Bauskā bērnus iepriecina pastaiga pa zaķa Oto pēdām 5

No 3. līdz 5. aprīlim iedzīvotāji tika aicināti apmeklēt pastaigu taku ar spēles elementiem «Pa zaķa Oto pēdām», kas bija iekārtota Karpa (Korfa) dārza teritorijā Bauskā. Ciemos sauca Oto, kas esot Lieldienu zaķis jau 104. paaudzē.

Karpa dārzā bija izvietoti gaumīgi koka dēļu stendi, uz kuriem skatāmi krāšņi zīmējumi un pasakas fragmenti. Rūpīgi sekojot zaķa pēdu norādēm (pēdiņas uz koka ripuļiem zālienā un taku malās) un apstājoties pie visiem 12 stendiem – kontrolpunktiem, apmeklētāji varēja uzzināt pilno zaķa Oto stāstu. Pastaigas sākumā bija iespēja noskenēt QR kodu, un savos viedtālruņos varēja lasīt un risināt uzdevumus un klausīties pasakas audioierakstu, ko ierunājis pats Lieldienu zaķis Oto, kļūstot par katra takas apmeklētāja audiogidu.

Uz dārzu bija atnākusi Evija kopā ar ģimeni, viņa noskenēja QR kodu un, ejot no viena stenda pie cita, pildīja viedtālrunī uzdotos uzdevumus. Piemēram, bija jāaplūko kalendārs un jānosaka, kāda datuma tajā trūkst; krustvārdu mīklā trūkstošie burti jāieraksta; jāatrod divos zīmējumos piecas atšķirības; jānosauc priekšmeti, kas Lieldienu zaķa dāvanu maisā. Visiem bija lieli smiekli, kad mamma zobu birsti nosaukusi par pildspalvu. Kopumā viņi novērtēja gaumīgos rotājumus un to, ka ir kaut kas sarīkots Bauskā, lai svētku laikā izietu ārā no mājas, tomēr pieaugušajiem pasākums licies garlaicīgs.

Kā «Bauskas Dzīve» novēroja, daudz ģimeņu pa svētku dienām apmeklēja izrotāto Karpa dārzu, nebija liekas drūzmēšanās, pārsvarā visi ievēroja starp mājsaimniecībām noteikto distanci – atstatumu 2,5 zaķa lēcienu garumā. Māmiņa Inga bija atnākusi kopā ar septiņus gadus veco meitiņu Esteri. Par pastaigu palicis ļoti pozitīvs iespaids – skaisti noformēts fotostūrītis ar zaķiem un olām, kur daudzi bildējās, bija iespēja izšūpoties un arī ripināt līdzpaņemtās oliņas. Estere apstājās pie katra banera un lasīja tur uzrakstītos pasakas tekstus. Inga uzskata, ka šis bija gan labs vingrinājums bērniem, kuri ne tik sen iemācījušies tekoši lasīt, gan izziņas un izklaides iespēja. Meitiņai ļoti patika iet pa uzzīmētajām zaķa pēdiņām un meklēt katru nākamo objektu ar pasakas fragmentu.

Zaķa Oto stāsta pieturvietu – stendu idejas un arī krāsaino zīmējumu – autors ir Bauskas kultūras centra dizaina speciālists Gatis Zotovs, savukārt pasakas teksta autore – pasākumu producente Līga Stankeviča, «Bauskas Dzīvei» atklāja Kristiāna Paula Lībiete, Bauskas kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Jūlija

Man tik tiešām nav skaidrs, kur paliek kultūras centram iedalītā nauda?! Ja neviens pasākums nenotiek, tad tik tiešām uz šī ietaupījuma rēķina īsts šedevrs radīts - Lieldienu pastaiga. Varen garlaicīgi, bāli un šķidri. Varbūt, ja špiko ideju no citām pašvaldībām, jo šķiet tikai retajai nebija šāda Lieldienu piedāvājuma, varbūt varēja sarīkot jēdzīgāku plaģiātu, kur bērniem tik tiešām būtu, ko darīt. Taču šeit izskatās varoņdarbu paveikuši un ordenis jāpasniedz, ka kaut ko organizējuši.

pirms 12 dienām, 2021.04.07 08:37

Jūlijai

Savu neapmierinātību ej un kliedz citur....atradusies naudas skaitītāja!Loģika nav Jūsu stiprā puse,Kultūras centrs nav privātā bodīte,kad var naudu taupīt un tērēt kā grib,gan jau pati esi saņēmusi,kādu pabalstu.Tas ir slimi.

pirms 12 dienām, 2021.04.07 08:48

Valdis

Paldies Kultūras centram. Ar mazmeitu bijām tur divas dienas. Ielādēt aplikāciju gan neizdevās, bet mazmeita prot lasīt. Jaukas, krāsainas vietiņas kur fotografēties. Bija labi. Vismaz bērniem kāds prieks šajā ierobežojumu laikā.

pirms 11 dienām, 2021.04.07 09:53

Ir labi

Nav jau vienkārši šajā ierobežojumu laikā kaut ko izdomāt, lai nebūtu pulcēšanās. Bija skaisti un jauki, katrs savā laikā varēja izstaigāt, palasīt un pie skaistiem stendiem nobildēties. Paldies.

pirms 11 dienām, 2021.04.07 15:40

Eh

Arī šajā ierobežojumu laikā var daudz ko izdomāt. Uzskats jauki un skaisti droši vien var nākt no personas, kas savu degunu no Bauskas nepabāž laukā. Nez kāpēc citās pilsētās ar visiem ierobežojumiem tika sarūpētas dažnedažādas aktivitātes un ne tikai dienas gaišajā periodā, bet arī tumšajā diennakts daļā. Ak, laikam jau kultūras centrs uzskata, ka par baušķiem tumsā arī parūpējies. Kā uzkāra Taste lampiņas uz Ziemassvētkiem, tā tur vēl joprojām tās karājas. Laikam jau uz visām gadskārtām, lai nav jānopūlas ar dažādošanu.

pirms 11 dienām, 2021.04.07 16:04

Vietējās ziņas