Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskā atklāj vasaras tūrisma sezonu 5

Tūrisma sezonas atklāšanas svētki «Izbaudi brīvdienas Bauskas apkārtnē» svētdien, 4. maijā, ritēja zem draudīgiem lietus mākoņiem. Varbūt tādēļ apmeklētāju Bauskas Rātslaukumā bija mazāk kā citus gadus.

Bauskas tūrisma informācijas centra vadītāja Inese Turkupole-Zilpure norādīja, ka lietus ir laba zīme, kas jaunajai tūrisma sezonai varētu nest svētību – daudz ieinteresētu apmeklētāju. Bauskas novadā viņiem šogad tiks piedāvāti vairāki jaunumi. Svētkos ar tiem iepazīstināja populārāko apskates objektu pārstāvji, savus izstrādājumus piedāvāja novada amatnieki un mājražotāji.

Savus jaunos tērpus izrādīja Bauskas pils seno deju grupa «Galms», par jaunumiem ekspozīcijā klāstīja Bauskas novadpētniecības un mākslas muzejs. Uzstājās Bauskas bērnu un jauniešu centra vokālā studija «Miljons», Bauskas kultūras centra deju grupa «Lēra».

Dūmiņu vīna darītavas saimniece Ieva Dūmiņa šī gada sezonai sarūpējusi vairākus jaunumus. Viens no tiem ir «Medus vīns ar čilī», iepriekš nav baudīts arī «Plūškoka ogu vīns». Uzņēmēja cer, ka jaunā sezona viņai un citiem viesu gaidītājiem būs sekmīga. 

Ar oriģinalitāti šajā dienā apmeklētājus pārsteidza salons «Meistars Gothards». Te notika Bauskā vēl nebijusi akcija «Gabaliņš mākslas jeb izglāb gleznu!» To rīkoja mākslinieces Matilde Laura Ikerte un Kristīne Selane. Interesenti varēja savā īpašumā iegūt tīkamāko fragmentu. «Viss jaunais ir labi aizmirsts vecais. Gleznotājam Polam Sezānam 19. gadsimtā kāds pircējs aizrādīja, ka viņa darbs esot pārāk dārgs. Uzzinājis, cik pircējam ir naudas, mākslinieks nogrieza no savas gleznas nelielu gabalu un pārdeva to. Mēs šodien darām ko līdzīgu,» skaidroja K. Selane.

Sajūsmu par gleznām izrādīja baušķeniece Tamāra Karnīte. Pēc ilgas un pārdomātas «pielaikošanas» viņa izvēlējās fragmentu no M. L. Ikertes gleznas, kas tūlīt arī tika izgriezts un ierāmēts.

Pasākuma jaunākie apmeklētāji pulcējās pie Rīgas motormuzeja Bauskas filiāles stenda. Te gids Juris Vanags ierādīja viņiem, kā izgatavot savulaik leģendārā Latvijā ražotā mikroautobusa «RAF» papīra modeli. «Ir ļoti interesanti pašai izveidot mikroautobusu. Tas nemaz nav grūti,»  skaidroja piecgadīgā Amanda Šveriņa.

Strauji plaka zemnieces Dairas Jātnieces piedāvātie virteņi. Baušķeniece Dina Ālmane ar tiem cienāja vīru Edgaru, meitu Ievu un viņas draugu Martinu. «Jauki, ka atnācām uz Rātslaukumu, jo te ir daudz ko redzēt. Prieks par vietējo amatnieku produkciju,» secināja D. Ālmane.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Pols Sezans

Es taču nedzīvoju 18.gs, kā gan es varēju tad tirgot savas gleznas???

No Wikipēdijas: Pols Sezans (franču: Paul Cézanne, dzimis 1839. gada 19. janvārī, miris 1906. gada 22. oktobrī)

pirms 6 gadiem, 2014.05.06 08:18

Nu ja

Obligāti jāatrāda meiteņu mājturības skola-Kaucminde!

pirms 6 gadiem, 2014.05.06 21:10

Labs

Labs pasākums bija organizētā ekskursija pa Bauskas vecpilsētu: ļoti interesanti un saturīgi, liels paldies. Lietus gan trāpija nelaikā :(

pirms 6 gadiem, 2014.05.06 22:23

sviests

O, kas par cilvēkiem, Bauskas krējums. Īsti bļodlaižnieciska reportāža (pēc Kairiša).

pirms 6 gadiem, 2014.05.07 00:05

Vietējās ziņas