Bauskā būs šogad pirmā donoru diena 1

Ceturtdien, 10.janvārī, Bauskas novada domes zālē donori tiek aicināti uz pirmo donoru dienu šogad. Valsts asinsdonoru centra (VADC) darbinieki šeit donorus gaidīs no pulksten 10 līdz 14, portālu informēja  VADC pārstāvis Jānis Vecvagars.

Patlaban īpaši nepieciešamas 0 rēzus pozitīvās un negatīvās, kā arī A rēzus pozitīvās un negatīvās asinis.

J. Vecvagars paskaidroja, ka asinis var ziedot persona, kas ir vecumā no 18 līdz 65 gadiem, sver vismaz 50 kilogramus, dienā pirms asins nodošanas nav lietojusi alkoholu, ir paēdusi, izgulējusies, atpūtusies, jūtas labi, ir vesela un pēdējā laikā nav slimojusi, pirms tam lietojusi veselīgu uzturu un daudz šķidruma, kā arī nav nodevusi asinis vismaz deviņas nedēļas.

Donori par asins nodošanu pēc pieprasījuma var saņemt asins testēšanas rezultātus, uzkodu komplektu, izziņu par asins nodošanu, kuru, iesniedzot darba devējam, var saņemt apmaksātu brīvdienu, kā arī kompensāciju zaudētā asins apjoma atjaunošanai 4,27 eiro apmērā. Ziedojot asinis trīs un vairāk reizes gadā, iedzīvotāji var saņemt Donora privilēģiju karti, kas dod iespēju saņemt atlaides dažādās Latvijas vietās.

Papildu informācija par asins ziedošanas norisi pieejama mājaslapā www.donors.lv.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas