Bauskā atvērts jauns dabas velšu veikals

Bauskā nesen durvis vēris veikals, kurā iespējams iepazīt dabas veltes un to dziedinošās spējas.

Vēlme labi justies un izskatīties ir tikpat sena kā cilvēce. Laba āda, stipri muskuļi, nevainojamas prāta spējas, elastīgi asinsvadi ir veselības pamatā, un tā svarīga ikvienam. Bijusī krāslaviete Olga Krūmiņa, kura nu jau vairāk nekā gadu par savām mājām sauc Bausku, Salātu ielā 21 ir atvērusi īpašu dabas velšu veikaliņu, piedāvājot preces veselības veicināšanai un uzturēšanai.

Vairākos plauktos izvietotas gan veselībai, gan skaistumam noderīgas mantas, kas ražotas galvenokārt no dabiskām izejvielām. Plašā sortimentā tiek piedāvātas auksti spiestas nerafinētas augu eļļas, mikro-makro elementus saturoši produkti uztura bagātināšanai, imunitātei, dziedniecības augu ziedes, krēmi, kosmētika, tīrāmie un mazgājamie līdzekļi, kā arī dažādi preparāti saaukstēšanās gadījumiem. Pirms to lietošanas nav obligāti jākonsultējas ar ārstu, jo tos var kvalificēt kā pārtikas produktus, nevis kā licencētos medicīniskos preparātus.

Olgas veikaliņā nopērkamie produkti, arī ārstniecības sēnes, poliprenoli, hlorofila dzēriens «Ho-fi», «Zviedru rūgtais», «Mārītes zālītes» u. c. palīdz uzturēt labu veselību. Tomēr nevajadzētu domāt, ka tie ir brīnumlīdzekļi, kuri izārstēs vai novērsīs veselībai kaitīgu produktu lietošanas un neveselīga dzīvesveida sekas. «Jāsāk ar pareizu uzturu, jādzer pietiekami daudz ūdens. No ēdienkartes jāizslēdz neveselīgi produkti, kas nelabvēlīgi ietekmē organisma funkcijas. Cilvēkam pašam jābūt atbildīgam par veselību, nevajag gaidīt, ka ārsti vai dziednieki to darīs jūsu vietā. Dakteris izraksta zāles, bet nelieto tās slimnieka vietā. Nevar pozitīvi domāt, pareizi ēst, dzert ūdeni kāda cita vietā. Veselības garantija – māksla saprast sevi. Ja esi saslimis, pirms dodies pie ārsta, jācenšas atrast cēloņus un pēc tam izvēlēties metodes un produktus, kas dod iespēju organismam palīdzēt,» pārdomās dalās Olga.

Veikala īpašniece cilvēkiem vēl prieku un atgādina, ka to var dāvāt vienkāršas lietas – laba grāmata, kino, teātris, sportošana, tikšanās ar radiem, draugiem, sirsnīgas sarunas. Galvenais – darīt to, kas patīk. Viņasprāt, tādu «greznību» var atļauties ikviens. Jo vairāk prieka, jo labāka veselība. Un otrādi – veselīgs cilvēks ir priecīgs un laimīgs. «Lai katram izdodas ieviest kādu jauninājumu veselības labā. Ja ir vēlēšanās, būs arī iespējas,» par veselību mudina domāt O. Krūmiņa.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas