Bauskā atklāj fotogrāfa un mākslinieka Laimoņa Šulca izstādi 1

Bauskas muzejā līdz 28. maijam skatāma fotogrāfa un mākslinieka Laimoņa Šulca iemūžināto foto un zīmējumu izstāde «Fotogrāfija un nerātnie zīmējumi».
 
Izstādes atklāšana notika 2. maijā. Uz pasākumu pulcējās gan foto kluba «Bauska» biedri, gan attēlu modeles, gan mākslinieka cienītāji. Pats L. Šulcs uzsvēra, ka viņu interesē sanākušo viedoklis par fotogrāfijām un zīmējumiem. «Esmu paškritisks. Vēlos, lai arī skatītāji izvērtētu manas bildes,» tā mākslinieks. Izstādītas 30 fotogrāfijas un daudz zīmējumu, kurus L. Šulcs sauc par šaržiem. Daudzi no šiem attēliem publicēti laikrakstā «Bauskas Dzīve», savukārt citus šāda izstādē varēja skatīt pirmo reizi.

«Vēlos teikt, ka Laimonim šis pavasaris ir ražas laiks. Prieks, ka darbu ir tik daudz un tik plašs pulks cienītāju. Savukārt izstādītie darbi un bildes runā paši par sevi,» tā, izstādi atklājot, teica Bauskas muzeja Mākslas nodaļas vadītāja Ilga Balode. «Šeit var iedziļināties mākslinieka skatu punktā. Viņš ir labs kolēģis, foto kluba biedrs. Vienmēr var parunāties, konsultēties, jo Laimonis ar savām zināšanām dalās,» tā Imants Nullītis, foto kluba «Bauska» biedrs.

Laimonis Šulcs izstādes īpašo bildi aicināja izvēlēties vēl vienu foto kluba «Bauska» biedru Arni Indriku. Pēc tam kopā ar A. Indriku pie fotogrāfijas ar nosaukumu «Nejauša klusā daba» uzņēma īpašo izstādes foto, bet pēc tam iemūžināja apmeklētājus kopā ar mākslinieku. Jāatzīst, ka lielā fotogrāfu skaita dēļ tas bija nedaudz haotisks pasākums – viesi gribēja gan paši fotografēt, gan tikt iemūžināti kopā ar izstādes autoru.

«Nesen, liekas, atzīmējām Laimoņa 80 gadu izstādi,» baudot izstādi, atmiņās kavējas baušķenieks Jānis Mičulis. Jāatzīmē, ka pēc pirmā iespaida, kad pašā sākumā lielākā uzmanība veltīta fotogrāfijām, lielākā daļa pārcēlās uz telpu ar šaržiem, novērtējot mākslinieka spēju uzzīmēt cilvēkus atpazīstami, turklāt iekļaujot zīmējumos domas, kuras uzreiz nav pamanāmas un prasa reizēm ilgāku iedziļināšanos, lai izprastu šaržā ietverto ideju.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas