Bauskā atklās piemiņas stēlas Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem 12

Piepildīts solās būt Lāčplēša dienas pasākums 11. novembrī Bauskā. Reizē ar zemessargu un jaunsargu dalību atklās piemiņas stēlas Bauskas novada Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem.

Stēlas pie Bauskas Brīvības pieminekļa uzstādītas pagājušajā nedēļā Aizsardzības ministrijas Jaunsardzes un informācijas centra iniciētā projektā «Atceries Lāčplēšus!». Projekta mērķis ir apzināt Lāčplēša Kara ordeņa kavalierus un uzstādīt piemiņas zīmi stēlas veidolā. Pieminekļus veido mākslinieks Jānis Strupulis, tādi ir uzstādīti arī Iecavā un Vecumniekos, par ko «Bauskas Dzīve» iepriekš vēstījusi.

Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Voldemārs Čačs informēja, ka SIA «Vides serviss» darbinieki jau nedēļu pirms uzstādīšanas sagatavoja pamatnes. Tagad notiek apkārtnes sakopšana, 11. novembrī visam jābūt paveiktam. Izbūvēs arī Brīvības bulvāra posmu pieminekļa tuvumā.

Pēc svinīgā pasākuma paredzēts lāpu gājiens, kas noslēgsies Rātslaukumā. Bauskas zemessardzes 53. bataljona komandieris Elmārs Popakuls sola, ka šogad pasākuma dalībniekiem būs arī jauks, negaidīts pārsteigums.


UZZIŅAI

Lāčplēša Kara ordeņa kavalieri Bauskas novadā:

Jānis Birznieks, Jānis Klipsons, Kārlis Freimanis, Leons Krafts, Juris Kristiņš, Jānis Drunka, Frīdrihs Cernts, Jānis Kubilis, Juris Ozoliņš, Pēteris Buķis, Krišjānis Berķis, Kārlis Berķis, Valdemārs Ērmanis, Otomārs Ozoliņš, Krišjānis Juris Kodis, Vilis Roberts Ragovskis, Teodors Baltalksnis, Valdemārs Strautnieks, Andrejs Bezdelīga, Rūdolfs Ceplītis, Jēkabs Vārēns, Jānis Ludde, Tālivaldis Lepše, Augusts Goževics, Vilis Kalniņš, Roberts Ķīselis, Jēkabs Kupens, Andrejs Kraulis un Jānis Nerets.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

stēla

Latviski pareizi būtu akmens stabs vai vertikāla akmens plāksne! Bet nu vietējiem "rakstniekiem" svarīgāk ir izlikties gudrākiem esam.

pirms 2 gadiem, 2018.11.06 10:21

Stēlai

Tas nav "vietējiem rakstniekiem" - tas ir visiem un vispārpieņemts lietot. Neesmu literatūrā daudz lasījusi par vertikālām akmens plāksnēm, bet par stēlām gan daudz.

pirms 2 gadiem, 2018.11.06 10:48

P

Kas ir stela-nezinu,toties zinu,kā Endzelīnam bija savs nosaukums ķeblim.Davaj,rakstīsim gramatiski pareizā,visiem saprotamā,skaidrā(nedomāju polšu)latviešu valodā.To d.a.v.a.j.es pieliku ,lai iznāktu kaut kāda diskusija;domāts sakarīga tērzēšana,saruna,obščem disputs,čats u.t.t.

pirms 2 gadiem, 2018.11.06 14:55

novads

Šo nosaukumu stēla šādiem objektiem lietu visā Latvijā, kur vien šos bluķus liek...Vai tas ir smuki, nezinu, bet ilgmūžīgi gan...

pirms 2 gadiem, 2018.11.06 16:22

bet

galvenais, ka visi pieminekļi vienuviet. Tāds kā stēlu (?!) skulptūru un citu krāvumu dārzs. Kādu laiku atpakaļ nu jau bijušais vietvaldis gribēja pieminekli Krišjānim Berķim. Izcēlās diskusijas par novietošanu. Tad nu, reku šeku, arī Berķim vajag atrast vietu. Galvenais, parkam pa vidu jānoliek norādes - pa labi šamajs, pa kreisi tamajs, lai pūlī nesajūk, kurp ar savu ziedu bunti padoties

pirms 2 gadiem, 2018.11.06 20:15

jautājums?

ar šādiem "apbūves tempiem" diez cik ilgam laikam pietiks šis zemes pleķītis Brīvības bulvāra malā?

pirms 2 gadiem, 2018.11.06 20:35

atbilde

nocirtīs izkropļotās liepas līdz galam, un reku vieta būs

pirms 2 gadiem, 2018.11.08 19:24

baušķeniekiem

Mīļie baušķenieki! Kāpēc nav pateicības un lepnuma. Atkal dīvainas piezīmes.
Vai tad šie Latvijas aizstāvji nav pelnījuši piemiņas vietas? Vismaz garām ejot, atcerēsimies!

pirms 2 gadiem, 2018.11.06 21:18

pierītu un reizē nē

Ir pelnījuši.Tikai tie,kas atcerās tie atcerās.Bet garāmgājēji diez vai galvas uz to pusi pagriezīs.Un diemžēl to garāmgājēju ir tas lielākais procents no Bauskas iedzīvotājiem.Cik esmu redzējis tai pašā Bauskas NA ir tikai pāris biedru,kas tur aizies uz piemiņas pasākumiem.Pārējie tikai skaitās un lepni dēvē sevi par patriotiem.Diezgan skumji,bet ko padarīsi.

pirms 2 gadiem, 2018.11.07 07:09

Onkulis Bauskā

Pieminekļu parks - Bauskas disnejlenda! Ar gaumi tiem, kas to visu pieļauj, ir kā ir. It kā nebūtu pilsētā citur vietas, ka visi pieminekļi, stēlas un akmeņi ir jāsakoncentrē vienvietus...

pirms 2 gadiem, 2018.11.07 08:57

nedaudz sānis

pietrūkst šeit tās ebreju piemiņas vietas, kam vieta atradās vecpilsētā

pirms 2 gadiem, 2018.11.08 17:39

Mendelsons

mums ir neaizvietojama būvvaldes vadītāja ar īpasi izsmalcinātu gaumes izjūtu, tai būs pieņemami, ja tik vadība liks, tad atļaus pieminekli arī mērkaķim uzstādīt

pirms 2 gadiem, 2018.11.08 19:27

Vietējās ziņas