Bauskā būvēs elektrouzlādes staciju 2

Bauskā paredzēts uzstādīt publiski izmantojamu elektromobiļu ātro uzlādes staciju. Par ieceri informē pašvaldības administrācijas attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ilze Tijone.

Pašvaldības pārstāvji jūlijā tikušies ar SIA «Civita Latvija» speciālistiem. Šī firma apkopo informāciju par ātro uzlādes staciju izvietojumu uz Transeiropas transporta tīkla (TEN-T) ceļiem Latvijā.  Arī Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) pēta 60 ātro uzlādes staciju izvietojumu TEN-T ceļiem. Pētījuma mērķis ir noskaidrot elektrotransportlīdzekļu vidējo nobraukumu Latvijā un ārvalstīs, to lietotāju populārākos un potenciālos maršrutus, kā arī noteikt iespējamās ātro uzlādes staciju atrašanās vietas. Tiek rēķināts, kā un kur stacijas iespējams uzstādīt ar mazākajām izmaksām, lai tās nodrošinātu lielāko efektivitāti nacionālajā uzlādes tīklā. Bauskā ātro uzlādes staciju CSDD plāno izveidot līdz 2016. gada beigām. Tā varētu atrasties Plūdoņa ielā pie Pasta ielas.

Bauskas ielās pašlaik var sastapt divus elektromobiļus. Tos, izmantojot ES līdzfinansējumu, iegādājusies novada pašvaldība. Bijušais baušķenieks Mārtiņš Mičulis rūpīgi seko elektromobiļu attīstības tendencēm. «Bauskas Dzīvei» jaunietis atzina, ka ir sev vienu tādu noskatījis, taču jāpagaida, lai mašīnai nedaudz krītas cena. Viņa iecerētais modelis ar benzīna dzinēju maksā aptuveni 12 000 eiro, bet līdzīgs elektromobilis – ap 22 000 eiro. «Atbalstu ieceri valstī izveidot šādu uzlādes tīklu. Labi, ka tāda stacija būs arī Bauskā. Tieši šo staciju neesamība cilvēkus attur no elektromobiļu iegādes. Šo staciju tīkla izbūve uz tranzīta ceļiem veicinās tūrisma attīstību. Iebraucot Bauskā, tūristi piestātu paēst un pusstundas laikā mašīnu uzlādētu,» nākotnes vīziju iezīmē M. Mičulis. 

Satiksmes ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Svikliņa, informē, ka Latvijā plāno izbūvēt 235 elektrotransportlīdzekļu uzlādes stacijas. Tam paredzēti 8,34 miljoni eiro, no tiem 7,09 miljoni eiro būs no Eiropas Reģionālā attīstības fonda, savukārt 1,25 miljoni eiro – no valsts budžeta. Pirmās 60 stacijas varētu uzstādīt no 2016. līdz 2020. gadam.

Attīstot uzlādes staciju tīklu, tiks novērsti elektrotransportlīdzekļu braukšanas attāluma ierobežojumi, kā arī mazinātas to lietotāju bažas par iespējām laikus uzlādēt transportlīdzekli.

Līdz šim Latvijā izbūvētas 11 uzlādes stacijas, no kurām sešas atrodas Rīgā un pa vienai Siguldā, Gulbenē, Tērvetē, Talsu novadā. Līdz 2014. gada 31. decembrim Latvijā bija reģistrēti 194 elektrotransportlīdzekļu lietotāji. Attīstot uzlādes staciju tīklu, šo braucamo skaits varētu palielināties līdz aptuveni 750.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

prieks

iedodiet Alvim beidzot mašīnu ar elektrību, lai netērē tik daudz naudas benzīnam

pirms 5 gadiem, 2015.08.08 18:33

Mārtiņš Mičulis

Laikam telefonsarunā kas pārprasts ;)
Mans noskatītais e-auto vēl nav gatavs - tas būs Tesla Model 3, kas iznāks tikai pēc 2-3 gadiem.
Tas 12k un 22k EUR bija piemērs par tiem citiem variantiem, kas jau tagad ir pieejami LV.

pirms 5 gadiem, 2015.08.10 10:20

Vietējās ziņas