties cik tie valsts pārvaldē sēdošie saņem un salīdzini ar privāto sektoru, nav tur nekas konkurētspējīgs, ja vien tu valsts pārvaldē nesēdi kādā no birojiem Rīgā un augstajā galā.
Un īsti sakarību starp konkrēto parku un valsts pārvāldē sēdošajiem nevaru saskatīt..
Man jau liekas, ka tieši tie, kā tu saki ieinteresētie, kas sēž tajā tautā tik ļoti izdaudzinātajā un mītiskām algām apvītajā valsts pārvaldē varētu būt tie, kas savu "privāto" biznesu (protams, pastarpināti) iebīdītu šādos parkos, jo noteikti zināmā mērā spētu ietekmēt lēmumu vai, piemēram, īres/nomas/pārdošanas nosacījumus sev par labu.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.08 13:35

tātad,

nākamajiem biznesmeņiem jānāk no skolas sola vai arī melnstrādnieku vidus, bet tiem, kuri patreiz sevi uzskata par neaizstājamiem speciālistiem valsts darbā un pašvaldībās, tiem amati obligāti jāsaglabā, citādi aizbrauks uz UK vai Īriju "sēnes lasīt", bet, varbūt, tomēr domās par savu biznesiņu?

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.08 16:17

-> tātad,

Pats saprati, ko uzrakstīji? Vairākas reizes lasu un tā arī nesapratu ne kur sākas, ne beidzas teikumi, ne kāda vispār vervelējuma doma..

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.08 16:28

kā saka

tātad, rakstītais domāts "ņe dļja sredņh umov"

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.09 08:26

vai daudz zinu, tādu pašvaldību?

domāju ka jā, jo it visas pašvaldības šādā veidā izšiverē naudu, kura tik ļoti noderētu uzņēmējiem biznesa sākšanai vai tā attīstībai. Un nevajag fantazēt par pašvaldību uzņēmumiem, to jau tāpat pietiek, bet varbūt tomēr nē, jo "savējie" vienmēr būs, kam tos krēsliņus vajadzēs. Nekādas atšķirības starp galvaspilsētas domē redzēto, tikai mazākos apmēros un "aizmugure" bieži vien koalīcijas partneris Saeimā

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.09 13:42

HA!

Toties ir ceļš uz nekurzemi! Un pat luksofors krustojumā ar A7. PIlnīgi nejēdzīgā vietā.
Kamēr Mūsas ciemata iedzīvotāji gadiem!!!! lūguši gājēju pāreju vai luksoforu, lai bez apdraudējuma var tikt pāri ceļam uz autobusa pieturu.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.08 12:19

HA HA

un kas no šīs gājēju pārejas domes darboņiem atlektu, kafijai ar bulciņu?

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.08 12:51

!

Tagad ir gan gājēju pāreja, gan luksofors. Par ko cepiens?

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.08 13:37

to !

Tak kurā vietā ir tas luksofors? Ne jau pie Mūsas ciemata!

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.08 14:17

o, jā

Ļoti jēdzīgā vietā ir luksofors! Lai fūres, kuras ieskrējušās pat Bauskā nenomet ātrumu, ļauj ciemata iedzīvotājiem droši savus bērnus uz skolu aizvest! Sliktās pārredzamības dēļ no šī ciemata izbraukt bija riskanti, īpaši ziemā. PALDIES ŠIM PROJEKTAM!!! Ne tikai ātrums nosaka dzīves kvalitāti! Visi nonāksim vienā punktā. Dzīvojiet lēnāk un drošāk. Kā teicis senais latvietis:KUR TIE ĀTRIE TIKUŠI, KUR TIE LĒNIE PALIKUŠI....

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.08 16:18

o,jē!

trīs miljoni par projektu lai "fūres nomestu ātrumu" un "lēnais divplāksnis" tiktu uz "skrejceļa".....

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.08 16:25

mjā

To neviens nedzird..Mūsu priekšniekiem tas neinteresē, viņi ar autobusu nebrauc.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.08 17:32

Bazilio

tā izskatās bauskas zemē ierakti 3 000 000 euro, ej tu nost un knabam un valsts kontrolei nav nekādu jautājumu?

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.08 16:08

Oreganio

Teorētiski skatoties, nav īsti par ko būt jautājumiem. Pašvaldība izmantoja ES naudu un uztaisīja industriālo parku (kas gan ir pārspīlējums, jo reāli jau tikai uztaisīja ieli un sakopa zemi). Ne jau tikai Bauskā pašvaldības to ir darījušas un dara.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.08 16:26

ne jau tikai Bauskā...

bet tieši šādu, naudas apgūšanas projektu dēļ Latvija ir pēdējā vietā starp Baltijas valstīm investīciju piesaistes ziņā, un, izskatās, arī šī, projektā iesaistītā ES fondu nauda būs jāatgriež, jo projektam pagaidām ir O vērtība, izņemot to "pienesumu"kas tika projekta realizētāju kabatās

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.09 08:33

Oreganio

Lai kā gribētos piekrist, diemžēl ne ar LT, ne ar EE mūs salīdzināt nevar. LT pirmkārt ir lielāka, tur ir vairāk iedzīvotāju un viņiem ir robeža ar PL, līdz ar to, visa ekonomika un viss cits ir pavisam citādāks. Ar EE salīdzināt vēl grūtāk, jo viņiem ir ļoti cieša saikne ar Skandināviju un tur lielāka daļa investīciju ir start-up'os un visādos IT un FinTech brīnumos.
No otras puses.. Ja šādus parkus nebūvēs un nemēģinās finansējumu piesaistīt, tad arī pats par sevi nekas nenotiks, tāpēc it kā tikai loģiski būtu mēģināt.. Šajā gadījumā, man personīgi, liekas, ka vienkārši nav līdz galam ņemta vērā atrašanās vieta - tā gluži vienkārši nav ērta. Tai "salmu rūpnīcai" , ko lobē Jātnieks tur būtu OK vieta, jo +/- tuvumā ir vairākas z/s, taču tur jau citas problēmas seko.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.09 10:11

investīcijas

var jau fantazēt par jebko, par Skandināvijas tuvumu vieniem, Polijas otriem, bet tas, ka investīciju ienākšanai tiek likti jebkuri šķēršļi, lai gūtu personīgo labumu vai nepieļautu konkurenci, praksi, kas Latvijā izvērsusies milzu apjomos. Kā arī valsts nodokļu politika, energonesēju cena, kas pie kaimiņiem ir krietni lētāka un kur vēl "transporta nodoklis". Šādu "parku" būvēšana ir kā meža stādīšana, gaidot kad tur varbūt sēnes sāks augt, bet "meža stādītāji" jau savu daļu ar garantiju dabūjuši....

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.09 10:19

Oreganio

Un tu domā, ka LT un EE nenotiek tas pats, kas pie mums? :)
Es tikai saku, ka nav objektīvi salīdzināt, jo ir pārāk daudz atšķirīgu faktoru, dažus arī pats minēji.
Par tiem mežiem gan jāpiekrīt.. bet nu, visi tik ļoti steidzas "apgūt" ES naudu, kamēr vēl tā ir pieejama, līdz ar to arī laiž cauri šādus pa pusei izdomātus projektus.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.09 12:19

redzams

TAS notiek arī kaimiņos, bet stipri vien mazākā mērā, jo tur noķertos, kukuļošanā iesaistītos pēc maza brītiņa neatbrīvo, lai ārstētu "sabeigto veselību", piemēram, Šveicē. Arī tik liela kāre dot kukuļus tur nav, lai izvairītos no konkurences. Ja atceramies, kādas tik valsts institūcijas Balticovo neiesaistīja, lai dabūtu prom Ukrainas uzņēmējus, olu ražotājus. Kā tagad klājas vācu LIDL, kāda tam investoram pretestība, jo kartelim RIMI& MAXIMA ir ko zaudēt....

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.09 13:30

OI,

Veipa kungs! Arī Jūs esat pašvaldības deputāts, bijāt Domes priekšsēdētājs, Gailīšu pagasta vadītājs.... Un nekādu atbildību neuzņematies???

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.08 17:35

OI oi

Nu ne jau tikai viens cilvēks projektu pasūtīja, plānoja, īstenoja utt. Saprotu, ka gribās, bet nevar "piesiet" vainu kādam vienam konkrētam.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.09 09:25

tāpat vien

tādēļ jau mums tā atbildība ir "kolektīva" un visu domes kolektīvu "neiesēdināt", kaut arī to Liepājas cietumu uzceltu.....

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.09 10:11

Vietējās ziņas