Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskā atklās «Talsu Krūmu mākslas grupas» izstādi

Šodien Bauskas Novadpētniecības un mākslas muzejā notiks "Talsu Krūmu mākslas grupas" izstādes atklāšana, portālu informēja Bauskas Novadpētniecības un mākslas muzeja pārstāve Līga Grosbarde.

Viņa skaidroja, ka "Talsu Krūmu mākslas grupa", kurā ir 15 mākslinieki, Bauskā viesosies otro reizi. Mākslas grupa daudzu gadu laikā veidojusies pēc iekšējiem un īpaši nedefinētiem kritērijiem.

Vairāk nekā 25 gadu laikā sasniegts augsts profesionālisma līmenis dažādās vizuālās mākslas jomās - glezniecībā, grafikā, dažādos objektu mākslas veidos, fotogrāfijās, skaidroja Grosbarde.

Grupai ir ļoti aktīva izstāžu darbība - katrs mākslinieks ik pēc pieciem gadiem rīko savu personālizstādi. Katru gadu notiek grupas divas izstādes ārzemēs - Beļģijā, Zviedrijā, Igaunijā, Lietuvā, Čehijā, Turcijā, Dānijā. Tāpat mākslinieki regulāri piedalās izstādēs, plenēros un darbnīcās gan Latvijā, gan ārzemēs.

Mākslinieku vienotne veidojusi arī Latvijā labi prezentētas konceptuālas izstādes "Talsu gods" un "Talsu tiesa", informēja muzeja pārstāve.

"Bauskas muzeja izstādē būs skatāms vizuāli informatīvais bloks - digitālās izdrukas, kas sniegs plašāku ieskatu par mākslinieku aktivitātēm ārpus tradicionāliem mākslas veidiem. Mākslinieku Ulda Balgas, Daiņa Kārkluvalka un Āra Krauzes fotogrāfijās redzēsim grupas asprātīgās performances un akcijas," pauda Grosbarde.

Viņa skaidroja, ka pārējā izstāde prezentēs diezgan plašu modernās glezniecības stilu un autoru individuālo rokrakstu dažādību, sākot ar izteiktu abstrakto ekspresionismu gleznās - Andra Vītola - līdz pat pašlaik Latvijā uzplaukstošajam jauno mākslinieku konceptuālajam reālismam Lauras Feldbergas darbos.

"Tomēr lielākā daļa Talsu gleznotāju - Andris Biezbārdis, Gunta Kalsere, Guna Millersone un Zigurds Poļikovs - radoši interpretē Latvijas ainavas realitātē gūtos iespaidus abstrakti vai ekspresīvi, bet kopumā ziemeļnieciskā kolorītā. Latvijas naivistu mākslu izstādē pārstāvēs viens no tās pazīstamākajiem autoriem Latvijā - Modris Sapuns," informēja Bauskas Novadpētniecības un mākslas muzeja pārstāve.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas