Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskā darbu atsāk ielu putekļsūcējs 6

Pagājušajā nedēļā SIA «Vides serviss» sāka pilsētas ielu uzkopšanu ar specializēto tehniku jeb tā saucamo ielu putekļsūcēju. Speciāli aprīkotā automašīna, kas nodrošina ielu mazgāšanu, putekļu un smilšu savākšanu ar jaudīgu vakuumsūkni, mehanizēti uzkopj ielas, informē uzņēmuma sabiedrisko attiecību speciāliste Aiva Avota-Zalstere. Tā spēj attīrīt ceļu 2,3 m platumā.

Kāda Salātu ielas 14. nama iedzīvotāja uzskata, ka tīrīšanas mašīna Bauskā ir nepieciešama. Viņa stāsta, ka ikdienā pa ielu Bauzes tirgus virzienā pārvietojas smagās mašīnas, kas «saceļ putekļus un pasliktina gaisa kvalitāti». Nereti baušķenieces mašīna, kas novietota ceļa malā pie mājas, ir apputējusi tik ļoti, ka logi pirms braukšanas jānomazgā, lai pārredzētu brauktuvi. «Pieļauju, ka ielas pretējā pusē esošo privātmāju iedzīvotāji arī ir neapmierināti. Pavasarī, kamēr kokiem un krūmiem nav izplaukušas lapas, kas aiztur netīrumus, viss pagalms ir putekļos,» domā sieviete.

A. Avota-Zalstere informē, ka pagājušajā pavasarī specializētā tehnika iegādāta ar pašvaldības atbalstu, lai mazinātu ielu un gaisa piesārņojumu, kas rodas tranzīta satiksmes rezultātā. Ēku blīvā izvietojuma dēļ putekļi – kvēpi, smiltis un citas cietās daļiņas – paliek pilsētā.

Tehnika ar augstspiediena strūklu vasarā mazgā pie braucamās daļas esošos laukumus un ietves, varētu arī laistīt puķu stādījumus un ar jaudīgu vakuumsūksni iesūkt lapas. Ziemā automašīna pielāgota sniega šķūrēšanai un kaisīšanai ar pretslīdes materiāliem.

Līdz šim braucamās daļas nomales kopa pieguļošo teritoriju īpašnieki – SIA «Vides serviss» sētnieki, citas fiziskas un juridiskas personas. Uzņēmuma labiekārtošanas nodaļas vadītājs Vladimirs Karpičs stāsta, ka slaucīšana ar slotu nespēj aizstāt ielu mehānisku mitrināšanu un saslauku savākšanu.

Darbs iepriekš organizēts vairākās pakāpēs – sētnieki saslaucīja smiltis metra platumā no braucamās daļas apmales, atsevišķi tika organizēta traktortehnika un krāvēji smilšu kaudzīšu savākšanai. Tā tika darīts, līdz specializētajai tehnikai pievienoja vakuumsūkni. Tagad darbs tiek atvieglots nekustamo īpašumu pārvaldītājiem, kuru pienākums bija kopt piegulošo teritoriju blakus īpašumam. Tomēr sētnieku darba pienākums joprojām ir lielāku atkritumu un zaru uzlasīšana.

V. Karpičs informē, ka pagājušajā ziemā silto laikapstākļu dēļ ielu kaisīšanai izmantots trīsreiz mazāk smilšu nekā iepriekšējā sezonā. «Vajadzēja mazāk uzkopt, bet putekļi ielās tik un tā tiek ievazāti,» piebilst labiekārtošanas nodaļas vadītājs.

Ielas un laukumus Bauskā tīra regulāri pēc īpaša grafika. Noslogotākās vietas – Zaļo, Kalna, Uzvaras, Dārza, Salātu, Rīgas, Plūdoņa un Slimnīcas ielu – paredzēts uzkopt divreiz nedēļā. Mazāk izmantotās brauktuves ar mašīnu kops reizi nedēļā. Tīrīšanas darbus putekļsūcējs sāk ap pulksten četriem rītā un pabeidz līdz pusdienas laikam. Vispirms tiek tīrītas centrālās ielas, tad – mazāk noslogotās.

«Bauskas Dzīve» jau informēja, ka Salātu ielā no Dārza līdz Vītolu ielas krustojumam un Dārza ielas posmā no Slimnīcas līdz Salātu ielas krustojumam ir izvietotas pagaidu apstāšanās aizlieguma zīmes, kas darbojas darbdienu pāra datumos no pulksten 9 līdz 12. Šāda kārtība ieviesta, lai nodrošinātu brauktuvju apsaimniekošanu ar specializēto automašīnu. Ierasti brauktuves malā ir novietoti automobiļi, kas rada sarežģījumus uzkopšanā.

V. Karpičs atklāj, ka ne visi iedzīvotāji pagaidām šo ierobežojumu ņem vērā. «Ielu uzkopšana tiek kavēta, un mēs nespējam padarīt savu darbu. Šādos gadījumos tiks piesaistīti kārtības sargi,» brīdina SIA «Vides serviss» pārstāvis.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

ak

Bedrainas un zuraktas ielas, bet toties tīras, exelenti !!!!

pirms 6 gadiem, 2014.04.09 17:19

nu bet

Vai lietus laikā ir jēga darbināt to putekļusūcēju?

pirms 6 gadiem, 2014.04.09 19:54

joptv

Ko tad, no bedrēm sūknēs ārā šķembas? Pa seklu bedrītes

pirms 6 gadiem, 2014.04.09 21:39

nu...

vislabākais šajā foto ir ēka. Vai kāds zina cik viņai gadu un kam viņu cēla?

pirms 6 gadiem, 2014.04.10 08:27

Protams!

Protams, ka ir zināms, kad šī ēka celta un kam tā celta!

pirms 6 gadiem, 2014.04.10 10:35

U.S.

Supper lieta. Paldies Egīlam par "idejas realizāciju" un Domei par finanšu atbalstu. Lieta, kas reāli uzlabo vidi pilsētā. Šī ir tā reize, kad nenožēloju nodokļos samaksāto naudu.
Es šo iekārtu sen gaidīju - reāli ietaupīsies laiks. :-)

pirms 6 gadiem, 2014.04.10 17:04

Vietējās ziņas