Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskā atklās gleznotājas Anitas Melderes izstādi

Bauskas Novadpētniecības un mākslas muzejā pirmdien,6. janvārī, atklās gleznotājas Anitas Melderes gleznu izstādi «Reālas vērtības», portālu informēja muzeja speciāliste Līga Grosbarde. Mākslinieces gleznas izstādē «Sieviešu lietas» no 6. janvāra mēnesi būs apskatāmas arī galerijā «Meistars Gothards».

«Šoreiz manos darbos nepārprotami dominē reāls pasaules skatījums. Manis izvēlētie motīvi un tajos ieliktais vēstījums visdziļākā būtībā ir lielākās vērtības. Izstādei atlasīte darbi, ar atsevišķiem izņēmumiem, tapuši pēdējo divu gadu vasarās, kad pēc saspringta darba cēliena augstskolā gribas aizgūtnēm baudīt vasaru, steigt satikt un aicināt ciemos draugus un tuvus cilvēkus, samīļot un atrast vairāk laika kopā būšanai ar mazbērniem un, protams, gleznot, gleznot un gleznot,» teic A. Meldere.

Māksliniece atklāj, ka «Zilais stūrītis parkā» tapis pirms pieciem gadiem Rundālē, plenērā «Bauskas vasara». Rundāles puse gleznotājai saistās ar jaunības atmiņām un gaišas pasaules izjūtas klātbūtni. Savukārt, Bauska – ar cilvēkiem, kurus  prieks atkal redzēt.

Mākslinieces atkāpe reālisma virzienā sākot no 2006. gada ir viņas dzīves, likteņa sakritību un apstākļu diktēta, viņas pašsaglabāšanās ceļš, kad līdzcilvēku pleca sajūtā, intīmā pasaules un dabas vērojumā, ir bijis pa spēkam izturēt un atrast spēku dzīvot, bet radošajā jomā saglabāt savu māksliniecisko pašapziņu.

Garajā profesionālajā darbībā ir bijuši vairāki periodi. Gleznotāja kļuva atpazīstama ar savām agrīnajām klusajām dabām un portretiem. Abstraktā glezniecība mākslinieci savaldzinājusi deviņdesmito  gadu sākumā, kurai  veltīti turpat 20 gadi. Šajā laika nogrieznī iegūtās atziņas un prasmes ir mana bagātība, saka gleznotāja A.Meldere.

«Manas abstraktās ekspresijas arvien prasījušas kādu pārāku atdošanos. Krāsās un līniju ritmos izcīnu īstas cīņas, atdodot sevi visu, līdz pēdējai lāsei, visdziļākā būtībā smeļot spēku ideālismā. Vairāk par visu nevēlētos šo ideālismu zaudēt. Ticu un ceru, ka tas, ko esmu darījusi un daru tiks saprasts un novērtēts,» teic māksliniece.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas