Bauska atsakoties rīkot «Puķu draugu saietu», pieliek punktu 40 gadu tradīcijai 52

Jau vairāk nekā 40 gadus jūlijā paviesoties skaistākajos dārzos aicina ''Puķu draugu saiets''. Šovasar viesus plānoja uzņemt Bauska, taču dažus mēnešus pirms pasākuma novada dome atteicās to rīkot, tāpēc tradīcija, kas ik gadu pulcēja tūkstošiem ziedu mīļotāju, iespējams, pārtrūks, ziņo Zemgales reģionālā televīzija.

''Puķu draugu saiets'' sākās kā dārza svētki 1978. gadā. Vēlāk to organizēja Dārzkopības biedrības, bet 21. gadsimtā to pārņēmušas pašvaldības. Pagājušā saieta noslēgumā pasākuma stafeti pārņēma Bauskas novads.

"Es uzskatu, ka tas ir liels pagodinājums tai vietai, kur notiek šis saiets. Tas paceļ šīs vietas estētisko un informatīvo stāvokli," uzsvēra 'Puķu draugu saieta'' idejas autors Aivars Irbe.

Bauskas novadam puķu draugi jāuzņem šovasar. Jau decembrī tika izziņota gidu un skaisto dārzu īpašnieku pieteikšanās. Tomēr pēdējā domes sēdē deputāti lēmuši atteikties no saieta organizēšanas. Iemesli tam esot vairāki. Gan komunikācijas trūkums ar festivāla idejas autoriem, gan Zemgales ļaužu inertums, gan nesaprašanās deputātu starpā par to, cik lietderīgs būtu šāds naudas ieguldījums.

"Pārņemot šo karogu, nāk līdzi arī noteikts darba apjoms, kas tur jāizdara. Uz šo brīdi esam atdūrušies pret to, ka mums nav to cilvēku, kas gribētu parādīt savu sētu.

Tā kā mēs zinām arī šīs izmaksas, kas ir mūsu budžetā, un tās nav mazas, kas nāk papildus šī pasākuma rīkošanai. Līdz ar to, izvērtējot situāciju, šo neziņu, kas ir apakšā zem šī pasākuma rīkošanas, mēs novada budžetā neapstiprinājām naudu tam, un tāpēc arī atteicāmies," skaidroja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks (Zaļo un Zemnieku savienība).

''Puķu draugu saieta'' idejas autors ir neizpratnē par šādu notikumu pavērsienu, jo pasākuma formāts ir nemainīgs jau gadu desmitiem, bet  šāds gadījums saieta vairāk nekā 40 gadus garajā vēsturē esot pirmoreiz.

"Pašvaldības šos pasākumus organizē, un man nekad nav bijušas finansiālas saistības ar pasākumiem. Pašvaldības noteica, kāda ir dalības maksa. Dalības maksa par piedalīšanos, dalības maksa par autobusu, kurus arī daudzus pēdējos gadus piedāvāja," stāstīja Irbe.

Iepriekšējo svētku organizatori atzīst, ka ar dalības maksu vien šāda pasākuma organizēšanai tiešām nepietiekot. Tomēr ieguldītais darbs un finansējums noteikti esot attaisnojies, jo svētkos, piemēram, Salaspili no jauna iepazinuši ap 4000 cilvēku. Turklāt pasākuma sagatavošana saliedējusi ap 100 pašvaldības darbinieku. 

Lai puķu draugi nezaudētu vienus no skaistākajiem gada svētkiem, idejas autori cer, ka  vēl pieteiksies kāda pašvaldība, kas saietu spēs noorganizēt šogad.


Pievieno komentāru

Komentāri 52

...

Un ko mēs no tā zaudējam? Pilnīgi neko! Bauska ir skaista,sakopta ar ziediem,dobēm ar daudziem brīnišķīgiem privātiem dārziem! Kas to grib redzēt,tas redz arī bez kaut kāda mistiska pasākuma.

pirms gada, 2019.03.27 09:20

ura

Pilnīgi pareizi, domes administrācijas sabiedrisko attiecību moderātore!

pirms gada, 2019.03.27 09:45

....

Kauns par cilvēku,kas tā var rakstīt.Liekas,ka tas nemaz nav baušķenieks.

pirms gada, 2019.03.27 17:13

Ha

Nav jau arī, kurš deputāts dzīvo Rīgā?

pirms gada, 2019.03.27 17:44

PR moderatore

oho, kas par komunikācijas valodiņu!

pirms gada, 2019.03.27 12:41

Šis ir spilgts piemērs vājai PR nodaļai. Vajag vēl četrus darbiniekus pieņemt, lai spodrinātu Bauskas novada tēlu, lai pārliecinātu auditoriju domāt citādi, lai beidzot kaut ko darītu. Pat Ape varēja sarīkot šo saietu ar saviem reģistrētajiem 3684 iedzīvotājiem.

pirms gada, 2019.03.27 09:51

tā viš ir

mums novadā PR galvenajai "damočkai" vajag īpašu komunikāciju,pieeju un motivāciju!

pirms gada, 2019.03.27 09:57

Te parādās

Sabiedrisko attiecību nodaļas slinkums motivēt, pārliecināt novada iedzīvotājus izrādīt savas sētas. Šķiet ne jau iedzīvotāji kūtri uz sava pagalma izrādīšanu, bet pašvaldības darbinieki kūtri uz strādāšanu. Vieglāk atrast iemeslus, lai nestrādātu. Ar vieglu roku rīkojam trallalla festivālus, bet kaut ko citādu viegli laižam garām.

pirms gada, 2019.03.27 10:15

Un

Sabiedrisko attiecību nodaļai tas izrādījās pārāk ciets rieksts. Bija vieglāk pārliecināt vadību par lielajām izmaksām, nekā meklēt atbalstītājus-sponsorus, brīvprātīgos gidus, publicēt informāciju, kā sacīt jāsaka - darīt savu darbu.

pirms gada, 2019.03.27 11:53

rajons

Nu ko ,atliek tik tiekt paldies Dobeles,Salaspils un daudzkārt mazākajam un daudzreiz trūcīgākajam Raunas novadam,kuri bija spējīgi šos skaistos pasākumus noorganizēt iepriekšējos gados. Bauska ,kā parasti , ar muti Rīgā -ar darbiem aizkrāsnē.

pirms gada, 2019.03.27 10:03

Tradīcija

Bauskas novada pašvaldībai tradīcijas nerūp. To apliecina pašu izmisīgā mētāšanās pilsētas un novada svētku rīkošanā. 2009. gada Bauskas svētki rīkoti no 24.-26. jūlijam, gadu vēlāk svinēti Bauskas novada svētki jau citā laikā, nedēļas garumā no 30. jūlija līdz 7. augustam. 2011. gadā svinības ilgst no 29. jūlija līdz 6. augustam. 2013. gadā tas ir laiks no 17. jūlija līdz 2. augustam. 2016. gadā un 2017. gadā tas ir jau 2. jūlijs. Pagājušajā - 2018. gadā - 26. maijs, bet šogad 21.-23. jūnijs. Tad par kādām tradīcijām varam runāt?

pirms gada, 2019.03.27 10:10

Alfons

Es tiešām neizprotu pie kādas stratēģijas Bauska pieturās? Vai vispār tāda eksistē? Ja vēlamies, popularizēt šo vietu un piesaistīt papildus publiku, lai uzņēmēji kaut ko arī nopelnītu, tak prātīgāk ir pieradināt tuvus un tālus viesus pie viena datuma nevis lēkāt šurpu-turpu. Ja es zinu, ka Jelgavā vasaras sezona sākas ar Jelgavas pilsētas svētkiem, kas vienmēr notiek maija pēdējā nedēļas nogalē, Kuldīgas pilsētas festivāls vienmēr norisinās jūlija trešajā nedēļā, Saldus novada svētki ik gadu maija trešajā sestdienā, Alūksnē augusta pirmajā nedēļā, tepat Rundālē novada svētki tradicionāli notiek jūnija pirmajā sestdienā. No tā izriet, ka mums - Bauskas novadā, var atvēlēt svētkus, kad pagadās, jebšu- kad vietvalžiem izdevīgi. Varbūt nevajag iespringt un rīkojam visus svētkus vienā laikā, piemēram, izcilajā Dambja laukumā Bauskā -gadu mijā?!

pirms gada, 2019.03.27 11:43

Hallo

Skaidroja,ka pilsētas svētki ir sevi izsmēluši (nez kāpēc citur tā nav), esot novecojis formāts un vietā nāca festivāls Taste, kuram regulāru laika posmu- augusta pirmo nedēļas nogali, varēja atrast. Traļi vaļi pasākums ir komercrakstura. Tālab arī datumi nemainīgi. Novada svētkus var iestumt, kur pagadās. Šogad Bauskas jubileju kopā ar visa novada un Līgo svētkiem. BRAVO! I visi apmierināti, i Ābrams uz krāsne, i Arnolds uz skatuve, i pilsētas lauve. Kāda makarona pēc tautai būtu jālustējas tik daudz!? Tas pats ar Vimbu tingeltangeli, pirmo pievilka Lieldienām klāt, otro nesanāca, jo tās nu bij par agru, bet šogad re -ak tu laime pilnīga, atklal var olas ripināt un vimbas kūpināt!

pirms gada, 2019.03.27 14:13

par to tradīcijas

Vajadzētu lauzt tradīcijas,un 2019.gadā svētkus nerīkot vispār.Ko Bauska no tā zaudēs.Pilnīgi neko.Kas gribēs,pats sev uzrīkos svētkus.

pirms gada, 2019.03.27 17:17

tērētājs

Bauskas administrācijas darboņiem nav laika organizēt saturīgus pasākumus, jo visu laiku jāvelta laiks intrigu pīšanai, draugošanās pasākumiem un J komandas Contry dzerstiņa organizēšanai, jo no tā ir labums, no pārējā nav ne labuma, ne jēgas, un ja vadītājs vēl ir beigta vimba, ar skatu kurš tendēts uz privāto izdevīgumu, tad vispār esam astes pusē

pirms gada, 2019.03.27 20:30

Puķu draugs

Ja šo saietu rīkotu J. dēliņš, atrastos i nauda, i komunikācija.

pirms gada, 2019.03.27 10:20

draugam

Nu gan tu sarunāji muļķības.

pirms gada, 2019.03.27 17:19

Liene

Kāpēc jūs apsaukājiet PR nodaļas vadītāju un runājiet par viņu slikti.

pirms gada, 2019.03.27 10:24

Zane

Es pieļauju, ka puķu audzētāji ir iekļuvuši zaudējumos, jo domājot, ka Bausku trīs reizes vairāk izdaiļos, ierēķinājuši papildus stādus apzaļumošanai. Un tos jau pasūta rudenī, kad vēl solījumi bija spēkā.

pirms gada, 2019.03.27 10:31

Tēls

Bauska pati par sevi ļoti labi veido tēlu. Policisti, kas nepalīdz. Regulāri kautiņi pie TOP izklaides vietas Bauskā - spēļu zāles. Iecirsts kā akmenī- par laimīgu sevi sauc, kas brauc no Bauskas nepiekauts. Bauska pieviļ puķu draugus. Bauska alkohola veikalam piedāvā telpas kultūras namā. Bauskas deputāts klaji bezkaunīgi vairākus gadus brauc bez tehniskās apskates. Bauskas novads piešķir uzņēmēju balvu ražotājam, kurš piekāš vietējos zemniekus. Sarakstu varētu turpināt līdz vakaram.

pirms gada, 2019.03.27 10:41

Anita

Šo tēmu jau vienreiz apsprieda, vai tad pēķšņi - hop - un rīkosim-būs? Atcēla, tad atcēla. Rekur ziņa, ka atbalsta autokrosa čempionātu. Varbūt šeit domājot par vietējiem iedzīvotājiem var kā izdomāt, lai vietējie var nopirkt biļetes ar kādu atlaidi, ja jau dzīvo šajā novadā. Citās pašvaldībās kur ir jau iedzīvotāju kartes, to vieglāk kā samenedžēt, šeit kā jādomā.

pirms gada, 2019.03.27 11:01

Sanita

šeit visa nauda aigājusi festivālu ielūgumos un brīvbiļetēs vairāku simtu apmērā. Lai vimbēdāji savas biļetes pērk par pilnu cenu

pirms gada, 2019.03.27 20:32

viesis

Vai tad tikai pašā Bauskā ir ko redzēt? Novads ir pietiekami liels.Jāpieliek tikai vairāk darba abpusēji. Nu ko, tie ir zemgalieši!

pirms gada, 2019.03.27 11:45

puķu saiets

tas tāds pasākums kurā iespējams puķes vien apskatīt un paostīt, bet tā kārtīgi "iešņaukt", kā novada domē ierasts, šeit gan nevarēs, tāpēc arī interese no novada domes puses- noraidoša

pirms gada, 2019.03.27 12:59

bums

šo pasākumu rīkot vajadzēja uzticēt Dūmam, ar kārtīgu budžetu, i būtu pasākums, i vajadzīgās personas būtu sašņaukušās pulverīti ar nosaukumu "many-many"

pirms gada, 2019.03.27 20:35

Elmārs

Kultūras namam šis bija jāuzņemas un jāīsteno! Baigā māksla reizi gadā uztaisīt taste, uzaicināt Busuli, un visu atlikušo gadu pašiem priecāties. Jābūt pasākumu daudzveidībai - un šeit, jau ar lielu bagāžu bija iespēja īstenot labu pasākumu kādam no interesentu lokiem. Nožēlojama mums ir Dome, nožēlojama lielākā daļa deputātu ar savu neinteliģenci un neieinteresētību! Fuj! Jau sen nelepojos, un nelepošos arī turpmāk ar Bauskas vārdu.
P.S. Varat nekomentēt.

pirms gada, 2019.03.27 14:59

nu bet

Un kāds tam visam sakars ar kultūras namu? Puķu audzētēju biedrība lai tad arī dara, sliktākā gadījumā , Elmār, uzņemies tu. Es kaut kā to puķu saietu pārdzīvošu, man viņš nav vajadzīgs šogad, kā nevajadzēja visus iepriekšējos. Velti nešķiedīs naudu.

pirms gada, 2019.03.27 18:30

tam nu bet

Tu varētu pasniegt cinisma kursus.

pirms gada, 2019.03.28 06:15

Bauskas pilsētas iedzīvotājs

Mans uzskats,ka tā ir ņirgāšanās par cilvēku,kurš šo svētku tradīciju turēja "dzīvu" 40 gadus.Visspēcīgā Bauska tai pārvilka sarkanu strīpu.Kā nav kauns cilvēka mūža darbu nosaukt par mistisku pasākumu.Tā ir neiedomājama iedomība un pašpārliecinātība par savu,un tikai savu taisnību.

pirms gada, 2019.03.27 18:34

arī iedzīvotājs

Bauska ar to ir slavena, ka var pārvilkt treknu strīpu jeb kādam darbam un indivīdam, kaut vai atceramies slaveno gadījumu ar sudraba krūzi, kuru baušķu neizdarības dēļ nopirka Lacmanis,

pirms gada, 2019.03.27 20:38

rajons

Tad jau cilvēks,kurš šo tradīciju uzturēja dzīvu 40 gadus,varēja iet un organizēt šo pasākumu! Ja būtu bijusi vēlme organizēt,tad,droši vien,arī līdzekļi būtu piešķirti šim mistiskajam pasākumam!

pirms gada, 2019.03.27 20:47

to rajons

Noskaties sižetu, idejas autors skaidri un gaiši pasaka - Pašvaldības šos pasākumus organizē, un viņam nekad nav bijušas finansiālas saistības ar pasākumiem. Pašvaldības pašas noteikušas, kāda ir dalības maksa. Dalības maksa par piedalīšanos, dalības maksa par autobusu utt. Ja spēcīgākajai pilsetai nav pa spekam, tad nevajag blamēties un pompozi pārņemt karogu, bet pēc tam izgazties kā vecai sētai.

pirms gada, 2019.03.27 21:05

Kārlis

Kultūras centrs un administrācija ir pārstrādājušies vimbēdāju labā. Es ierēcu par tiem Bauskas svētkiem Jāņos, patiesi asprātīgi. Gribētu dzirdēt to kopsakarību. Nevaru saprast ko tad īsti daudzināsim, vai to Līgu un Jāni vai to Bausku? Nu, jā, iztiks bez lampiņu karināšanas, būs meiju vārti, Jāņu galds, siera rituļi, ozollapu kroņi, bet kokos zaigos jāņtārpiņi, bet papardēs mīcīsies Jāņubērni. Varbūt kāds man var paskaidrot šo rosoļņiku - novada,pilsētas svinības un Jāņi?

LĪGOJAM BAUSKĀ 2019

Воскресенье, 23 июнь 2019 g - 22:00 
Bauskas pilskalna parka estrāde

Цены билетов от 5.00€ до 15.00€

КУПИТЬ

Tradicionāli vērienīgais radio un TV dižkoncerts "Līgojam Bauskā!" būs Bauskas pilsētas dzimšanas dienas svinību kulminācija, kurā uz skatuves redzēsim labākos Bauskas pašdarbības kolektīvus, kā arī tautā iemīlotus māksliniekus - Žoržu Siksnu, Viktoru Lapčenoku, Jāni Buķeli, Samantu Tīnu, Gintu Krievkalnu, Artūru Biķernieku, Ivo Grīsniņu Grīsli, u.c.  Apmeklētājiem Bauskas pilsdrupu estrāde būs atvērta no pl. 20.00, bet 22.00 sāksies vakara dižkoncerts, pēc kura noslēguma sāksies balle līdz saullēktam. Koncertā īpaši tiks godināta grupa "Dālderi", jo šogad aprit 40 gadi kopš tās dibināšanas.

Ņemot vērā ierobežoto autostāvvietu skaitu, acinām Jūs savalaicīgi iegādāties arī autostāvvietas biļetes (10 EUR), kas Jums dos garantētu iespēju novietot savu automašīnu estrādes pakājē. Iebraukšana autostāvvietā no pl. 20.00. 

pirms gada, 2019.03.27 21:18

BKC

Trīs dienu garumā Bauskā grandiozi tiks svinēta pilsētas 410. gadu jubileja. Šajā gadā pilsētas un novada svētki tiks svinēti Līgo svētku ietvaros no 21.-23. jūnijam. Aizraujošas aktivitātes, muzikāli priekšnesumi dažādos pilsētas laukumos, skvēros un parkos ar noslēguma gājienu un lieluzvedumu Bauskas pilskalna parka estrādē “Skroderdienas Silmačos”, kā arī svētku zaļumballi nakts garumā. 23. jūnija visa Latvija sabrauks uz Bausku, kur notiks ielīgošana ar Latvijā atzītiem estrādes māksliniekiem. Koncerts 24. jūnijā tiks translēts televīzijā, kanālā “LNT”.

Vēsturiskajā tirgus laukumā, pilsētas centrālajā laukumā – Rātslaukumā – norisināsies svētku gadatirgus. Svētku gadatirgū ir aicināti pieteikties – amatnieki, mājražotāji, skaisto un gardo lietu tirgotāji, tirgotāji, kas piedāvās iegādāties visu nepieciešamo Līgo un Jāņu svētku svinībām. Gaidīsim pieteikums arī no Jāņu zāļu tirgotājiem, vainagu pinējiem, siera sējējiem, alus brūvētāji.

pirms gada, 2019.03.27 21:23

?

Kur Bauskā ir skaisti sakopti skvēri un parki.Zinu vienu vietu-Rātslaukumu,kur visas dienas garumā staigā sētnieki.Kur vēl?

pirms gada, 2019.03.28 06:13

Un ko

Šim pasākumam neviens neiebilda? Jo pašiem daudz nav jānopūlas, priekš tam LNT producents raujas. Tik tas dižkoncerts visas vietas vienads un nekads. Dobelē, piemēram,
bija balagāns, ne pasākums. Viss liecināja par organizatoru ātru naudas iegūšanu. No A līdz Z. Ik pēc 30 min. reklāmas pauze- viss apstājās, klusums, Millers rūtainā flaneļa kreklā uz skatuves ar nodriskātām lapām paziņo, ka tagad pauze, lai visi iet uz Aldara teltīm utt... Kam tas interesēja? Cilvēki nāca baudīt svētkus, nevis piedalīties masu skatu pasākumā. Vajadzēja Milleram skatītājiem izmaksāt par piedalīšanos viņa peļņas gūšanas pasākumā honorārus. Lasīju, ka kādam apmeklētājam apsargi izmetuši deguna priekšā atkritumos līdzpaņemtos pīrāgus un sieru. Stulbums.

pirms gada, 2019.03.27 21:43

Klauns

Glupzeme Leišmale Bauska ir pelnījusi Kiviču ar viņa Ļenačku, Kombuļu Inešku un varbūt vēl Vēberi, nevajadzēs neko organizēt, palaidīs tiešraidē feisītī un būs laba reklāma miestam.

pirms gada, 2019.03.27 21:56

klaunam

Mums jau pietiek ar tevi.

pirms gada, 2019.03.28 21:17

???

Kas to būtu domājis, ka galvenā vimba ar saviem nekad nederīgajiem padomdevējiem (izpildirpirpir kvadrātā, un PR menedžeri) šitā pataisīsies kārtējo reizi, un turklāt pa visu valsti??? Auļotāja kungs ar svītu varētu iegūt no Bez tabu kārtējo plastmasas pērtiķi, kā ar galvu nedraudzīgakā pašvaldība

pirms gada, 2019.03.27 23:22

Dobe

Mani kā skaistsētas kopēju ieinteresēja tas, kā citas pašvaldības uzrunāja savus iedzīvotājus, lai tie uzņemtu savā īpašumā šo ļaužu masu. Kaut kā ne visai ticās, ka dārzu kopējiem nebija nekāda atbalsta no domes, pašvaldības. Savādāk, šis 40 gadus vecais pasākums mūsdienās vairs nav aktuāls tieši tāpēc, ka jebkura darba augļi ir alga. Kurš samaksās daiļdārzniekiem par svētku sajūtas radīšanu!? Ja nav maksas, priecājos par dārzu pats.

pirms gada, 2019.03.28 01:41

domes dobei

no kura laika administrācijas štata PR komentētāja, kas "uzmana" publikācijas BDz portālā ir kļuvusi par "skaistsētas kopēju", savu stulbumu un neizdarības var jau pamatot visādi, bet te šķiet ir zaudēta jebkāda mēra izjūta!

pirms gada, 2019.03.28 08:59

Vietējās ziņas