Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskā atklātā rotaļu istaba «Bitīte» piedāvā izklaidi bērniem un mieru vecākiem 14

Bauskā, tirdzniecības centra «Apavu namiņš» telpās, 24. janvārī atklāja rotaļu istabu bērniem «Bitīte». Te sestdien pulcējās apmēram pussimts bērnu un vecāku.

Mikrouzņēmumu «Bērnu rotaļu istaba «Bitīte»» izveidojusi baušķeniece Aiva Aišpure, kas pašlaik ir uzņēmuma vienīgā darbiniece. Pati teic – ja vecāku interese būs pietiekami liela, varēs padomāt par vēl vienu strādājošo.

Atvēršanas pasākums bija skaļš un atraktīvs – ar dažādām spēlēm un rotaļām āra laukumā sanākušos izklaidēja lielā bite, kuru tēloja Jurgita Druseika, un akordeonists Raitis Sirmanis. Atklāšanas lenti svinīgi pārgrieza saimnieces meita Patrīcija. Spēles un radošās darbnīcas turpinājās rotaļu istabas teritorijā. Daži no vecākiem jau izmantoja iespēju un atstāja savus bērnus rotaļāties uz stundu.

Sanākušie vecāki ideju vērtēja pozitīvi, bet ne visi atzina, ka ir gatavi to izmantot. «Pašlaik bērniņš ir pārāk mazs. Varbūt istaba noderēs, kad sākšu strādāt, bet jau tagad zinu, ka darbdienās bērnu būs, kur atstāt,» sacīja Zane Andrišūna.

Citi uzreiz atzina, ka izmantos gan iespēju par samaksu atstāt bērniņu uz laiku, gan piedāvājumus aizvadīt dažādus svētkus rotaļu istabā. «Dzīvoklī nav tik daudz vietas, lai sarīkotu ballīti, kā gribētos. Šeit arī jūtos droši – tikpat kā mazuli uz bērnudārzu aizvest,» stāsta māmiņa Zanda Žeglova.

Ilze Kisiļeva audzina trīs bērniņus, un viņai šāds piedāvājums reizēm varētu būt īsts glābiņš. «Grūti kaut kur aiziet – mazākajam pagaidām ir tikai viens mēnesis, pārējie arī jāpieskata. Ja gribas kaut cik atvēlēt sev laiku, nokārtot kādus dokumentus, aiziet pie friziera, daktera, uz sporta zāli – pašlaik tas ir ļoti grūti. Domāju, ka rotaļu istaba šādas situācijas atvieglos,» savu ikdienu raksturo jaunā māmiņa.

A. Aišpure šeit gaida bērnus no pusotra gada vecuma un vecākus. Var pieņemt arī jaunākus, bet tos gan jāpieskata kādam no vecākiem. Uzņēmēja stāsta, ka rotaļu istabas izveidē ieguldīti ģimenes līdzekļi, un cer, ka vecāku aktivitāte būs pietiekama, lai šo ieguldījumu atgūtu un nopelnītu. Bērnu pieskatīšana esot tikai viens no piedāvājumiem – plānots rīkot eksperimentālas darbnīcas un dažādas svinības, atzīmējot dzimšanas un vārda dienas un citus svētkus.

Aiva Aišpure atklāj, ka saņēmusi neredzētu atbalstu no tuviem un tālākiem paziņām. Baušķeniece Ludmila, piemēram, uzdāvinājusi savu dažādu veidu bitīšu kolekciju, kas tagad grezno rotaļu istabas telpas.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

Arnolds Bērziņs

Patīkama ziņa un prieks ,ka domā par bērniem un būtu jāņem pa piemēru citām pašvaldībām,kur nav ierīkots bērnu istabas,nerunājot par Dienas centriem,ļoti būtu jāpadomā manā novadā. Es esmu dzimis Bauskā un priecājos par izaugsmi visos virzienos,lai veicas darbs un panākumus visiem darbiniekiem,visu to labāko.

pirms 5 gadiem, 2015.01.26 13:20

Super..

Tas ir tiesam super,lai izdodas ,jo mums bauska pat nav kur nosvinet bernam jubileju.ah

pirms 5 gadiem, 2015.01.26 16:04

inga

nez vai jums ir atbilstosa izglitiba vai kads cits papirs kas lautu bernus pieskatit? vai kads likums to nenosaka bernu uzraudzibas pakalpojuma?

pirms 4 gadiem, 2016.01.01 15:20

Vija

Kāda jauka ziņa! Ceru, ka mūžigie rējēji šodien būs aizrījušies!!! :)

pirms 5 gadiem, 2015.01.26 17:32

zuze123

Paldies par šādu jauku vietiņu! mums patika!

pirms 5 gadiem, 2015.01.26 17:43

Klauna pielūdzējas

Mums arī patīka. Klauns arī foršs. Manai meitiņai ļoti patik viņš. Varētu uzlūgt viņu uz kādu bērnu balīti.

pirms 5 gadiem, 2015.01.26 20:07

Vienreizēji

Sen bij laiks kaut kam tādam būt! Tagad tiešām ir iespēja atstāt savas atvasītes uz neilgu laiku lai paspētu sadarīt savus darbiņus, kā arī nosvinēt bērniem svētkus. Telpas tiešām ir ļoti mājīgas un forša atmosfēra. Paldies Jums un lai veicas!

pirms 5 gadiem, 2015.01.26 17:49

Geimers

Īstiem Bauskas geimeriem vārds "Bitīte" asocējas ar ko pavisam citu, bet lai izdodas :)

pirms 5 gadiem, 2015.01.26 20:37

aka

Man prieks , par to , ka ir apņēmīgi cilvēciņi kaut ko izveidot un darīt te pat mūsu DZIMTENĒ .Lai izdodās un veicās darbiņos...

pirms 5 gadiem, 2015.01.27 16:16

Sanita

Brīnišķīga iespēja vecākiem un bērniem!

pirms 5 gadiem, 2015.01.27 18:18

Prieks

Paldies par jauko pasākumu! Prieks, ka arī Bauskā būs iespēja atstāt bērniņus mājīgajās telpās un nosvinēt svētkus bērniem! Tas tiešām pilsētai bija nepieciešams!

pirms 5 gadiem, 2015.01.27 19:57

Vietējās ziņas