Bauskā darbu sāk divas jaunas mācību iestādes 10

Zinību dienā, 1. septembrī, Bauskā valdīja īpaša noskaņa. Pilsētā slēgta Kristīgā pamatskola, savukārt Bauskas 1. vidusskolas vietā tagad ir divas mācību iestādes.Bauskas sākumskolas 370 audzēkņus 1. septembrī sveica skolas jaunā direktore Linuta Ģerģe. Īpašs viņas veltījums bija 61 pirmklasniekam. Šoreiz gan nebija mazo bērnu ienākšanas svinību laukumā 12. klašu skolēnu pavadībā. Sākumskolā izglītojas tikai skolēni no 1. līdz 6. klasei. Direktores vietniece ārpusstundu darbā Inita Nagņibeda bija sagatavojusi atraktīvu un saulainu skolas dzimšanas dienas sarīkojumu. Tas aizritēja bezrūpīgā noskaņā, spēlējoties ar taureņiem, bitēm, saņemot spēka un veselības velti - medus burciņu. Ne tik atraktīvs, piezemētāks un vienkāršāks bija atjaunotās Bauskas Valsts ģimnāzijas pirmais svinīgais pasākums. Zaļajās vai bordo krāsas vestēs ieradušies bija mazāk kā puse no 408 ģimnāzistiem. Izņemot vienu meiteni, zaļās vestes bija visiem 7.a klases audzēkņiem. Gita Graviņa atzina, ka jaunā veste neesot nemaz tik slikta, viņa tajā jūtoties ērti. Madara Stankeviča piebilda, ka pie tās nebūšot viegli piemeklēt piemērotu pārējo apģērbu.  Sveicot skolēnus un pedagogus, ar lepnumu Bauskas Valsts ģimnāzijas nosaukumu izrunāja novada domes priekšsēdētājs Valdis Veips. Direktora vietniece mācību darbā Maruta Legzdiņa uzsvēra, ka jaunajiem ģimnāzistiem Bauskas 1. vidusskolas pēdējie absolventi uzstādījuši ļoti augstu zinību latiņu. 85 procentiem beidzēju centralizētajos eksāmenos bijis A, B un C līmeņa vērtējums. To pašu vēlējumā izteica novada izglītības pārvaldes vadītāja Aija Spriņķe, uzsverot, ka Bauskas Valsts ģimnāzija tagad ir 25 valsts ģimnāziju, tātad labāko valsts skolu vidū.Metodiķe Malda Ignatjeva «Bauskas Dzīvei» skaidroja šīs dienas īpašo nozīmi, jo ideja par ģimnāzijas statusa atgūšanu virmojusi vairāk nekā desmit gadu: «Mūsu daudzu sapnis ir piepildījies. Esmu lepna ne tikai, ka esam atguvuši ģimnāzijas vārdu, ieguvuši jaunu formu. Mēs varam to piepildīt ar labu, kvalitatīvu saturu. Pedagogi spēj nodrošināt jauniešiem teicamu zināšanu apguvi. Ģimnāzijas vārds mums uzliek pienākumu būt vēl labākiem.»Sveikt savu skolu bija ieradušies Bauskas 1. vidusskolas absolventi. Viņi vadīja stundas 12. klasēs, piedalījās svinīgajā sarīkojumā. Solvita Jirgensone audzēkņus aicināja būt uzstājīgiem un prasīt ļoti daudz no saviem pasniedzējiem. Savukārt pedagogiem viņa vēlēja spēku, zināšanas atbildēt uz visiem jautājumiem. Mārtiņš Jātnieks kopā ar Ingu Karpiču ar dziesmām sveica sākumskolas, arī ģimnāzijas audzēkņus.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

atbilde

tāpēc ka 85% skolēnu sekmes ir optimālajā līmenī un tas ir ļoti augsts rādītājs. Lai skolu nosauktu par ģimnāziju tam procentuālajam skaitam vajag būt vismaz 70%, bet BVĢ jau vairākus gadus to pārsniedza.
+ beidzot 12.kl. iegūst ģimnāzijas diplomu, kurš ir daudz labāks par vidusskolas diplomu.
+ priekš tiem atjautīgākajiem mullāpiņiem, tad BVĢ savu nosaukumu atguva, nevis ieguva. Tāds nosaukums jau skolai bija pašā sākumā, bet kara iemeslu dēļ to pārsauca par Bauskas 1. vidusskolu!

pirms 9 gadiem, 2011.09.06 21:11

Bauskas Valsts ģimnāzijas 12. klases audzēknis

Nepatīkami noraudzīties komentāros, kas pauž tik lielu negatīvismu, skaudību un rupjību. Manuprāt, šis būs brīnišķīgs mācību gads gan Bauskas Valsts ģimnāzijas audzēkņiem, gan pašiem pedagogiem, jo ir brīnišķīga sajūta atrasties skolas telpās, kas nu jau ir guvusi titulu, kuru sen bija pelnījusi. Neteikšu, ka no šī titula kas īpaši mainīsies. Drīzāk uzjundīs pats pašvērtējums gan par skolu, gan sevi savā mācību darbā. Arī es esmu viens no Bauskas Vasts ģimnāzijas audzēkņiem un varu teikt vienīgi labus vārdus par šo skolu. Man ir prieks atrasties tās telpās un, atverot mācību klades, ierakstīt tajās - Bauskas Vasts ģimnāzija. Mani pārņem lepnums un labsajūta. Es lepojos ar šo skolu.

Tik vienīgi neizprotu šo cilvēku rujību (edos), jo neredzu iemeslu, kāpēc butu jācel sašutums. Cilvēkiem būtu jāpriecājas, bet diemžēl, laikam tādi nu mēs - latvieši esam. Vienmēr kādam noskaudīs citu laime. Vienmēr kāds centīsies ieriebt tam, kam veicas. Vai tas ir pareizi? Un paši brīnamies, kāpēc valstī neiet. Žēl par šādiem cilvēkiem, jo mēs spējam būt labāki! :)

pirms 9 gadiem, 2011.09.02 15:54

absolvents

Kāds var sakarīgi paskaidrot , kāds labums ir no Bauskas 1.vidusskolas likvidācijas un divu jaunu skolu izveides ? Pie Latvijas vispārējā morāles līmeņa pierasts , ka reformas taisa tāpēc , lai nošņāptu no ''lielā pīrāga'' kādu gabalu sev...

pirms 9 gadiem, 2011.09.02 12:47

!!!

cik zema tauta- Slakteri tikai redzēja no visa lielā jaukā pasākuma, tu taču gāji uz 1. septembri skolā!

pirms 9 gadiem, 2011.09.02 08:07

Pirmajam

Kāpēc tikai finanšu ekonomokas paraugstundu ... ? Viņš takšu ir vispusīgs exemplārs ..., kaut ko jēdz no Zemniecības , arī no Militārisma...un vispār NOTHING SPECIALLY

pirms 9 gadiem, 2011.09.02 00:14

redzēju Slakteru Ati - laikam vadīja skolēniem finanšu ekonomikas paraugstundu

pirms 9 gadiem, 2011.09.01 18:47

Vietējās ziņas