Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskā atvērta Anitas Melderes personālizstāde

Gleznotājas Anitas Melderes divas personālizstādes 6. janvārī atklāja Bauskas novadpētniecības un mākslas muzejā un mākslas salonā «Meistars Gothards». Tas ir mainījis mājvietu un atrodas Rīgas ielā grāmatnīcas «Zvaigzne ABC» bijušajās telpās. Izstādes, kuru nosaukumi ir «Reālās vērtības» un «Sieviešu lietas», baušķenieki varēs apmeklēt līdz 30. janvārim.

Anitas Melderes maigas gaismas cauraustās, graciozās gleznas asociējas ar spirgtu vasaras rīta rasu. Eļļas glezniecības tehnikā veidotajām kompozīcijām piemīt akvarelisks vieglums. Māksliniece Bauskas publikai jau ir pazīstama, jo viņai kopš 2000. gada mūsu pilsētā ir bijušas vairākas personālizstādes, taču šonedēļ atvērtā ir plašāka un iedvesmojošākā.

Ekspozīcijas atklāšanas  svētkos piedalījās autore, vairākas viņas draudzenes no Rīgas, Bauskas, Rundāles, kolēģes no Rīgas Tehniskās universitātes, kurā Anita Meldere vada Arhitektūras fakultātes Tēlotājmākslas katedru. Izstādi apmeklēja  arī Bauskas mākslas skolas audzēkņi un pedagogi. Bauskas novada domes administrācijas un pilsētas iedzīvotāju vārdā mākslinieci sveica domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks.

Rundāles pils Rožu dārza galvenā speciāliste Dainuvīte Brūvere  un Anita Meldere  draudzējas kopš 25 gadu vecuma. Dainuvīte ir bijusi vairāku gleznu modele. Arī salonā «Meistars Gothards» ir eksponēts rožu dārznieces portrets. Dainuvīte Brūvere stāsta: «Pirmo reizi Anita mani gleznoja, vēl būdama Mākslas akadēmijas studente, savukārt es viņai darināju līgavas pušķi. Padomju laikā Anitas mamma vadīja Rīgā populāru šūšanas uzņēmumu. Tur pasūtīju apģērbu sev un bērniem, jo veikalos nevarēja nopirkt labas drēbes. Mūsu draudzība ir ļoti cieša. Katrreiz, kad Anita piedalās plenērā «Bauskas vasara» un brauc gleznot arī uz Rundāli, mēs satiekamies Rožu dārzā.»

Vairāk par šo tēmu lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā trešdien, 8. janvārī.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas